Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa niezidentyfikowana ikona na pasku narzędzi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janeo

Janeo

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 10 2013 - 12:21

Cześć, wita gorąco wszystkich,

Pojawiła mi się nowa ikona na pasku narzędziowym, najechanie na nią nie daje informacji w dymku, również klikanie nie daje rezultatu.

Również przeglądanie zainstalowanych programów nie dało rezultatów, tzn. nie zainstalował mi się żaden nieznany mi program.

Wygląda tak:

 

6w5s.jpg

 

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak jeszcze inaczej zidentyfikować czy ta ikona należy do Windowsa (być może po uaktualnieniu Windowsa?), ewentualnie do jakiego niewidocznego w instalacji programu?



Użytkownik Janeo edytował ten post 10 10 2013 - 12:29

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 10 2013 - 12:52

Najlepiej będzie jak sprawdzisz jakie programy uruchamiają ci się w trakcie autostartu systemu Windows. Jeśli czujesz, że możesz mieć złośliwe oprogramowanie to w dziale bezpieczeństwo jest poradnik jak wygenerować logi i wtedy będziemy mogli ci pomóc w usunięciu niepożądanego softu. Obecnie w wielu instalatorach dodawane jest oprogramowanie niepożądane i wystarczy zaakceptować jego instalację, aby się pojawiły takie właśnie ikonki czy dodatkowe paski wyszukiwania w przeglądarce internetowej.



  • 0

#3 Janeo

Janeo

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 10 2013 - 14:59

Dzięki za radę, ale znalazłem inny sposób -> Ctr+Alt+Del , zacząłem wyłączać kolejne procesy i okazało się, że wyłączywszy "checkUpdate.exe" ikonka znikła. Ten proces może odnosić się np. do 4shared Desktop, u mnie to okazało się sprawcą jest Glary Utilities 3. Wszedłem do katalogu, nazwę zmieniłem na "_checkUpdate.exe" i już po krzyku   :E .

 

EDIT:

... a właściwie muszę się zastanowić w tej sytuacji, czy tego nie zostawić.

Dzięki - temat chyba zamknięty  ;] .



Użytkownik Janeo edytował ten post 10 10 2013 - 15:04

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych