Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemozliwosc zresetowania biosu oraz brak sygnalu monitora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 stryjaszu

stryjaszu

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 10 2014 - 18:18

Witam
 
Pisze ten post poniewaz bardzo potrzebuje rady kogos kto zna sie na rzeczy, postaram sie opisac moj problem tak dokladnie jak tylko potrafie i z gory dziekuje za czas 
 
poswiecony by rozwiazac te usterke. Dzisiaj podlaczylem nowy zasilacz Modecom 400 W, poniewaz stary mial problemy z napieciami co prowadzilo do niemozliwosci wlaczenia 
 
komputera. Po podlaczeniu wszystkiego komputer wystartowal normalnie lecz nie wykrywal jednego z dyskow (mowa tu o dysku drugim na, ktorym nie bylo systemu jedynie 
 
dane) poczytalem troche jaki moze byc stan rzeczy takiego zachowania probowalem kilku sposobow by system wykryl dysk lecz zaden nie zadzialal ( podejrzewalem nawet 
 
wade mechaniczna dopiero co kupionego zasilacza ale nawet zamieniajac kable od zasialnia i przesylu danych SATA lecz nie zmienialo to niczego). Chcialem dodac, ze w 
 
bios widnieja 2 opcje boot: UEFI windows manager oraz Sata[tutaj jakis numer dysku] - wybrac moge tylko opcje 1 poniewaz przy force boot z "SATA" ukazuje sie komunikat 
 
o tym, ze to urzadzenie nie jest poprawnym do bootowania i prosi mnie o wybranie innego. Tu zaczyna sie problem, ktory wynikl z proby naprawy braku widocznosci dysku. 
 
Na jednym z for wyczytalem, ze wylaczenie w bios opcji "sata native mode" pozwoli mi na wykrycie dysku by zainstalowac sterowniki po czym bede mogl wlaczyc znowu w 
 
bios opcje sata native mode i to mialo zalatwic sprawe. Niestety po wylaczeniu sata native mode w bios i zapisaniu oraz zrestartowaniu systemu monitor nie odbiera 
 
sygnalu od komputera - jest poprostu czarny przez caly czas. Probowalem resetowac bios po przez zworke wedlug manula z pozycji 1-2 na 2-3 oraz wyjecie bateri niestety 
 
nie przywrocilo to biosu to pozycji startowej i ciagle przy wlaczaniu komputera uzyskuje informacje o braku sygnalu dochodzacego do monitoro. 
 
Ponizej podaje specyfiakcje mojego komputera:
plyta glowna asus p8h61-lx 2; karta graficzna ATI Radeon HD4850; Pamiec 4 Giga Kingstone; Procesor G530; Zasilacz Modecome 400 W; System operacyjne Windows 7 64 bit
 
Jezeli cos jest niejasne i wymaga wiekszego opisu prosze pytaj, za wszelkie merytoryczne proby pomocy serdecznie dziekuje i mam nadzieje, ze z wasza pomoca uda mi sie 
 
rozwiklac te zagadke. 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 10 2014 - 01:11



Dzisiaj podlaczylem nowy zasilacz Modecom 400 W, poniewaz stary mial problemy z napieciami co prowadzilo do niemozliwosci wlaczenia

komputera.

I ten zasilacz nadaje się tylko do utylizacji, pożycz od kogoś zasilacz renomowanej marki podłącz pod PC i sprawdź czy nadal są takie problemy jak opisujesz.
Wracając do tego dysku który system Ci nie wykrywa, a w BIOS jest widoczny?



Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych