Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieoczekiwany błąd wejścia/wyjścia 0xc00000e9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zelunia94

Zelunia94

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 12 2012 - 14:29

Witam. Właśnie taki komunikat otrzymałam ostatnio na moim laptopie. Stan: 0xc00000e9. Czy to może być spowodowane używaniem programu DAEMON Tools Lite? Instalowałam przy użyciu tego. Uruchamiał się program bodajże StartUp, czy jakoś tak, był w całości po angielsku, szukał mi błędów, aż w końcu się zaciął po którejś godzinie. Teraz wolno się wczytuje, jest napis Samsung, potem trwa uruchamianie systemu, ale nie pojawiają się kolorowe okienka z logo, aż przechodzi w ładowanie plików przy pomocy systemu Windows i na czarnym ekranie pojawiają się komunikaty. Przy pomocy diagnostyki pamięci systemu nie wykrywa błędów, czasem pojawi się też komunikat ' A disk read error occurred '. Nie otwiera się tryb awaryjny, ani ostatnie dobre ustawienia. Laptopa używam zaledwie miesiąc. A jest to Samsung np300e5c-S02pl. Oddam go chyba na gwarancję, bo nie chce w nim samemu grzebać, zastanawia mnie tylko czy może być to wina tego programu i czy jest to coś poważnego. Interesuje mnie też jak mam teraz uzyskać swoje dane. Proszę o szybkie informacje.

Użytkownik Qauke edytował ten post 23 01 2013 - 21:59

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 01 2013 - 20:45

Próbowałeś przywrócić system z ostatniej dobrej konfiguracji?

  • 0

#3 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 31 01 2013 - 10:53

Tego typu komunikat (0xC000jakieś tam cyferki) zawsze oznacza brak albo .Net Frameworka albo Microsoft Visual C++ Package. Problem z VCp jest taki że do systemu W7x64 będziesz potrzebował chyba 6 instalek. Wersja 2010, 2011, 2012 i wszystkie w podwersjach x32 i x64.

Jeśli komp się nie uruchamia to odłącz od niego WSZYSTKO poza klawiaturą i myszką. Nawet internet i głośniki. Masz laptopa, więc jeśli masz przycisk/przełącznik, skrót klawiaturowy do wyłączenia BlueTooth i WiFi to też wyłącz. Zobacz czy startuje. Może jest konflikt z wykrywaniem urządzeń. W ostateczności w BIOSie ustaw (na 1 zakładce) Halt On - no error (czy coś takiego) i odłącz nawet mysz i klawiature. Zobacz czy startuje.
Rozumiem że klawisz F8 przed startem systemu też nie pomaga? (aby włączyć ewentualne naprawianie systemu lub ponowną instalację z płyty). Napisałeś w dziale Win7 więc masz ukrytą partycję z instalką systemu.

Użytkownik 100nka edytował ten post 31 01 2013 - 11:03

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: BSOD blue screen błąd0xc00000e9 0xc00000e9



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych