Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odmowa dostępu do folderu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dobrawa6996

dobrawa6996

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 03 03 2011 - 21:51

witam!

Nie mogę dostać się do pewnego folderu, a mianowicie kiedy próbuję go włączyć wyświetla się taki oto komunikat:

"folder ....... nie jest dostępny. Odmowa dostępu"


czy mógłby ktoś mi pomóc??




[uwaga=Kantoro]

Poprawiłem nazwę tematu.

[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 16 03 2011 - 21:29

  • 0

#2 ebinx

ebinx

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 08 03 2011 - 02:29

Prawdopodobnie nie jest to folder a dowiazanie- taki link, czy skrót (shortcut) prowadzacy do innego folderu.

  • 0

#3 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 08 03 2011 - 20:25

Komunikat oznacza że nie masz praw dostępu do określonego folderu w tym celu musisz przejąc go na własność.Aby to zrobić musisz posiadać (być zalogowanym na koncie) z uprawnieniami Administratora. Robi się to w następujący sposób : Tu cytuje ponieważ nie posiadam Windows 7.
Aby przejąć na własność plik lub folder

Otwórz Eksploratora Windows, a następnie znajdź plik lub folder, który chcesz przejąć na własność.

Kliknij prawym przyciskiem myszy plik lub folder, kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Zabezpieczenia.

Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

Kliknij przycisk Edytuj, a następnie wykonaj jedną z następujących czynności:
Aby zmienić właściciela na użytkownika lub grupę, których nie ma na liście, kliknij przycisk Inni użytkownicy i grupy, w polu Wprowadź nazwę obiektu do wybrania (przykłady) wpisz nazwę użytkownika lub grupy, a następnie kliknij przycisk OK.

Aby zmienić właściciela na użytkownika lub grupę z listy, w polu Zmień właściciela na kliknij nowego właściciela.


(Opcjonalnie) Aby zmienić właściciela wszystkich podkontenerów i obiektów w drzewie, zaznacz pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 16 03 2011 - 21:28

Uruchom komputer z jakiegoś bootowalnego linuxa, przekopiuj folder w inne miejsce i nadaj pełne uprawnienia odczytu/zapisu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych