Skocz do zawartości


Zdjęcie

Napęd CD,nie odczytuje płyt i ich nie wykrywa [?]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Teno332

Teno332

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 08 2010 - 15:34

Witam.
Mam problem,taki iż ,gdy wkładam płyte do napędu CD to nie wyświetla mi sie autoodtwarzanie.
Nastepnie ,gdy wchodze w "KOMPUTER" to nie ma ikonki o napędzie.
Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.:P

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 08 2010 - 15:47

Sypnął ci się sterownik ten zasadniczy jaki jest dołączany do system Windowsa, musisz skorzystać z opcji napraw, jak nie pomorze to spróbuj opcją reinstalacji samego systemu, bez formatowania partycji systemowej bo stracisz wszystkie dane to samo jeśli skorzystasz z opcji przywracania systemu.

  • 0

#3 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 25 08 2010 - 17:49

Upgrade z XP?
CD, nie DVD:)?

#4 Teno332

Teno332

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 09 2010 - 17:20

A jak moge to naprawic?;p
Jesli chodzi o komputery to jestem bardzo ciemna i trzeba mi dokladniej wytlumaczyc,niestety.;p
  • 0

#5 Zawsze_i_na_zawsze

Zawsze_i_na_zawsze

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 09 2010 - 19:45

Wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź, czy poprawnie zainstalowany jest sterownik do CD-ROM (na pulpicie prawy przyciskiem myszy kliknij w ikonę "Komputer" i wybierz "właściwości" kolejno wybierz "Menedżer urządzeń"). Jeżeli zauważysz żółty wykrzyknik przy rozwinięciu zakładki "Stacje dysków CD-ROM/DVD", to musisz od nowa zainstalować sterownik bądź go zaktualizować.
  • 0

#6 hutkow

hutkow

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 08 09 2010 - 23:46

Witam!

Nie koniecznie sterownik jest jeszcze kilka innych możliwości ja nie tak dawno musiałem wymienić napęd.Jeżeli nie jest to stary komputer to napewno jest zabrudzona soczewka lasera,którą trzeba przeczyścić ale nie spirytusem bo można odkleić soczewkę są takie specjalne płyny do tego w sklepach komputerowych.

Witam!

Nie koniecznie sterownik jest jeszcze kilka innych możliwości ja nie tak dawno musiałem wymienić napęd.Jeżeli nie jest to stary komputer to napewno jest zabrudzona soczewka lasera,którą trzeba przeczyścić ale nie spirytusem bo można odkleić soczewkę są takie specjalne płyny do tego w sklepach komputerowych.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych