Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer , sterowniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 09 02 2014 - 22:05

Witam, mam nowy komputer, po zainstalowaniu systemu (Windows 7) przyszedł czas na sterowniki , wiem że te z płyt są pewnie przestarzałe więc lepiej pobrać je ze stron producentów i tu właśnie mam parę pytań , mianowicie chciałem zacząć o instalowania sterowników od płyty głównej gdyż słyszałem że w takiej właśnie kolejności powinno się  instalować , a jako pierwszy sterownik najlepiej zainstalować chipset , i tu mam pytanie , co mam dokładnie zainstalować z tej listy ?? http://www.asrock.co...nload&os=Win764   są dwie listy a właściwie lubryki , jedna to "sterowniki" a druga "oprogramowanie" ta lubryka "oprogramowanie" to przypuszczam że jest ona tylko opcjonalnie więc można jak się chce ale nie trzeba natomiast z lubryki "sterowniki" co mam dokładnie pobrać ? i który sterownik to ten od chipsetu ?? (chyba "sterownik INF ") jak się nie mylę , i druga sprawa trochę zrobię z siebie idiotę ale wole zapytać , bo mam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX770 i nie wiem czy mam sterowniki pobierać ze strony nVidii czy Gigabyte'a ?? (co za wstyd...;/ ) Pozdrawiam 

 



  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 10 02 2014 - 00:32

Sterowniki ze strony producenta też mogą być przestarzałe.
Sterowniki do chipsetu Intela pobieraj ze strony... Intela :) Do Twojej płyty akurat są aktualne, ale lepiej samemu sprawdzić u źródła i właśnie jest to "Sterownik INF".
A skoro te są aktualne to reszta też powinna być.

Sterowniki do grafiki to oczywiście ze strony nVidia :)

  • 0

#3 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 10 02 2014 - 22:00

ok, sterowniki mam wszystkie po instalowane , natomiast mam dziwny problem z obrazem , mam TV 22 cale LED FULL HD  no i oczywiście kartę graficzną GTX 770 która również obsługuje rozdzielczość FULL HD czyli 1920x1028 , i taką właśnie rozdzielczość ustawiłem sobie , tym bardziej że właśnie przy 1920x1080 miałem napisane "zalecane"  i jest to też natywna rozdzielczość TV , no ale problem mam taki że obraz jest strasznie mały , ikonki , czcionka , wszystko jest strasznie małe, w ogóle nie ma się tak cokolwiek robić na kompie bo nie idzie nic przeczytać bo trzeba się wpatrywać w te małe literki , to samo tyczy się i pulpitu i przeglądarki , ponadto jeszcze ta czcionka jest mało ostra i wyblakłe są te wszystkie litery , powinny być normalne czyli czarne a one są jakieś takie wyblakłe i nie ostre,  nie wiem dlaczego tak się stało skoro grafa obsługuje FULL HD i TV też ... ktoś zna rozwiązanie ?? Pozdrawiam

 


  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 10 02 2014 - 22:49

A na innych rozdzielczościach jest lepiej?
Patrzyłeś na innych monitorach? A i też monitor na innej karcie graficznej (tudzież innym urządzeniu np. smartphone, PS itp.)

Możesz zrobić jakieś dość wyraźne zdjęcie, żeby pokazać jak to wygląda?
  • 0

#5 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 11 02 2014 - 09:40

no właśnie patrzyłem na wszystkich dostępnych rozdzielczościach i zadna inna nie pasuje , albo jest za duża albo jeszcze bardziej rozmazana


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 02 2014 - 20:59

Od takich rzeczy jest powiększanie softwareowe. Użyj natywnej rozdzielczości ekranu oraz powiększanie obrazu Windows(Zwiększ czytelność zawartości ekranu):

 

pre_1392577134__czytelnosc_zawartosci_ek



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych