Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy dysk SSD i windows OEM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxxiseek

maxxiseek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 08 2014 - 11:36

Witam, kupiłem laptopa lenovo z510 z windowsem 8.1 w wersji OEM. Kupiłem nowy dysk ssd plextor m6s. Zamontowałem go zamiast hdd a hdd w kieszeń zamiast napędu. Oba dyski działają, jednak wszystko jest zainstalowane na hdd. Chciałbym postawić system na nowo na dysku ssd a hdd używać tylko i wyłącznie do danych. Czytałem, że można to zrobić poprzez zgranie recovery na usb i wgranie systemu na nowo na ssd tylko nie bardzo wiem czy to najlepsza opcja i jak to zrobić.



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 08 2014 - 13:59

A nie łatwiej by było pożyczyć od kogoś nośnik z oryginalnym Windows (musi być taki sam jaki obecnie masz zainstalowany) przepiąć dyski z hdd na ssd zainstalować na tym Windowsa a klucz do aktywowania systemu znajdziesz na spodzie laptopa :)

  • 0

#3 maxglow

maxglow

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 04 01 2015 - 12:01

Mam podobny problem. Proszę o pomoc. Nie zakładam nowego tematu.

Mianowicie; Na dysku SSD w laptopie mam windows 8.1. W kieszeni CD rom mam dysk HDD. Na ssd jst system a na hdd inne dane.

Ponieważ jenak niektóre programy i gry mają problem z  windows 8.1 chciałem na nowo utworzonej partycji dysku HDD zainstalować windows 7

Jako że nie mam napędu optycznego instalowałem siódemkę z obrazu ISO z dysku zewnętrznego.

Wychodzi komunikat że na tej partycji i dysku nie mogę zainstalować systemu... Jednak instalacja rusza.

Wszystko się ładnie instaluje w wybranym miejscu. Ale po zakończeniu instalacji gdy wybieram przy restarcie jaki system ma się uruchomić (windows 7) następuje deinstalacja i cofanie zmian...

Co trzeba zrobić aby skutecznie zainstalować system.?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych