Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Bezsensowne ustawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 24 02 2008 - 12:09

Witajcie, dzisiaj chciałbym poruszyć temat o bezsensownych,nowych ustawach które nie wiem czy wejdą w życie.
Jak wiecie nasza kochana Pani minister,chce skrócić nam tak wyczekiwane wakacje z dwóch miesięcy na półtora,a przedłużyc ferie,przerwy świąteczne itd...
Ja osobiście jestem przeciw tej ustawie ponieważ uważam ze jest to robione czegoś pod siebie, jak Pani minister ma parę tysięcy wypłaty i stać ją na wyjazd na narty w Alpy to niech sobie jedzie ale nie musi od razu wymyślać i skracać wakacji żeby sobie przedłużyć ferie.
Tak samo z rewią mody w szkołach "mundurki" każdy w nich miał chodzić a po odejściu Pana Romana Giertycha ta ustawa powoli zanika prosty przykład u nas w szkole... już połowa szkoły nie nosi tych "szmat"
Kolejną Bezsensowną ustawą miał być czas trwania lekcji miałby trwać one 1h dla mnie 45 minut to jest zadużo :confused: szczególnie latem jak na polu jest 30 stopni +
Jakie są wasze zdania,poglądy na ten temat? jesteście przeciw tej ustawie czy za ? :D

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 24 02 2008 - 12:29

Myślę, że to dobry temat do dyskusji. Moim zdaniem skracanie wakacji to jakaś totalna pomyłka, co z tego, że przedłużą nam ferie, skoro np. zima to nie lato. Mundurki mam gdzieś, zawsze mówię do dyrektorki, jak ta mnie złapie, że mundurek w praniu... Co do przedłużonych godzin zajęć. To także jakaś pomyłka. Ciekawe, czy sami by tego chcieli, jakby byli w naszym wieku...

Co myślą o tym inni?

  • 0

#3 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 24 02 2008 - 12:34

Dobrze że się ze mną zgadzasz.. :confused: Wczoraj rozmawiałem ze znajomymi i prawie wszyscy mnie popierają ze te "ustawy" są bez sensu.
  • 0

#4 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 24 02 2008 - 12:41

Co do wakacji to głupi pomysł.W sumie mnie to nie dotyczy ale moim zdaniem powinny zostać w takiej ilości jak są.Jeśli chodzi o czas trwania zajęci to nic nie mam przeciwko żeby trwały 1 h.Ale największą głupotą moim zdaniem był zakaz zadawania zadania domowego!Jeśli chodzi o mundurki to zamiast zajmować sie sprawami ważnymi to wymyślają jakieś bzdury nikomu nie potrzebne.
  • 0

#5 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 24 02 2008 - 13:13

Ja mam nieco ponad miesiac wakacji i cos takiego jak lekcja 1,5 godzinna. Niby to racja, ze w wakacje powinno byc wolne ale gdy w ciagu roku szkolnego mam wiecej wolnego poprostu lepiej sie czuje. Przerywany rok szkolny znacznie mniej meczy. Mi wystarczą 2 tygodnie zeby calkowicie wypoczac. 2 miesiace wolnego to dla mnie zbyt duzo bo sie poprostu nudze.

A taka lekcja 1.5godzinna jest fajna :confused: Da sie przeżyć, po niej mam przerwe pol godziny na obiad.

A jak jest ze 30 < stopni w klasie to lekcje i tak odwołane :D
  • 0

#6 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 24 02 2008 - 14:34

Nie wszędzie tak jest i nie każdy się nudzi w wakacje...
  • 0

#7 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 24 02 2008 - 14:34

Ale największą głupotą moim zdaniem był zakaz zadawania zadania domowego!

czemu? mi by się to podobało :confused:
a co do reszty ustaw to nie mam słów....

2 miesiace wolnego to dla mnie zbyt duzo bo sie poprostu nudze.

człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi :D
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 24 02 2008 - 15:12

Moim zdaniem skracanie wakacji to głupota. Po co mi wakacje w zimę? W zimę to akurat siedzę sobie w domu i się uczę, a w lato jak jest ciepło wolę zagrać z kumplami w piłkę, pojeździć sobie rowerkiem, samochodem, urządzić piknik z dziewczynką itp. :confused:
Mundurki..? Stwierdzam, że to szmaty i tyle. Na waszym miejscu nawet bym ich nie nosił :D
1Godz lekcji? Może być.. Oprócz matmy ;)
W mojej szkole jak to ujęła moja koleżanka: "45min matmy jest gorsze niż dwa tygodnie na pustyni"
  • 0

#9 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 24 02 2008 - 15:16

Właśnie o to chodzi, popieram Ziele... Nie zgodzę się tylko, jeśli chodzi o lekcje po 1h i koniec :confused:
  • 0

#10 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 24 02 2008 - 15:23

Nie zgodzę się tylko, jeśli chodzi o lekcje po 1h i koniec :confused:



Dokładnie dla mnie 45 minut biologi to masakra ... mogli by skrócić lekcje do30 minut chyba nikt by się nie pogniewał hehe
  • 0

#11 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 24 02 2008 - 15:29

Tak dobrze to na pewno nie będzie. Moim zdaniem najlepiej jest obecnie... No może poza mundurkami, ale to już da się przecierpieć, a przecież i tak większość ich nie nosi... :confused:

  • 0

#12 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 24 02 2008 - 20:01

Moi kumple zrobili już klasowe ognisko z mundurków :confused:
Moim zdaniem również najlepiej nic nie zmieniać. Mogli wymyślić coś ciekawego, a nie takie debilstwa. Zrobili to tylko dlatego, że podczas urzędowania obecnej pani minister nie uchwalili jeszcze ani jednej ustawy i teraz startują z takimi idiotyzmami.

  • 0

#13 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 24 02 2008 - 20:50

Widać robi się tylko gorzej... Nic lepiej... Szkoda słów. Macie już w szkołach dzienniki elektroniczne :confused: ?
  • 0

#14 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 24 02 2008 - 21:26

Nie :D To jest coś takiego? :P
Przypomniały mi się piękne akcje w gim.. kradzież dziennika z pokoju :P

Polska schodzi niestety totalnie na psy.. I nie można zaprzeczyć, że to wina rządu.
  • 0

#15 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 24 02 2008 - 21:32

Noo jest dżooołk :D Wszystkie ocenki w necie, jest nawet napisane czy się spóźniłeś na lekcje, czy byłeś przygotowany lub czy ćwiczyłeś na W-F :P Nikomu się to nie podoba. Nauczyciele biegają z jakimiś pojedynczymi kartkami i wpisują tam wszystkie info, później do skanera i na neta...
  • 0

#16 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 24 02 2008 - 21:34

Moim zdaniem to bez sensu.. U mnie w klasie jest pełno idiotów (nie przestanę się śmiać z ich ocen :P)
No i oczywiście większość ma przesrane u starych :D
  • 0

#17 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 24 02 2008 - 21:43

Mogli by wprowadzić ustawę, żeby zamiast książek do szkoły nosiło się lapki, a na nich e-booki :D ale co bardziej obeznany uczeń zaraz znalazł by jakiegoś hot-spota i siedział na necie :P
  • 0

#18 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 24 02 2008 - 21:45

Problem w tym, że wiele osób ma wadę wzroku i nie może spędzać przed kompem nawet godzinki tylko troszkę. Nie wytrzymaliby całego dnia przed lapkiem. No i oczywiście koszty
  • 0

#19 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 25 03 2008 - 14:39

Problem w tym, że wiele osób ma wadę wzroku i nie może spędzać przed kompem nawet godzinki tylko troszkę.

monitory LCD przecież nie psują tak wzroku jak CRT

No i oczywiście koszty

myślę, że średni lapek wyszedł by taniej niż książki, które trzeba kupić przez np. całą podstawówkę, a na pewno wyszło by to na zdrowie kręgosłupowi, jak nie trzeba będzie nosić 10 kilowego plecaka
P.S. sorry za górnictwo
  • 0

#20 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 25 03 2008 - 14:44

krzyhoo następnym razem warn. Rozumiem, że chciałeś dokończyć temat, ale nie odkopujemy takich rzeczy ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych