Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od czego zacząć składać nowy komputer do gier posiadając część starych części.Pytania o procesor,kartę,pamięci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ryusse

Ryusse

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2016 - 00:06

Cześć.

Zamierzam w przeciągu kilku miesięcy złożyć wydajny komputer do grania.CPU,MOBO i GPU nie będę wymieniał przynajmniej przez 5 lat.Cena nie jest zdefiniowana.Myślałem nad 4690K oraz GTX970.W tym wypadku budżet na pewno przekroczy 3 tys. zł.Ale nie to jest w tym momencie najważniejsze.

Od czego zacząć składać nowy komputer?Posiadam stary, z którego mogę użyć jedynie HDD i nagrywarkę.I tak później bym to wymienił,ale żeby nie wydawać na raz całych oszczędności mogę poczekać.Reszta części do wymiany(mają około 7,8 lat).

 

Mogę jednak nieco się wycwanić i część nowych i część starych części włożyć do nowej obudowy.Mam na myśli nowy HDD,SDD,nagrywarkę,?zasilacz?.

Aktualny zestaw:

MOBO:Gigabyte G31M-S2L 

CPU:Intel Pentium E2200

GPU:Nvidia GeForce GT9600

Obudowa na płytę micro ATX

podstawowa nagrywarka

podstawowy HDD 1 TB

zasilacz musiałbym sprawdzić na tabliczce

pamięć 4GB starego DDR

Od czego zacząć przebudowę komputera?Myślałem żeby na pierwszym miejscu zakupić obudowę.Płyta i cała reszta wejdzie.Później tak jak napisałem wymienić HDD i nagrywarkę oraz dorzucić SSD. Następnie w miarę wysokości budżetu kupić MOBO,CPU,GPU,pamięć.

Czy połączenie takich nowych technologii(SSD) ze starym komputerem będzie w pełni działało?Nic nie będzie się psuło,wcześniej niszczyło?Co z zasilaczem i jego mocą?

 

Z procesorem i grafiką myślę, że najlepiej będzie poczekać i monitorować rynek.W tym momencie części są drogie a na tańszych podzespołach tak tego nie odczuję.

 

Pytania późniejsze:

-jak bardzo widoczna jest różnica między kościami w różnych częstotliwościach?
-lepiej kupić 2x4GB i w późniejszym czasie rozszerzyć o kolejne 2x4GB czy zakupić 1x8GB i rozszerzyć o 1x8GB?Ma takie działanie sens?

-który GTX najlepszy?Duża jest między nimi różnica w wydajności, czy po prostu wybrać taką z odpowiadającą mi kulturą pracy i kolorystyką?

-jeżeli nie będę nic wymieniał przez 5 lat warto wybrać 4690K?Czy wystarczy procesor z zablokowanym mnożnikiem?

-4690K, czy może coś nowszego?
-potrzebuję więcej miejsca na pulpicie.Zakupić monitor około 20", połączyć ze starszym Asusem również 20",czy kupić jeden większy?

Zapraszam do dyskusji i liczę na ciekawe odpowiedzi smile.png



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 26 01 2016 - 10:54

Tak generalnie rzecz biorąc to najlepiej byłoby jakbyś zwyczajnie uzbierał konkretny budżet i jak będziesz miał całą kasę to wtedy zakupić całość od razu, a nie kupować po kawałku i wydawać X razy kasę na wysyłki albo na jeżdżenie do sklepów komputerowych.



  • 0

#3 Ryusse

Ryusse

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2016 - 17:13

Tak generalnie rzecz biorąc to najlepiej byłoby jakbyś zwyczajnie uzbierał konkretny budżet i jak będziesz miał całą kasę to wtedy zakupić całość od razu, a nie kupować po kawałku i wydawać X razy kasę na wysyłki albo na jeżdżenie do sklepów komputerowych.

Z jeżdżeniem nie jest problem bo blisko mam Komputronika i ProLine'a.Na tańszych częściach nie odczuje tak mocno wzrostu wartości dolara.A do czasu,gdy będę mógł wymienić kartę graficzną i procka może ta waluta spaść.Kupując stopniowo mogę uzupełniać starego kompa nowymi częściami także leżeć bezczynnie nie będą.Również nie odczuję tak bardzo wydatku 4tys zł na raz. 


Użytkownik Ryusse edytował ten post 26 01 2016 - 17:13

  • 0

#4 Ryusse

Ryusse

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2016 - 18:23

Uzupełniam dane o zasilacz,monitor,HDD.

monitor:ASUS VW 221

zasilacz:http://zapodaj.net/d9bf9f86f61ff.jpg.html

HDD:Seagate Baracuda ST3500630AS


  • 0

#5 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 26 01 2016 - 18:54

zostaw dysk, naped, grafe, reszte kup w całosci nie na raty bo to bez sensu, w przyszłosci zmienisz grafe i dokupisz SSD i sprzet posłuzy pare lat


  • 0

#6 Ryusse

Ryusse

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2016 - 19:05

zostaw dysk, naped, grafe, reszte kup w całosci nie na raty bo to bez sensu, w przyszłosci zmienisz grafe i dokupisz SSD i sprzet posłuzy pare lat

Będę mógł do nowej płyty głównej włożyć do momentu kupna 970 tego GT9600?Będzie to normalnie działało z nowym RAMem,prockiem,płytą itp.?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: gtx 970 i5 4690k nowy pc



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych