Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie chce się włączyć tylko pika HP Elite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wikimiki

wikimiki

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 02 2016 - 21:56

Witajcie,

mam pytanie, komputer pika podczas włączania i nie ma żadnej reakcji,

po naciśnięciu włącznika komputer pika w seriach po 4 razy, tak chyba 5 serii po 4 piknięcia, później już tylko mryga dioda na czerwono pracy komputera (w trakcie pikania też mryga).

Sprawa się stała po wkładaniu karty tv pod gniazda pci, czyżby mogło być jakieś zwarcie?

Dysk sprawdzałem w innym kompie jest ok, zasilacz sprawdzałem, procka sprawdzałem, ram wyciągałem.

Pika tak samo bez dysku, bez ramu. Baterię wyciągałęm od biosu.

Komputer to HP Elite 8200, stacjonarny.

będę wdzięczny za pomoc!



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 02 2016 - 00:22

A co oznacza piszczący kod biosu na twojej płycie? Jakiego producenta jest tam bios?



  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 02 02 2016 - 09:05

Wszystko zależy od tego jaką wersję PCI miałeś w kompie a jaką ma karta - w przypadku gdy płyta ma PCI 2.3 (max napięcie 3.3V) a karta 2.0, lub 2.1 (napięcie 5V) mogło dojść do uszkodzenia płyty głównej, ale z reguły po prostu karta nie działa. Mogłeś uszkodzić płytę również poprzez nieumiejętne wkładanie karty, czy też uszkodzić ją poprzez wyładowanie elektrostatyczne. Poszukaj w na stronie HP opisu błędów jakie zgłasza płyta - tych pisków. Ja w takich przypadkach wyciągam z płyty wszystko łącznie z prockiem i zaczynam sprawdzanie - włączam zasilanie i porównuję sygnały BIOS-u z opisem, a potem systematycznie dokładam - procek, ram, grafikę i resztę. A na płycie nie masz diody informującej o jej stanie?


  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 02 02 2016 - 10:29

Znalazłem opis błędów tutaj - wygląda na problem z zasilaczem. Co ciekawe w opisie komputerów z serii Elite 8200 znalazłem informację że mają PCI 2.3 ale obsługują 5V (strona 22)- mają ograniczenie mocy - 25W i stąd mogło dojść do awarii zasilacza. Generalnie tutaj masz opis procedury zalecanej przez HP przy braku obrazu.

Pozdrawiam


Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 02 02 2016 - 10:33

  • 0

#5 wikimiki

wikimiki

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 02 2016 - 22:21

Problem w tym, że wymieniałam zasilacz na taki sam z innego kompa i jest tak samo, nadal piszczy.. i się nie włącza.


Użytkownik wikimiki edytował ten post 02 02 2016 - 22:21

  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 03 02 2016 - 08:13

No to wygląda na płytę główną :(. Obejrzyj uważnie kondensatory - może któryś jest wypukły. Mogła też ulec uszkodzeniu sekcja zasilania na płycie (da się prosto naprawić) - niektóre były wyposażone w bezpieczniki. które wyglądem przypominają zwykłe rezystory - są wlutowane na stałe - ale to niestety może sprawdzić tylko jakiś elektronik.

PS sprawdź też dokładnie wtyczki i przewody.



Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 03 02 2016 - 09:06

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych