Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagłe wyłączanie programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devius01

Devius01

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 04 2008 - 15:33

Problem.JPG
Witam, jak widać na załączonym obrazku mam nie mały problem. Chodzi dokładnie oto, że wyłączają mi się wszystkie programy w czasie użytkowania, nie wiem co jest tego dokładną przyczyną. Wiem na pewno jak oglądam filmy na "youtube" wtedy właśnie dzieje mi sie coś takiego, czasami jak gram w różne gry też występuje takowy 'błąd'. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub wie co poradzić na ten temat proszę o odpowiedź. Dodam jeszcze, że bardzo chcę uniknąć formatowania dysku.
Pozdrawiam, Devius.

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 04 04 2008 - 21:59

Wygląda to na działanie jakiegoś programu typu "Żart" ,zobacz w procesach czy masz coś nieznanego. Widzę że nie masz żadnego programu typu firewall. Dlaczego ?. Przeskanuj system pod kątem robaków np:"PC Tools Spyware Doctor"

  • 0

#3 Devius01

Devius01

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 04 2008 - 08:54

Otóż mam firewall, ale gdy go włączę jest jak youtube, po kilku sekundach wyłącza mi się wszystko.
  • 0

#4 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 05 04 2008 - 23:24

Przyczyny nieoczekiwanego zamknięcia systemu mogą być różne, począwszy od błędów chłodzenia, czyli wiatraka naszego procesora - niektóre modele posiadają czujnik obrotów gdy się on psuje lub nie ma odpowiedniej wydajności BIOS wyłącza komputer. (może wymieniałeś na inny lub dawno nie czyściłeś radiatora) - tą opcję można wyłączyć w BIOSie. Przyjrzyj się opcjom poświęconym zarządzaniem energią (BIOS). Fajnie by było znać przyczynę zamknięcia systemu. Windows posiada narzędzie do raportowania nieoczekiwanych zamknięć systemu:

http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/...zawodnosc2.mspx

jak włączyć ? - wyciąg z helpa XP.

Aby włączyć śledzenie zdarzeń zamknięcia systemu
Otwórz Edytor rejestru.
Uwaga

Niepoprawne edytowanie rejestru może spowodować poważne uszkodzenie systemu. Przed wprowadzeniem zmian w rejestrze należy wykonać kopie zapasowe wszelkich ważnych danych przechowywanych na komputerze. Jeżeli po ręcznym wprowadzeniu zmian wystąpiły problemy, można użyć opcji uruchomienia Ostatnia znana dobra konfiguracja.
W Edytorze rejestru przejdź do następującego klucza rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Reliability

Kliknij następujący wpis:
ShutdownReasonUI:REG_DWORD:

Przypisz wartość 1 i zamknij Edytor rejestru.
Uwagi

Aby otworzyć Edytor rejestru, należy kliknąć przycisk Start, kliknąć polecenie Uruchom, wpisać polecenie regedit, a następnie kliknąć przycisk OK.


A co do Firewalla ja korzystam z darmowego Comodo, nie tylko chroni kompa od strony Internetu ale także nadzoruje i informuje o uruchomionych procesach i ich zachciankach.

Mimo wszystko upieram się że, masz jakiś program (proces) może ukryty który losowo zamyka ci system (firewall powinien go wykryć). A jak to się dzieje ? poczytaj tu:

http://p-zone.pl/articles.php?art_id=34&action=show

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych