Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opcja Rasteryzuj nie aktywna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kukil

kukil

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 10 06 2011 - 08:13

Witam, mam problem z wykonaniem napisu według tego poradnika
http://www.egrafik.pl/photoshop-odbity-lustrzany-napis,960.html
Opisze jak co chce uzyskać i z czym mam problem:
W poradniku jest efekt pokazany na jednym napisie jedną czcionką, ja za to robię tak, że tworze nowy projekt bez tła w pierwszej głównej warstwie jest jedna litera wybraną czcionką, później otwieram nową warstwę w tej warstwie dokładam kolejne litery już inną czcionką i tworze trzecią warstwę i również dokładam litery inną czcionką i kolorem i z tego wszystkiego chciałbym osiągnąć taki efekt jak w tym poradniku. Moja wiedza jest bardzo słaba co do grafiki ale jakoś próbowałem kombinować ale nic mi z tego nie wychodziło, robiłęm tak że te wszystkie warstwy łączyłem i zaczynałem wykonywać to co jest w tym poradniku, lecz zatrzymywałem się na kroku piątym czyli:

5. Zaznaczamy skopiowaną warstwę i resteryzujemy ją poprzez Warstwa (Layer) > Rasteryzuj warstwę (Rasterize Layer) (Warstwa > Rasteryzuj warstwę).

u mnie jest ta opcja nie dostępna po połączeniu warstw, jest tylko wtedy dostępna gdy warstwy są nie połączone, ale to daje taki efekt że nie podlega edycji cały napis tylko część napisu która znajduje się w danej warstwie.
Mam nadzieje że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem i bardzo proszę o kilka rad jak mogę osiągnąć to co opisałem.Również bym prosił o tłumaczenie zrozumiałe na moją wiedze, Sami wiecie jak to jest z laikami :D

Wersja Photoshop 7.0 ENG

Użytkownik kukil edytował ten post 10 06 2011 - 08:14

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Photoshop



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych