Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój telefon - Xiaomi Redmi note 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 nosweratu

nosweratu

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 19 11 2015 - 21:48

Witam chciałem podzielić się z wami wrażeniami z użytkowania (od ponad miesiąca) chińskiego telefonu Xiaomi Redmi Note 2. 

Może zacznę dlaczego zdecydowałem się na telefon ten: postanowiłem zrobić przeskok z mojego starego LG L9II na coś nowego w budżecie 700PLN. Wielu z was stwierdzi że w tym budżecie już można kupić sporo średniaków – ja jednak nie chciałem telefonu średniego – chciałem jak najlepszy hardware i suport w tych pieniądzach – dlatego też „chiński flagowiec” trafił do mnie.

 

 

Na początek co ten telefon ma:

- procesor Helio X10 – czyli mediatek MT6795– dość wydajna konstrukcja co można poniżej zobaczyć w benchmarku – posiadająca niezłą grafikę PowerVR G6200 w mojej wersji „advance” (czyli 32gb) taktowanie procesora to 2,2GHz i GPU 700MHz (w wersji 16 gb odpowiednio 2.0GHz i 550Mhz)

- aparat tylni 13mp F2.2 + przedni 5mp

- ekran 5,5 cala Full HD (401 ppi) (ma bardzo duże możliwości w zakresie regulacji jasności co jest dużym plusem przy używaniu w nocy)

- baterię 3060 mAh – pozwalającą na pracę do 2 dni na baterii

- system operacyjny android 5.0 + nakładka MIUI 7 (nakładka jest w pełni spolonizowana przez polski zespół)– jako ciekawostka updaty do MIUI co piątek (w LG czy przy tablecie Samsunga o tym nawet nie mam co marzyć)

- dual sim (jak każdy rasowy „chińczyk”) i tu 2 karta sim nie ogranicza nam możliwości instalacji karty pamięci

 

 

 

IF52Ht.jpgw5afub.jpg

hqivPi.jpg0vmx6q.jpg

hTAht0.jpgYUgVlb.jpgKgCSy6.jpg

 

 

 

Podsumowanie:

Telefon pracuje bardzo szybko i nie brakuje mi mocy, ekran jest naprawdę rewelacyjny a jakość prowadzonych rozmów jest też dobra. Nie mogę też złego słowa powiedzieć o aparacie czy o użytych materiałach. Ale żeby nie było za różowo warto przedstawić wady - procesor nie obsługuje LTE w paśmie 800MHz, poza tym zdarzają się wpadki przy aktualizacjach oprogramowania - np ostatnie sprawiło że mam problemy z wifi (zrywanie połączeń) - dostałem jednak informacje od suportu że walczą już z problemem. Niektórych zdziwi też minimalizm wyposażenia - producent nie dostarcza nic poza telefonem i ładowarką (brak jakichkolwiek słuchawek).

 

Ogólnie rzecz biorąc stwierdzam jednak że pieniądze wydane na ten telefon są dobrze wydanymi pieniędzmi i sam w sobie jest on całkiem dobrym zakupem - tak więc nie bójmy się "chińskich flagowów" nie raz potrafią one pozytywnie zaskoczyć.



Użytkownik nosweratu edytował ten post 19 11 2015 - 21:49

  • 1

#2 simisear

simisear

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 02 2016 - 23:45

A napisz prosze jak z jakością dźwięku przy rozmowach telefonicznych. Na moim dual simie Lenovo P780 jest z tym średnio. Nie wiem do końca czy to sprawa 2 kart czy słabego mikrofonu wbudowanego w telefon.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych