Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer - Problem z podłączeniem dysku hdd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gersiu

gersiu

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 04 2016 - 11:20

Witam!

Wczoraj złożyłem swój nowy komputer mam jednak pewien problem. Chodzi o to, że posiadam dwa dyski, jeden ssd i drugi zwykły hdd. Po uruchomieniu jednak w biosie wykrywa tylko ssd a przy włączaniu kompa dochodzi jakieś dziwnie pikanie które po krótkim czasie znika (po podłączeniu samego ssd nie ma tego problemu). Próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji z zamianą slotów sata oraz kabli jednak nic nie pomogło, dalej komputer nie może znaleźć dysku hdd. Zainstalowałem windowsa 10 x64 na ssdku jednak nadal nic. W biosie używam opcji ahci gdyż tylko taka jest dostępna. Bios zaktualizowałem jednak to nie pomogło, a na stronie producenta płyty nie znalazłem żadnych sterowników sata (jednie chipset który zainstalowałem). Dysk jest w 100 % sprawny. Ma ktoś jakieś pomysły ?

 

Podzespoły:

-Płyta główna MSI H110M PRO-VH 

-Procesor Intel Core i5-6600 Skylake 3.9GHz

-SilentiumPC Fera 2 HE1224

-Karta graficzna Zotac GeForce GTX 970 4GB GDDR5

-Zasilacz Silver Power 620W

-Pamięć Ram G.Skill Value 4 DDR4, 16GB, 2133MHz, CL15

-Dysk SSD Crucial BX100 120GB 

-Dysk HDD Seagate 1TB ST1000DM003

-Obudowa Aerocool PGS Strike-X ONE Advance USB



  • 0

#2 joker99

joker99

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 22 04 2016 - 11:46

a skąd masz pwnośc ze HDD jest w 100% sprawny? podpinałeś go bez dysku SSD? takie stukanie swiadczy raczej o mechanicznym uszkodzeniu, pamietam ze serie 1 TB miały zwalony fabryczna wade i po jakims czasie padaly, sam taki mialme i jak zaczal "tykac" to juz go nic nie uratowało ;p czy jak wsadzisz sam HDD to go wykrywa?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych