Skocz do zawartości


Zdjęcie

Netgear DGN2200(AP), Sagem Fast 2704(Router) - konfiguracja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bertex

Bertex

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 07 2012 - 13:27

Witam !
Mój problem jest natury otwarcia portów ....
Więc, mój problem przedstawia się następująco: Niedawno zmieniłem Netię na Orange, skusiłem się na Router - Sagem Fast 2704. Postanowiłem zrobić taką sieć:
1 piętro - Router Sagem Fast 2704
Parter, ogród - Netgear DGN 2200.

Wszystko przebiegło w miarę sprawnie, wyeliminowałem błąd, przez który nie mogłem się dostać do konfiguracji Netgear'a. Pozostaje problem serwera DMZ, bądź portów:
Często korzystam z domowego serwera WWW(XAMPP ...) no i niestety, odkąd Netgear'a zastąpiłem Sagemem - nie potrafię poradzić sobie, ani by ustawić serwer DMZ, ani by ustawić odpowiednio porty. Jestem tak jak by ... blokowany przez firewall routera, którego zwyczajnie ... nie włączyłem. Gdy włączę - pada sieć.

Przedstawię kilka zdjęć z konfiguracji routera.

Załączone miniatury

  • r1.jpg
  • r2.jpg
  • r4.jpg
  • r5.jpg
  • r6.jpg

  • 0

#2 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 06 07 2012 - 14:04

Wyłącz DMZ i odpal upnp to załatwi ci problem firewall-a zarazem zabezpieczy cie przed atakiem z zewnątrz.

Użytkownik Ymo edytował ten post 06 07 2012 - 14:07

  • 0

#3 Bertex

Bertex

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 07 2012 - 17:56

Wyłączyłem DMZ, UPnP było włączone cały czas.
Nadal, mimo poprawnego skonfigurowania portów - dla testów odpalam serwer Minecraft, był lekki przynajmniej ... Nie mogę się z nim połączyć, a gdy skonfiguruję IP w ustawieniach serwera - wyrzuca błąd, o błędzie otwarcia / zamknięcia portu 25565, który jest w router wpisany.

Tak jak by właśnie niewidzialny firewall blokował połączenia - tak jak mówiłem, jednakże ... gdy wyłączyłem UPnP na chwilę ... nic, zero rezultatów. Włączyłem ponownie.

Zapomniałem dodać, że łączenie się z localhost[127.0.0.1] jak najbardziej działa.
Nadmienię też - że router swój ACP najprawdopodobniej ma na porcie 80, dobrze mówię ?
Oraz, gdy łączę się z IP, nie dostaję "brak odpowiedzi" a jedynie "connection refused" - czyli coś mnie odrzuca ... :(

Załączone miniatury

  • r3.jpg

Użytkownik Bertex edytował ten post 06 07 2012 - 17:56

  • 0

#4 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 06 07 2012 - 22:40

Usługa upnp działa inaczej, aplikacja która wspiera upnp prosi upnp o przekierowanie konkretnego portu.
  • 0

#5 Bertex

Bertex

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 07 2012 - 00:51

Więc ? Jak powinienem ustawić przykładowy serwer minecraft[Port: 25565] bądź HTTP[port 80] w tym routerze ?
Jeśli trzeba - dostarczę więcej screenów z konfiguracji routera.

Dogłębna analiza pozwoliła mi dotrzeć do dowodu, na działający firewall, jednakże ... nie wiem gdzie go skonfigurować:Dołączona grafika

Użytkownik Bertex edytował ten post 07 07 2012 - 00:51

  • 0

#6 Bertex

Bertex

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 07 2012 - 18:30

Jedyny sposób jakim naprawiłem to, niestety była to zamiana ról w obu routerach, obecnie działa wszystko dobrze.

Chciałbym rozszerzyć działanie wifi w domu, o altankę, router na dole jedynie może działać jako switch(nie wiedzieć czemu) - co najlepiej pozwoli mi doprowadzić tam Wifi ?

Pozdrawiam !

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych