Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nokia E51 czarna, srebrna, czy gold?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 06 07 2011 - 00:15

Witajcie,
zdecydowałem się na zakup Noki e51, ale mam dylemat w jakiej wersji obudowy wybrać tj. czarna, srebrna, czy złota?
Chodzi mi o to która bedzie najbardziej wytrzymała na ryski, przetarcia, na której będzie widać najmniej zniszczeń?
Jestem facetem i wiem że nie bedę na pewno się z nią obchodził jak z księżniczką, jak to z innymi Nokiami bywało (zresztą wybieram tą firmę praktycznie ze względu na wytrzymałość i jakość wykonania telefonów a dużo ich przeżywało ze mna bardzo ciężkie chwile), a liczę że wytrzyma te dwa trzy lata. Nie wiem też w której się bedzie najlepiej prezentowała? W oko wpadła mi cała czarna a silver wygląda mi trochę tandetnie, zależy mi na tym żeby telefon robił zewnętrzne eleganckie wrażenie. Jednak w każdej opcji widziałem je tylko i wyłącznie na filmach na yt i zdjęciach. Także prosiłbym żeby wypowiedziały też się osoby które posiadają, posiadały ten telefonik bądź widziały go u kogoś i zrobił na nich wrażenie.

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 06 07 2011 - 08:33

Czemu chcesz kupić stary już telefon?
Złota i srebrna wyglądają najładjniej, szczególnie złota natomiast ta jest szczególnie narażona na porysowanie.

Czarna jest najwytrzymalsza, jednak najmniej ładna.

Telefony te się często zawieszają, często występuje problem z uruchomieniem, tzn świecą się diody białe z boku i telefon niestartuje...

Generalnie ja ten model odradzam, tak samo jak E52.

  • 0

#3 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 06 07 2011 - 15:09

Czemu chcesz kupić stary już telefon?

Bo jest już przetestowana, obryta i znana. A po co mi nowy z 2011r czy z 2010r? Miałem Nokie X3 z 2010 i nie byłem zachwycony a następnie ją zgubiłem. Te co teraz nowe wychodzą od Noki to zwykły szajs, z dotykowym wyświetlaczem, bądź w wykonaniu z kiepskich surowców, zresztą nie ma nowego który by mnie zainteresował. A innej firmy jak Nokia mnie nie interesują... A gdyby Nokia 6310 miała inne gabaryty to bym tylko i wyłącznie jej używał.
Dlaczego Nokia E51? Bo jest to jeden z najbardziej udanych modeli Noki, pozatym klasa biznesowa a takiej teraz potrzebuje, wyrosłem już z zabaweczek "multitool" które mają wszystko co najlepsze a w rzeczywistości sa g. warte... Już nie potrzebuje ich żeby się pochwalić co ona w sobie nie ma. potrzebuje ładnego nie zawodnego, eleganckiego telefonu którego nie będę musiał odbierać ciągle z serwisu. Śliniłem się na E52 ale jak wziąłem ja do ręki i usłyszałem opinie na jej temat to mi się rzygać za chciało. Zainteresowany też byłem E66 ale słyszałem że obudowa się rozpada. Rozmyślałem nad E75 ale stwierdziłem z Qwerty jednak nie jest mi niezbędny, a pozatym strasznie się zacina.
Jakiego posiadacza E51 bym się nie zapytał to ją zachwala, wogóle jesteś pierwszą osobą którą spytałem co mówi źle nt. E51.
Jeśli uważasz że powinienem kupić jakąś nowość na rynku. To proszę zaproponuj mi model który zbiera równie dobre noty co E51. Tylko proszę cię nie podawaj, mi mark typu Samsung, LG czy inną firmę która oprócz produkcji telefonów mobilnych zajmuje się w wiekszej części pralkami, zmywarkami, kuchenkami, telewizorami, odtwarzaczami dvd, sprzętem grającym, nośnikami, aparatami, kamerami (mam dalej wymieniać?) itd.

Użytkownik brykiet edytował ten post 06 07 2011 - 15:16

  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 06 07 2011 - 15:17

Moje zdanie jest poparte doświadczeniem serwisowym(autoryzowany punkt, w czasach gdy te nokie dopiero co wyszły).
Czekamy więc na wypowiedzi innych. Nie polece żadnego telefonu bo co gust to gust. Mnie również nie odpowiada żaden nowoczesny telefon, dlatego chodze z przeżytkiem który ma polifonie :confused:
  • 0

#5 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 06 07 2011 - 15:28

Jeszcze wpadł mi w oko taki slider od Noki chyba z 2008 czy 2009r też dobry ale nie miał WiFi ale zapomniałem co to za model był i teraz nie mogę go znaleźć

Zresztą fundusze też mam ograniczone bo max 400zł za używkę mogę dać to też zapętla krąg poszukiwań. A jak bym miał nie ograniczone to kupiłbym blackberry ;>

Moje zdanie jest poparte doświadczeniem serwisowym(autoryzowany punkt, w czasach gdy te nokie dopiero co wyszły).
Czekamy więc na wypowiedzi innych. Nie polece żadnego telefonu bo co gust to gust. Mnie również nie odpowiada żaden nowoczesny telefon, dlatego chodze z przeżytkiem który ma polifonie ../public/style_emoticons/default/wink.gif

hehe skoro tak to czemu mnie się pytasz czemu nie chcę kupić nowości.

ja w tej chwili też mam Nokię 6021 ale wkurza mnie że muszę ciągle kasować sms bo brakuje w skrzynce :confused: a tak to też nie zawodna.... ale trochę mi wstyd jak daję komuś żeby mi wpisał swój nr ;>
  • 0

#6 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 06 07 2011 - 15:58

A dotykowy wchodzi w grę? LG i Samsunga nie chcesz, więc zostaje Sony Ericsson (ale to już by był niedotykowy, musiałabyć dopłacić na dotykowy), Nokia i tyle, bo Sagem i Siemiens to niezbyt dobre telefony. Motorola przekracza twój budżet, a zwykła jest do kitu.
Gdzież w E66 obudowa się rozpada?! Ludzie, tylko głośnik jest złej jakości. Można pobawić się korwktorem-ja troszkę poprawiłam i było OK.



[warn=Kantoro]


"zwykła jest do d**y"

Kolejny raz upominam o poprawną pisownię, kolejnym razem będzie ostrzeżenie. Zanim odpowiesz przeczytaj cały temat a nie ostatni post.[/warn]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 07 07 2011 - 13:08

  • 0

#7 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 06 07 2011 - 16:49

dotykowy nie ma szans u mnie żadnych (gdybyś przeczytała wszystko to byś wiedziała). SE też za bardzo mnie nie intersuje bo obsługują tylko karty mm2 czy jakoś tak, no i brak mini usb mnie wykańcza....

aha tym wspominanym przeze mnie wcześniej sliderm jest Nokia 6210 Navi nie mam jej nic do zarzucenia oprócz tego że nie ma WiFi niestety :confused:
A zwróciłem jeszcze uwagę na 6220 classic co myslicie?
  • 0

#8 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 07 07 2011 - 13:09

Od strony serwisowej slidery są bardziej podatne na uszkodzenia (mechaniczne wytarcia slidera[rozsuwu]) oraz pękające/urywające się taśmy.
Odnośnie 6220c nie mam żadnych niemiłych doświadczeń.

PS w SE są karty M2 bądz M2 mini :confused:
  • 0

#9 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 07 07 2011 - 18:29

no własnie o te karty mi chodziło, nie wiem, teraz się zastanawiam czy tak naprawdę to WiFi mi jest w ogóle potrzebne. W 6220 zauroczyła mnie głębia kolorów wyświetlacza, porównując z E51 to widać że jednak jest o wiele starszy...

(oczywiście E51)
  • 0

#10 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 08 07 2011 - 16:58

6220c to dość delikatny telefon, jeżeli niezbyt uważasz to nie radzę, koledze rozpadła się obudowa oraz urwała się taśma od klawiatury. No i ogólnie jest dość tandetnie wykonana, obudowa skrzypi, widać że plastik nie pierwszej jakości, na zdjeciach wygląda ładniej niż w rzeczywistości. Jednakże od strony obsługi jest dość fajna, nie muli za mocno i ekran jest dość duży.

Użytkownik Krzychu25 edytował ten post 08 07 2011 - 17:00

  • 0

#11 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 09 07 2011 - 20:43

W takim razie wszystko sprzyja kupnie Noki E51...

  • 0

#12 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 19 07 2011 - 13:23

a co myślicie o Apple iPhone 2G 8Gb? Jest stosunkowo tani a spotkałem się z dobrymi opiniami :tajemniczy_mietek: Wpadł mi do głowy bo zobaczyłem iPhona w filmie i bardzo spodobała mi się jego obsługa, praktycznie nieporównywalna, z telefonami dotykowymi innych firm.

  • 0

#13 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 21 07 2011 - 18:15

Jest w miarę tani ale mi się np. nie podoba. Najbardziej przez system. Android jest najlepszy dla smartfonów moim zdaniem. Mogłeś się spotkać z dobrymi z złymi opiniami w wielu procentach dobre opinie piszą tak zwani "jabłuszkowi fanatycy" ;).
  • 0

#14 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 22 07 2011 - 00:28

Być może masz rację, sam uważam że co za Apple to przeważnie najlepsze chociaż nie mam pojęcia dlaczego jakoś mi się tak wbiło ;)
A mnie właśnie zauroczył wygląd, a system to nie wiem bo nie miałem okazji się nim pobawić, cóż są gusta i guściki.
  • 0

#15 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 23 07 2011 - 22:27

Po pierwsze, czego chcesz od telefonu i do czego go będziesz używał? Najpierw pisałeś, ze dotykowy odpada a potem chcesz kupować iP w dodatku 1st gen, który imo nie jest najpiękniejszy, a jego iOS nie jest systemem idealnym. Jeżeli iP to co najmniej 3GS, ale on wykracza poza twoje 400zł. Do takiej sumy z dotykowych polecam Samsunga Spicę, albo HTC Magica (którego możesz kupić ode mnie za korzystną cenę ;)). Na starszych niedotykowych się mniej znam, ale jeżeli nie potrzebujesz systemu to zadowoliłby cię na pewno jakiś SE np W995, te SE z 9 i 5 w nazwie są dość porządnie wykonane.
  • 0

#16 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 24 07 2011 - 13:01

No i o coś takiego mi chodziło o doradzenie, podanie kilku modeli.

Po pierwsze, czego chcesz od telefonu i do czego go będziesz używał?

Przede wszystkim na pierwszym miejscu stawiam wygląd, żeby był ładnie solidnie wykończony, i nie miał dużych gabarytów, ponieważ tel. noszę tylko i wyłącznie w kieszeni a więc cegiełki odpadają bo uwierają i ściągają spodnie ;), aha i wytrzymałość z racji tego że nie jestem pedantem czy też nie mam zamiaru nosić go w jakiś futerałach.
Uważam że telefon powinien służyć do dzwonienia i sms/mms -owania a nie być używany jak urządzenie wielofunkcyjne. Chociaż przyznaję że często funkcje telefonu sie przydają i nie jestem jakimś tam sceptykiem.
Bateria: powinna trzymać min. 3-4dni przy normalnym używaniu.
Dobrze by było gdyby był symbian bądź inny OS, i Wifi - dlatego skupiałem sie na telefonach z serii biznes (choć to do negocjacji)
Koniecznie musi mieć albo dużą pamięć wewnętrzną albo slot kart micro SD i wejście micro/mini usb - bez tego ani rusz.
No i to chyba było by na tyle z moich wymagań wobec telefonu. ;)

Najpierw pisałeś, ze dotykowy odpada a potem chcesz kupować iP w dodatku 1st gen, który imo nie jest najpiękniejszy, a jego iOS nie jest systemem idealnym. Jeżeli iP to co najmniej 3GS, ale on wykracza poza twoje 400zł.

Tak jest i w dalszym ciągu w większości dotyk odpada (choć nie mówie że zaden model mnie nie przekona). Tak jak pisałem wcześniej Apple przekonał mnie wyglądem, wykonaniem i tym że nie trzeba używać tego cholernego futerału, chociaż masz rację bo była to chyba najnowsza wersja iP.

Do takiej sumy z dotykowych polecam Samsunga Spicę, albo HTC Magica (którego możesz kupić ode mnie za korzystną cenę ../public/style_emoticons/default/wink.gif). Na starszych niedotykowych się mniej znam, ale jeżeli nie potrzebujesz systemu to zadowoliłby cię na pewno jakiś SE np W995, te SE z 9 i 5 w nazwie są dość porządnie wykonane.

Powiem tak wobec Samsunga jestem bardzo sceptyczny, choć ta wersja co podałeś jest na pierwszy rzut oka zachęcająca to jednak raczej nie. O HTC powiem szczerze g.... wiem (słyszałem tylko że bardzo dobra firma). Tego SE W995 miałem przez jakiś czas pożyczony, po stracie X3, i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia wrażenia. Przede wszystkim tym że ma bardzo duże gabaryty i jest ciężki, poza tym nie intuicyjny.
Podsumowując w dalszym ciągu E51 jest na prowadzeniu.

Użytkownik brykiet edytował ten post 24 07 2011 - 13:01

  • 0

#17 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 24 07 2011 - 14:13

Jak chcesz mieć wytrzymały telefon to polecam Samsunga Solida, którego fajna recenzja jest tu http://smartmobile.pl/recenzja-test-samsung-solid-b2100-extremalny Jednakże nie ma on wifi, ale za to bateria wytrzyma nawet dwa tygodnie.

Jeżeli koniecznie zależy ci na wifi to E51 będzie dobra, lecz radzę szukać modeli z gwarancją.

Użytkownik Krzychu25 edytował ten post 24 07 2011 - 14:25

  • 0

#18 brykiet

brykiet

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 27 07 2011 - 11:54

Pozostanę jednak przy zakupie E51, temat można zamknąć.


[uwaga=Bamber]
Ok, zamykam :D
[/uwaga]

Użytkownik Bamber edytował ten post 27 07 2011 - 15:23

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Galaxy ACE



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych