Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niebieski ekran w różnych sytuacjach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BSone

BSone

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 12 2014 - 16:51

Witam

 

Dział chyba dobry jeśli chodzi o problemy.

Mam jeden problem. Wczoraj wszystko chodziło dobrze. W pewnym momencie chciałem uruchomić grę która się odpala normalnie, podczas jej odpalania jednocześnie kliknąłem aby skype się otworzył. Wszystko szło dobrze do pewnego momentu. 

Gdy już gra się odpaliła (okno do logowania), w tle uruchomił się skype ale tylko niebieski ekran ten co jest przy logowaniu na skype.

 

W tym momencie wywaliło mi niebieski ekran błędu windowsa - na pewno każdy przynajmniej raz miał taki ekran więc wiadomo o co chodzi.

Komputer pokazał niebieski ekran i po sekundzie zrestartował system. Myślałem iż jakiś błąd i będzie ok, niestety.

 

Od tej pory gdy włączam kompa i dochodzi do ekranu "Windows zapraszamy" - ponownie wywala niebieski ekran i restartuje samoczynnie system - i tak w kółko robi do bólu.

Aby uruchomić system muszę przez F8 wybrać opcję "ostatnie dobre ustawienia", niestety to pomaga tylko raz. Wchodzę do systemu i mogę robić wszystko co do tej pory. 

Jednak jeśli ponownie wyłączę komputer i włączę znowu będzie problem z niebieskim ekranem, i jedynym wyjściem ponownie jest F8.

 

Myślałem ,że winę ponosi gra - jednak nie.

Niebieski ekran wyskakuje w momencie gdy uruchamiam skype.

 

Czy mogę coś na to poradzić bez robienia formata?

Próbowałem skype wywalić ale nie mam go w dodaj/usuń na liście.

System to WINDOWS XP + SP3

 

Bardzo proszę o rady:(



Użytkownik BSone edytował ten post 01 12 2014 - 16:54

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 01 12 2014 - 18:41

Odinstaluj Skype i zobacz czy nadal będzie wywalał Bsoda. Podaj kod tego błędu.



  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 12 2014 - 19:38



Czy mogę coś na to poradzić bez robienia formata?

Tak. Odinstaluj Skype i sprawdź czy nadal masz błędy BSOD. Jak nic sie nie zmieni to odczytaj plik zrzutu z Blue Screena, plik znajdziesz w Mój komputer → C → Windows → minidump. Otworzysz go za pomocą WinDbg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych