Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy laptop działa tragicznie pomocy !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 12 05 2015 - 23:24

Witam zakupiłem dzis asusa R510D

 

Procesor AMD A10 5750M 2.5ghz

grafika Radeon HD 8670M  2 Gb

Ram 4 Gb

 

Po koleji

 

System win 8.1  pokazuje ramu 3.21 mimo ze 4 jest zainstalowane

Mialem zainstalowane sterowowniki grafiki z 2013 r zainstalowałem nowe okienka w win  i mozilli wygladały trafgicznie jakies zżółkłe blade az oczy bolały , wrocilem do starych sterów z 2013 troche lepiej da się wysiedzieć

 

youtube zacina w hd1080P  w 720 i mniej chodzi ok . mam nowy system instalowany kilka godz temu plus oczywiscie flash i jave nie mam nic na dysku jeszcze

 

ogolnie nawet minimalizowanie youtuba z full okna do okienka w przegladarce chwile zajmuje , wczesniej miałem asusa z przed 4 lat ! ze zintegrowana grafiką i latał jak marzenie nie formatowany od 2 lat ;) zasyfiony jak nie wiem ale nie było sytuacji aby przyciał na youtubie ;/  i te kolory dziwne jeszcze teraz w tym win

 

prosze o pomoc .

 

Pozdrawiam

 

 

Edit  na internet explorer youtube na full hd cyka pieknie ! to co jest z mozillą ? i w ie wylacza sie w moment , tak jakby inny player był jakis , mam wrazenie ze na mozilli po resecie kompa i zainstalowaniu shockwareplayer tez jest ok , natomiast kolory sa fajne dopoki sie system całkowicie nie wczyta a potem kolor okienek sie zmienia :/ 



Użytkownik kukiz87 edytował ten post 12 05 2015 - 23:45

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 13 05 2015 - 10:38

System win 8.1  pokazuje ramu 3.21 mimo ze 4 jest zainstalowane


Musisz mieć system 64 bitowy.

Mialem zainstalowane sterowowniki grafiki z 2013 r zainstalowałem nowe okienka w win  i mozilli wygladały trafgicznie jakies zżółkłe blade az oczy bolały , wrocilem do starych sterów z 2013 troche lepiej da się wysiedzieć


Sterowniki pobrałeś do odpowiedniej karty graficznej?

youtube zacina w hd1080P  w 720 i mniej chodzi ok . mam nowy system instalowany kilka godz temu plus oczywiscie flash i jave nie mam nic na dysku jeszcze


Ja wygląda wykorzystanie zasobów w trakcie odtwarzania takiego filmu?

  • 0

#3 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 05 2015 - 16:46

Zobacz czy masz zainstalowany Asus splendid utility - programik od producenta do zmiany zestawu barw na monitorze.


  • 0

#4 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 05 2015 - 19:14

narazie odpowiem na 2 punkty

 

1. wlasnie oto chodzi ze mam 64 bit i dlatego mnie to dziwi ze wykazuje 3.21 tylko

2. instalacja nowych sterownikow powoduje to ze kolory sa tragicznie blade , zwlaszcza okienek az w oczy razi  nie da sie pracowac tak nawet


  • 0

#5 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 05 2015 - 20:43

no wiec z kolorami chyba sobie poradziłem co było problemem ? przez przypadek wyłaczyłem jakas opcje jasnosci adaptacyjnej i jest lepiej , natomiast martwi mnie tylko temn ram czemu pokazuje 3.21 gb skoro mam system 64 bit a w menadrzeze zadan pokazuje w ramie ze 4gb ddr3

i nizej wykresik i skala do 3.2


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 15 05 2015 - 09:11

Kolega pewnie ma dwie grafiki i jedna(ta zintegrowana) rezerwuje sobie trochę pamięci. Można sprawdzić w BIOSie ile dokładnie.


  • 0

#7 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 15 05 2015 - 14:47

no moze faktycznie tak jest ale dodam nie wiem czy to istotne ze , mialem weczesniej asusa z jedna karta tylko zintegrowana i mialem do wykorzystania cale 4 gb ramu , a jest jakas opcja na zmniejszenie tej pamieci do rezerwacji ? jesli faktycznie tak jest ?


  • 0

#8 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 16 05 2015 - 09:11

Można to sprawdzić. W win 8 trzeba przejechać myszką do prawego rogu->wybrać ustawienia->zmień ustawienia komputera->aktualizacje i odzyskiwanie->odzyskiwanie->Uruchamianie zaawansowane(uruchom teraz)->Rozwiąż problemy->Opcje zaawansowane->Ustawienia oprogramowania układowego UEFI.

Kiedyś wystarczył jeden przycisk. Ale przecież technika idzie do przodu i wszystko jest teraz łatwiejsze i bardziej intuicyjne....


  • 0

#9 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 16 05 2015 - 15:31

weszło do do biosa jak zrobilem to co napisałes i co dalej tam mam zrobic ? nie bylo jakos za wiele opcji, przydal by mi sie ten ram bo w nowym kompie na 7 kartach otwartych w mozili zrzera mi prawie 2 gb ram ;/ a wszystko zbedne mam wylaczone


  • 0

#10 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 17 05 2015 - 10:56

Dokup więcej pamięci jeżeli ci brakuje. 4GB na dziś wystarcza do swobodnej pracy i przeglądania internetu. Coś zapewne tę pamięć rezerwuje, możliwe że grafika. Generalnie parametry tego "nowego" laptopa nie powalają, ot sprzęt o wydajności 3-4 letniego laptopa także nie spodziewaj się fajerwerek. Mozilla to chyba najgorsza przeglądarka pod względem lekkości, ciągłe zacinanie przez plugin container zwłaszcza jak używany jest flash. Wywal to i zainstaluj Operę lub Safari.


  • 0

#11 kukiz87

kukiz87

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 05 2015 - 11:49

jezeli normalna pracha pochłania 2 gb i zostaje mi tylko 1 gb wiec nie starcza to zbytnio do pracy bo przymula momentami , o zakupie ram faktycznie musze pomyslec bo mam 1 slot zajety a drugi mam wolny . mozille musze zmienic to fakt. nie szukalem jakiegos mega kompa pod gta 5 , wczesniej miałem i3 z intel hd 4000 i grałem bez problemu w black opsa 2  i inne w miare nowe gry i było dobrze , wiec na tym tym bardziej pogram w takie tytuły



  • 0

#12 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 17 05 2015 - 13:05

Przecież Core i3 jest szybszy od AMD A10... Jedyne co to grafika jest sporo wydajniejsza od integry intelowskiej.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych