Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy zlozony komputer problem z bootowaniem windoswa i brak mozliwosc wejscia do biosa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Instaepic

Instaepic

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 12 2015 - 19:45

Witam, wczoraj se zlozylem komputer, wszystko wydaje sie byc wporzadku z podlaczeniami itp, wchodzilem do biosa, ale niemam pojecia jak zainstalowac windowsa 8 w biosie z pendrive. Cos sprzeralem po tym biosie, zrestartowalem kompa i teraz nawet nie ukazuje mi sie obrazek z MSI gdzie moglbym wejsc do biosa tylko dostaje wiadomosc "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" i nic nie dziala na wcisniecie del albo esc.
 
moja plyta glowna to MSI B85-G43 GAMING ATX Intel Motherboard
 
prosze o pomoc :((
--
 
Podobne zdjecie z monitora:
35clizd.jpg
co dziwne moja klawiatura przestala dzialac rowniez
Dodaje podobne zdjecie 
 
Moge byc pewny 100% ze cos w biosie cos poprzestawialem, chcialem zainstawlowac windowsa z pendriva no to cos tam zrobilem na enable dalem save and restart, po tym moglem jeszcze wejsc do biosa ale poczekalem do chwili zeby pendrive bootowal ale nic z tego i od tego momentu co zrobie restart wyskakuje mi ten komunikat.


  • 0

#2 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 19 12 2015 - 20:05

wejdź do biosu i przywróć defaulity ustawienia bądź zworką na płycie najbliższa kości z biosu, rozumiem ze masz już win 8 na bootowal'nym pendrivie to teraz tylko ustaw w biosie botowanie z tego pendreiva a gdzie zależy od biosu szukaj opcji boot 



  • 0

#3 Instaepic

Instaepic

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 12 2015 - 20:09

Problem ze mi klawiatura i myszka przestala dzialac, i jak moglbym wejsc do biosu jak mi nawet startowego ekranu msi nie wyswietla tylko odrazu ten komunikat. Niewiem jakim cudem mi take rzeczy sie porobily, wszystko dzialalo normalnie, zresetowalem kompa i takie problemy...


  • 0

#4 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 19 12 2015 - 20:19

dlatego zrób resa biosu zworką bądź wyjmij baterie z płyty i odczekaj chwilę powinien bios się zrestartować   


  • 0

#5 Instaepic

Instaepic

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 12 2015 - 20:25

Niewiem gdzie ta bateria jest ale chyba pod moja karta graficzna ktorej wyjac za nic nie wykrece tych srubek bo jakies przywiercilem je jak [beeep], co jednak zrobilem to juz 30 min bez pradu siedzi komp i to moze pomoc?


  • 0

#6 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 19 12 2015 - 20:52

ehhhh http://www.msi.com/product/motherboard/support/B85-G43-GAMING.html#down-manualwersja europejska 

 

ściągnij odpal  str. 34  i 36 ( JCI1 i JBAT1)  a bateria to to okrągłe srebrne coś przy złączu PCI 

 

ps. szybki boot bez wchodzenia do biosu u ciebie F11 


  • 1

#7 Instaepic

Instaepic

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 12 2015 - 21:29

No wszystko git instaluje windowsa, dziekowa



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych