Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy sprzęt - potrzebne porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 23 03 2012 - 23:34

kręć w MSi afterburner.... Bez OC procesora możesz karte podkręcić ale szału nie będzie. prawie każdy 560 robi 900mhz a lepsze sztuki z palcem w nosie 950mhz na rdzeniu

  • 0

#22 Mr. Sanders

Mr. Sanders

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 25 03 2012 - 09:45

A co sądzicie o uprzednium zastosowaniu do karty pasty termoprzewodzącej, jest to przydatne? Czy zwiększa to możliwości OC?

EDIT: Aha, jescze jedna rzecz. Lepiej jest wymienić standardowy wentylator/wentylatory na grafice czy taki wystarczy?

Użytkownik Mr. Sanders edytował ten post 25 03 2012 - 09:50

  • 0

#23 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 25 03 2012 - 11:12

Co ty chłopie chcesz robić przy nowej karcie? Nic nie musisz wymieniać..... nie kombinuj jak nie umiesz bez urazy. Masz więcej hajsu kup 560 z lepszym chłodzeniem po prostu.
  • 0

#24 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 25 03 2012 - 11:15

Mogłeś pomyśleć wcześniej o zakupie karty z chociaż dwoma wentylatorami, bo jeden to tzw. suszarka. Wiem bo sam mam GTX260 ;). Jeśli coś tkniesz to stracisz gwarancję producenta, czyli jak coś uszkodzisz to sam za to płacisz. Jeśli coś chcesz polepszyć w chłodzeniu to zamontuj wentylatory, aby jeden wciągał a drugi wyrzucał powietrze. Zależy jaką masz obudowę...
  • 0

#25 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 25 03 2012 - 15:46

Co ty bredzisz? Co ma 260 do 560? ;)
  • 0

#26 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 25 03 2012 - 17:09

Chodzi mi o chłodzenie z tylko jednym wentylatorem, jest one głośne"_'
  • 0

#27 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 25 03 2012 - 19:23

A to akurat nic nowego :) co 2 to nie jeden ;)
  • 0

#28 Mr. Sanders

Mr. Sanders

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 28 03 2012 - 15:52

Zapytałem, bo w internecie znalazłem różne informacje na temat OC kart graficznych, i podaje się w nich właśnie wymianę standardowgo chłodzenia, nakładanie pasty termoprzewodzącej na układ graficzny czy nawet zastosowanie chłodzenia cieczą zamiast powietrzem. Dlatego chciałem wiedzieć co wy na ten temat sądzicie. Poza tym myślę, że jeśli karta jest nowa to raczej nie przeszkadza to w dokonywaniu jej mechanicznych modyfikacji. Należy przy tym pamiętać, że uszkodzenia powstałe podczas takich modyfikacji mogą nie zostać uznane w ramach gwarancji.
Co do aplikacji pozwalających na kontrolowanie ustawień karty graficznej to chciałem się dowiedzieć czy wystarczą takie umożliwiające zmianę częstotliwości taktowania rdzenia/pamięci/jednostek cieniujących, czy lepsze są takie, które pozwalają dodatkowo na zmianę prędkości wentylatora i wartości napięć?
Poza tym chciałem was proscić o wskazówki na temat OC moejej karty. O ile podnieść zegary, co ile pdnosić zegary (stopniowo czy jednorazowo), jeśli mam użyć do tego programu umożliwiającego zmianę wartości napięć i prędkości wentylatora to jakie to mają być wartości i jaka prędkość?
  • 0

#29 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 29 03 2012 - 00:05

I o ile nie masz plomby na backplate od chłodzenia bo wtedy nic sobie nie pomodyfikujesz ( Palit np lubi takowe stosować) . Autoobroty zostawiasz wazne aby ci 85*C w stresie nie przekraczała dla rdzenia.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych