Skocz do zawartości


Zdjęcie

[office] Niemieckie znaki w Microsoft Word


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 thompson2

thompson2

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 14 01 2007 - 15:54

Witam. Korzystam z Microsoft Word 2000. Jak mogę napisać niemieckie znaki, np. 'a' z przegłosem, podwójne 'ss' i tym podobne ?
Czy jest do tego jakiś skrót na klawiaturze ??


  • 0

#2 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 14 01 2007 - 20:10

Wstaw --> Symbol + przycisk Klawisz skrótu.

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 14 08 2007 - 20:49

Witam. Korzystam z Microsoft Word 2000. Jak mogę napisać niemieckie znaki, np. 'a' z przegłosem, podwójne 'ss' i tym podobne ?
Czy jest do tego jakiś skrót na klawiaturze ??



Wstaw --> Symbol + przycisk Klawisz skrótu.


Ponieważ wątek Niemieckie znaki w WORD jest zamknięty a tymczasem INFORMATYK umieścił go w swojej liście porad niejako go odświeżając, więc postanowiłem w nowym go poprawić.
Porada prawidłowa aczkolwiek... bardzo niewygodna, gdyż wymaga za każdym razem zmiany czcionki na SYSTEM co przy dużej ilości tekstu może być bardzo uciążliwe no i nieładnie będzie wyglądac, gdyż zmienia się równocześnie krój czcionki.
Tymczasem w czcionce np. NEW TIMES ROMAN, ARIAL, CURIER i innych też są niemieckie znaki diakrytyczne! a ich opanowanie jest bardzo proste, aczkolwiek wymaga klawiatury 101 klawiszowej (typowej od komputerów stacjonarnych).
Zaręczam, że po napisaniu każdego znaku kilka razy kody te jest się w stanie zapamiętać! Wtedy wpisywanie niemieckich znaków diakrytycznych odbywa się naprawdę bardzo szybko!

Chcąc wstawić niemiecki znak diakrytyczny stosujemy wciśnięty lewy alt i liczbę z klawiatury numerycznej (nie stosować tej u góry!)
I np. ALT L + 0228 daje właśnie "a umlaut", a ALT L + 0252 daje "u umlaut". Podwójne ss można napisać stosując kombinację LEWY ALT + 0223 ("zero" należy też wpisać!) i takie stosowanie ich w trakcie pisania jest zdecydowanie wygodniejsze (sam pisałem pracę, w której były cytaty po niemiecku i właśnie tę metodę stosowałem)

Podgląd znaków i kody cyfrowe: START => WSZYSTKIE PROGRAMY => AKCESORIA => NARZĘDZIA SYSTEMOWE => TABLICA ZNAKÓW.
  • 0

#4 szulcu

szulcu

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 13 09 2007 - 20:44

Nie lepiej zainstalować niemiecki układ klawiatury? ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych