Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tolduś

Tolduś

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 12 09 2006 - 19:16

Czym są te kule półprzezroczystego światła, które znajdujemy na zdjęciach w najmniej oczekiwanych miejscach?
Chciałabym spróbować udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie ma jeszcze pewnej odpowiedzi, lecz jest to przedmiot badań i dochodzeń.

Jedna z najbardziej znanych teorii odnoszących się do orbów mówi o tym, że wszystkie z nich pochodzą od duchów. Orb jest energią przetransferowaną ze źródła (np. baterii, człowieka) do postaci spirytualnej, w jakiej się objawia. Według tej teorii, orb nie formułuje się świadomie, lecz wskutek działania czynników naturalnych (kumulacja energii). To wyjaśnia, dlaczego orby przyjmują kształty kuliste. Zgodnie z prawami fizyki, przetransferowana energia przybiera kształt sferyczny. Ta teoria jest łączona również z ukazywaniem się EMF w czasie wzmożonej aktywności istot duchowych.

Sceptycyzm

Zawsze ze sceptycyzmem podchodzę do stron internetowych, na których zdjęcia orbów przedstawione są jako fotografie duchów. Chciałam to sprawdzić osobiście. Wzięłam 35-milimetrowy aparat cyfrowy, którym od 6 miesięcy wykonuję fotografie przy różnym natężeniu światła i różnej pogodzie i nigdy na żadnym zdjęciu nie zauważyłam orba lub innego zjawiska, dopóki nie poszłam kilka razy na cmentarz z grupą badaczy.

Gdy jedna z badaczek, będąca medium, uchwyciła na zdjęciu orby w pięciu miejscach, uwierzyłam w to zjawisko. Ja również znalazłam przede mną ślady stóp istoty duchowej i zaczęłam biegać naokoło, robiąc zdjęcia na wolnym powietrzu. Gdy wywołałam zdjęcia, znalazłam na nich orby oraz mgłę, podobne do tych, które były na poprzednich zdjęciach, jako ślady. Inne moje zdjęcia były pozbawione orbów.

Zbieg okoliczności?

Nie wiadomo tak naprawdę, czym są orby, można je jednak najczęściej spotkać w miejscach o podwyższonej aktywności duchów. Chciałabym wskazać, w jakich warunkach nie jest to możliwe.

Normalna grupa badawcza powinna składać się z co najmniej 10 osób korzystających z różnych aparatów, 35mm lub cyfrowych, i z wieloma prędkościami i markami filmów. Wszyscy powinni być od siebie odseparowani. Jednakże tylko połowa członków grupy powinna sfotografować orby. Czy będzie to skroplona woda, czy brud na obiektywie? Prawdopodobnie te 5 osób posiada lekko zapylone obiektywy i wszyscy ich nie wyczyścili.

Czy orby to tylko usterki powstałe w procesie obróbki filmu?

Wszystkie aparaty 35mm korzystają z filmów wywoływanych w różnych miejscach i są to filmy różnej jakości, więc błędy występują bardzo często. Aparaty cyfrowe nie powodują błędów w trakcie wywoływania zdjęć. Tymczasem orby uchwycone aparatami cyrfowymi również często okazują się tylko błędami w procesie cyfrowego wywoływania zdjęć.

W przypadku powstania błędu, znajdujący się na [cyfrowym] zdjęciu obiekt nie jest półokrągły ani półprzezroczysty, zaś sąsiednie piksele mają przekłamany kolor.

Wykluczyć można również tzw. teorię osadu, ponieważ żaden z członków grupy nie sfotografował osadu na nagrobkach.

Czy może to być brud lub kurz unoszący się w powietrzu? Czy mogą one zostać utrwalone na zdjęciach jako orby?
Jeśli tak jest, według mnie nie powinno być "normalnych" zdjęć w sekwencji zdjęć z jednego miejsca wykonanych jednym tylko modelem aparatu. Wszystkie odbitki mogą pokazywać kurz lub brud.

Moja grupa badawcza znalazła najwięcej zdjęć orbów, nie występujących na innych zdjęciach. Wszyscy fotografujący uchwycili orby po opadnięciu kurzu.

To tylko kilka powodów, dla jakich sceptycy potępiają fotografie orbów, nazywając je fałszywkami lub oszustwami, i kilka takich, które przemawiają za ich autentycznością.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 12 09 2006 - 19:55

Widzę Toldo, że odkurzyłeś temat o zakurzonych obiektywach... ;] W mojej beznadziejnej cyfrówce pojawianie się "orbów" oznacza tylko jedno - upaprany obiektyw. Ciekawe dlaczego te orby nie pojawiają się przy wyłączonej lampie błyskowej... :D To, że orby raz się pojawiają a raz nie w trakcie jednej sesji to tylko kwestia czy coś odbije światło z lampy pod dobrym kątem w stronę obiektywu ;]

  • 0

#3 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 11 10 2006 - 23:11

Właścicielowi tego aparatu zalecałbym kawał ścierki i wytarcie objektywu :(
  • 0

#4 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 11 10 2006 - 23:18

To jakas bzdura, nie wierze w zadne Orby... Wierze w brudny obiektyw :(
  • 0

#5 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 26 10 2006 - 17:10

Ja raz cyfrówką zrobiłem zdjęcie słońcu to mi podobne "orby" wyszły wraz z innymi smugami :P
  • 0

#6 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 26 10 2006 - 22:58

opluty i zakurzony obiektyw :P
  • 0

#7 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 28 10 2006 - 18:43

Tez mam pare orbow trzymam w akwarium :P
  • 0

#8 kanu

kanu

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 23 10 2007 - 14:14

Kiedyś zrobiłem trochę zdjęć w kościele i pojawiły się na nich tzw. orbsy. Najpierw się trochę zdziwiłem, później podekscytowałem.
Następnie zacząłem myśleć i przeprowadziłem prosty eksperyment.

Wieczorem w sypialni ustawiłem aparat i zrobiłem nim kilka zdjęć z fleszem.
Później z szafki wyciągnąłem stare majtki i przed obiektywem (jakiś metr) mocno nimi zatrzepotałem, po czym wykonałem kilka zdjęć z fleszem.
1) Na zdjęciach, które zrobiłem przed zatrzepotaniem majtkami nie pojawiły się żadne Orbsy.
2) Na zdjęciach, które zrobiłem po zatrzepotaniu pojawiły się Orbsy, podobne do tych które zrobiłem w kościele (mam te zdjęcia).
Wniosek:
Orbsy siedzą w majtkach, trzeba je tylko stamtąd wytrzepać.

P.S. Eksperyment zrobiłem na prawdę, co do wniosków, to można je przedyskutować. Jestem otwarty na inne hipotezy.
  • 0

#9 mik2

mik2

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 23 10 2007 - 18:38

Orbsy w majtkach? Chyba kurz...
  • 0

#10 kanu

kanu

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 25 10 2007 - 10:13

Orbsy w majtkach? Chyba kurz...

Bingo!

Ale skąd te kule (orbsy) na zdjęciach???

Tu mała podpowiedź - czy ktoś słyszał o dyfrakcji, rozproszeniu fali???

Pozdrawiam
  • 0

#11 TomAlek

TomAlek

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 25 10 2007 - 15:32

Pewnie kurz zasiadł na obiektywie..lampa zrobiła jaśniejszy obraz i ta da!

  • 0

#12 Ashoos

Ashoos

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 02 06 2008 - 13:36

Tolduś sory, ale Ty swoją wypowiedź skopiowałaś z neta i pewnie Twoje spodkanie z orbami odbyło się tylko w wyobraźni...
:D W moim przypadku było troszke inaczej i niewiem do końca czy Orby to Orby a nie jakieś dziwne 'coś' np. brud na obiektywie tylko jak wyjaśnić to że one 'fotografują się' w największej ilości tylko ze mną??? :unsure: Kurcze zastanawiam się czy to może być związane z tym że te zdjęcia były robione blisko cmentarza na którym jest pochowana moja babcia. Odwiedzałam go kiedyś codziennie i przesiadywałam w miejscu gdzie jest cmentarz samych dzieci, ale moja babcia jeszcze wtedy żyła po jej śmierci czułam jakby głaskała mnie po głowie w nocy i od tamtej pory zaprzestałam tych wycieczek. Od kiedy nie chodze w to miejsce zawsze budze się o 3 nie kumam o co z tym caman ale serio troche się wystrachałam po tych orbach czy ktoś może mi to wyjaśnić??? ^_^

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych