Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można połączyć z siecią bezprzewodową - Windows7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 07 2014 - 23:39

Witam. Od jakiegoś czasu mój laptop ma problem z łączeniem się z siecią WiFi w domu. Nie sprawdzałem niestety na sieciach poza moją, ponieważ bateria w laptopie jest tak zajechana, że nie da się z nim wyjść bez ładowarki, a nawet jak już wyjdę to nagle wszystko się naprawia.

Generalnie problem zaczyna się już po załadowaniu systemu. Mimo, że moja sieć WiFi jest ustawiona w laptopie na automatyczne połączenie to automatycznie się niestety nie łączy. Niestety na tym nie koniec, bo gdyby rozchodziło się o kliknięcie "połącz" to by mnie tutaj nie było. 

Największy problem jest gdy chcę się połączyć z moją siecią. Łączy, myśli... po czym wyskakuje powiadomienie, że niestety, ale nie można połączyć się z siecią. I teraz jest najlepsze. Czasem jak mu się spodoba to po tym powiadomieniu jednak mnie łączy (!). Niestety częściej jest tak, że muszę czekać, klikać setki razy na przycisk połączenia, potem kolejne sto razy na przycisk naprawiania problemu i JEST. Świetnie, połączyło mnie z moją własną siecią po jakże krótkich trzydziestu minutach. Cud miód orzeszki.

Przeinstalowałem sterowniki, odłączałem w menedżerze urządzeń kartę sieciową i wszystkie powiązane z nią, które działają jakoś na WiFi. Czasem to pomaga, czasem nie. Możliwe, że tylko mi się tak wydaje.

Router działa bez problemu, bo telefon ma stabilne połączenie cały czas.

Nie powiem, że mnie to nie denerwuje, bo musiałbym skłamać. Czasem potrzebuję na szybko coś sprawdzić i po prostu się nie da, bo moje WiFi się na mnie wypina.

 

W załącznikach wrzucam to co pokazuje windows odnośnie problemu.

 


Załączone pliki

  • Załączony plik  logi.txt   13,77 KB   950 Ilość pobrań

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 07 2014 - 11:32

Może filtrowanie po MAC adresie włączone?



  • 1

#3 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 07 2014 - 11:53

Wyłączone.... Poza tym inne urządzenia tego problemu nie mają, tylko laptop.


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 07 2014 - 11:57

Otwórz narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę sieci w obszarze powiadomień, a następnie klikając polecenie Rozwiązywanie problemów.

 

Jeśli uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią nie pomogło rozwiązać problemu, wykonaj czynności opisane w linku:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/network-connection-problem-help#network-problems=windows-7&v1h=win81tab1&v2h=win7tab1&v3h=winvistatab1&v4h=winxptab1


Użytkownik Qauke edytował ten post 17 07 2014 - 11:59

  • 1

#5 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 07 2014 - 12:17

Rozwiązywanie problemów robiłem setki razy. Kiedyś pomagało, teraz nie pomaga. Log który wrzuciłem jest informacją właśnie z rozwiązywania problemów z siecią. Generalnie laptop czasem połączy się gdy np w menedżerze urządzeń odłączę kartę, a potem znowu ją podłączę, czasem jak się przeloguję, czasem jak po prostu poszperam w ustawieniach to nagle się łączy. Zależy od jego humoru. Możliwe, że to zepsuta karta sieciowa?


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 07 2014 - 12:21

Chodzi o zewnętrzna karte sieciową USB? Czemu nie korzystasz z wbudowanej?
  • 1

#7 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 07 2014 - 12:25

Karta jest wbudowana, w tym co wysłałem jest coś o karcie USB?


  • 0

#8 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 17 07 2014 - 16:17

Zabezpieczenia i uwierzytelnianie: Niepowodzenie

Może coś z hasłem nie tak ?

 

EDIT

Główna przyczyna:
System Windows nie może połączyć się z „dlink”
Klucz zabezpieczeń sieci bezprzewodowej jest niepoprawny.

No jak nic hasło - spróbuj jeszcze raz wpisać, bo pełno w tych logach uwag odnośnie hasła


Użytkownik pawel315 edytował ten post 17 07 2014 - 16:25

  • 2

#9 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 07 2014 - 21:15

No ale jak hasło może być niepoprawne skoro po 20 minutach laptop w końcu się łączy? Sam sobie poprawia hasło? :D może to wygląda dziwnie, ale hasło na 100% jest poprawne. Jest możliwe, żeby laptop podawał złe hasło routerowi, bądź router źle te hasło odbierał? 


  • 0

#10 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 17 07 2014 - 21:24

Ha no właśnie dobre pytanie :D jeśli możesz się dostać do panelu zarządzania routerem to spróbuj dla testu wyłączyć hasło i sprawdzić.


  • 1

#11 VVigor

VVigor

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 07 2014 - 11:07

Ponowna konfiguracja routera ze zmianą nazwy i hasła pomogła. Niesamowite, chyba mojemu windowsowi w laptopie znudziła się poprzednia nazwa AP i postanowił strzelić focha i się nie łączyć ^^



  • 0

#12 Marek K.

Marek K.

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 21 07 2014 - 10:54

Albo zwyczajnie miał problem z interpretacją któregoś znaku w haśle, zdarza się ;)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych