Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 miko1965

miko1965

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 05 2014 - 23:46

Wtam .Acer Extensa 7620 ,Windows Vista Home Premium OEMAct ,po uruchomieniu system nie startuje. Pojawia się ekran ''Odzyskiwanie po błędzie systemu windows'' -wybieram ''Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)'' -pojawia się ekran ''system recovery options''- gdzie trzeba wybrać język i klawiaturę , następnie next...pojawia się okno ''startup repair””....i chodzi tak w nieskończoność. Gdy F8 wywołam ''zaawansowane opcje rozruchu '' i wybiorę ''napraw komputer'' – to tak jak poprzednio pojawia się ekran'' system recovery options ''ale muszę dodatkowo podać ''User name:(3 opcje do wyboru) , oraz ''Passwords:--ale nie wiem o jakie hasło chodzi? Laptop miał system na ukrytej partycji nie pamiętam czy był instalowany w sklepie czy sam go instalowałem bo było to w 2008 roku.(żadnej płytki nie posiadam) W biosie jest D2D recowery(włączony) ,ale jak chcem wywołać go klawiszami ''Alt+F10'' pojawia się ekran ''edytuj opcje rozruchu'' ścieżka;\Windows\System32\Winload.exe ,partycja:2 ,dysk twardy:(podany numer) ,oraz [ /NOEXECUTE=OPTIN . -system awaryjny po którymś logu zatrzymuje się a opcja:''ostatnia dobra znana konfiguracja -też nie działa. Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić​?-ważne dane skopiowałe na zewnętrzny dysk przy pomocy płyty ratunkowej zamieszczonej w ''Twój Niezbędnik 2/2014.''- czy jest sposób aby na nowo zainstalować system z tej ukrytej partycji?-proszę o pomoc i wyjaśnienie w prosty sposób ,ponieważ jestem laikiem w tych sprawach.

 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 05 2014 - 15:32

 

Gdy F8 wywołam ''zaawansowane opcje rozruchu '' i wybiorę ''napraw komputer'' – to tak jak poprzednio pojawia się ekran'' system recovery options ''ale muszę dodatkowo podać ''User name:(3 opcje do wyboru) , oraz ''Passwords:--ale nie wiem o jakie hasło chodzi?

 

 Po wprowadzeniu "user name" próbowałeś zostawić puste pole w okienku "Password"? i kliknąć OK?



  • 0

#3 miko1965

miko1965

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 05 2014 - 15:41

 Po wprowadzeniu "user name" próbowałeś zostawić puste pole w okienku "Password"? i kliknąć OK?

Witam.  Tak robiłem,ale wyskakuje komunikat ''nazwa lub hasło nie poprawne''.


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 05 2014 - 15:53

Spróbuj naprawić to jeszcze w ten sposób: http://support.microsoft.com/kb/927391/pl

 

 

Laptop miał system na ukrytej partycji nie pamiętam czy był instalowany w sklepie czy sam go instalowałem bo było to w 2008 roku.(żadnej płytki nie posiadam)

 

Możesz spróbować pożyczyć od kogoś nośnik z Windows, i wtedy wykonać naprawę Windows w płyty


  • 0

#5 miko1965

miko1965

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 05 2014 - 17:57

Jestem w tej chwili za granicą,zabrałem laptopa z nadzieją że uda mi się go naprawić -dlatego z pożyczeniem płyty to chyba mało prawdopodobne.Zapoznam się z podanym linkiem. Dzięki


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 05 2014 - 18:18

Wydaje mi się że bez płyty instalacyjnej raczej nic z tym nie zrobisz, możesz pobrać legalnie Windows Vista ze strony MSDN 



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Windows Vista



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych