Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa polityka Google, jak się bronić przed inwiligacją


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5035 postów

Napisano 01 03 2012 - 18:18

Pomimo protestu ze strony UE dziś weszła w życie nowa polityka Google odnośnie usług oferowanych przez tą korporację. W skrócie polega na unifikacji regulaminów wszystkich dostępnych produktów jak gmail, youtube, maps i wielu innych w jeden spójny dokument. Wszystko fajnie wygląda na pierwszy rzut oka, bo dzięki skojarzeniu wszystkich usług z naszą osobą będziemy mogli otrzymywać powiadomienia np. ustalając w Google Calendar datę spotkania, Google będzie mógł przypomnieć na o tym fakcie, jak będziemy korzystali z Google Maps. Informacje o nowych wiadomości z gmail będą się wyświetlać w oknie wyszukiwarki itp.

Jak słusznie zauważyła UE nowe prawo stanowi zagrożenie dla ochrony prywatności użytkowników Internetu, szczególnie gdy korzystamy z systemu operacyjnego Google Android, który wie dokładnie jaki model telefonu posiadamy, wersję, sieć, a nawet numer telefonu. Dane te zostaną ze sobą powiązane na przykład w reklamach dla nas tylko skierowanych. Jeśli dodać do tego profil na koncie Google+ to możemy otrzymać wybuchową mieszankę reklam skorelowaną z wydarzeniami z naszego życia, czyli przed urodzinami dziewczyny otrzymamy reklamy odnośnie zakupów podarków dla kobiet, czy preferencjach jak hobby, wiek itp.

Google to prywatna firma i może sobie pozwolić na to i owo, dlatego jeśli nie akceptujemy regulaminu to możemy nadal swobodnie korzystać z wyszukiwarki, ale innych produktów już nie. Jak w takim razie spróbować ochronić swoje dane bez rezygnacji z usług Google?
 • Zmień stronę domową wyszukiwarki Google na np. Startpage Web Search , który wyświetla wyniki z Google, wyłączając przy tym śledzenie naszego IP
 • Dla ochrony prywatności w sieci, szczególnie przez skrypty śledzące zainstaluj małą wtyczkę: Ghostery - Download , którą działa na 6 różnych przeglądarkach internetowych!
 • Jeśli nie lubisz reklam zainstaluj Adblock+ poradnik na stronie: http://www.tweaks.pl/czytaj,internet_bez_reklam.html,363.html pamiętaj, jednak że dostępność darmowa artykułów w Internecie wiąże się właśnie z wpływami z zysków z reklamy..
W tym temacie czekam na wasze opinie i sugestie na poprawę naszej prywatności w sieci.

 • 0

#2 Mandez

Mandez

  Początkujący

 • 83 postów

Napisano 01 03 2012 - 19:50

O zmianie wyszukiwarki nawet nie myślałem powiem szczerze ale z aplikacji Ghostery korzystam już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony z jej działania ;)

 • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: polityka Google Google wyszukiwarka Google produkty Google inwiligacja GoogleUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych