Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niska prędkość zapisu dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 KajoMar

KajoMar

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 11 2015 - 15:18

Witam,

Od kilku miesięcy przy ściąganiu większych plików (min. 1 GB) cały komputer mi zwalnia (muzyka też dziwnie pierdzi) i ściąga uszkodzone pliki, które muszę potem ściągać od nowa. Dopiero gdy ściągałem grę na Steam ogarnąłem, że to prędkość zapisu. Prędkość ściągania mam normalną czyli ok. 20 mb/s, ale po ściągnięciu jakiegoś kawałka download się zatrzymuje i czeka na dysk. Programem Parkdale zbadałem prędkość zapisu przy pliku 1GB i wyszła mega niska, a odczytu była 2 razy mniejsza(jpeg w zał.). W HD Tune nie pokazało żadnych errorów, ani smart, ani segmentów.

 

Mój dysk to (nie ma na nim systemu):

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

 

P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale to wszystko zaczęło się gdy zainstalowałem nową grafę. Wszystkie sterowniki mam zaktualizowane.

 

Z góry dzięki za pomoc


Załączone miniatury

  • disk speed.png

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 12 11 2015 - 22:47

Wstaw SMART dysku z CrystalDiskinfo. Jakie to sterowniki zainstalowałeś, wersja oprogramowania? Spróbuj podpiąć dysk w inny slot SATA, można zmienić taśmę sygnałową na nową. Możliwe też że trafiłeś na pechowy egzemplarz http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2624198.html



  • 0

#3 KajoMar

KajoMar

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 11 2015 - 23:11

Wstaw SMART dysku z CrystalDiskinfo. Jakie to sterowniki zainstalowałeś, wersja oprogramowania? Spróbuj podpiąć dysk w inny slot SATA, można zmienić taśmę sygnałową na nową. Możliwe też że trafiłeś na pechowy egzemplarz http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2624198.html

 

SMART w zał.; wersja ster. 6.1.7600.16385 , a nie instalowałem żadnych ręcznie bo samo WD żadnych nie daje. Dysk mam od blisko 4 lat ( bez 4 miesiecy). SMART wygląda inaczej jak zaczynam coś ściagać bo wywala co chwile gdzieś failed zmieniają się wartości a potem znów jest ok i wartosci wracaja

Załączone miniatury

  • HDTune_Health_WDC_WD5000AAKX-001CA0.png

  • 0

#4 KajoMar

KajoMar

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 11 2015 - 02:17

Zamieniłem kable pomiędzy ssd i hdd i o dziwo oba chodziły jak za dawnych czasów(porty zostały te same). Nie mam pojęcia jak to się stało, myślałem, że jak dam kabel z hdd na ssd to system bedzie mi wchodil latami. Czyli jadę w piątek do sklepu i kupuję kabel sata3 :D



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych