Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój laptop HP umiera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 nieudolnyinformatyk

nieudolnyinformatyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 07 2015 - 15:53

Laptopa kupiłam 2,5 roku temu z systemem Windows 8, później zaktualizowanym do 8.1. Niestety pół roku temu zaczął się bardzo przegrzewać, więc oglądanie filmów, seriali czy granie w jakiekolwiek gry graniczyło z cudem, ponieważ wszystko się klatkowało, ładowanie stron też zaczęło zajmować dłuższą chwilę, a po jakimś czasie laptop wyłączał się z powodu przegrzania. Pewnego dnia włączyłam laptopa, ale widniał tylko i wyłącznie czarny ekran, więc oddałam go do naprawy i tu zaczęła się moja przygoda. Większość serwisów stwierdziła, że nie podejmie się naprawy i odsyłali do HP, a jak już znalazłam serwis, który go "naprawił" to laptop jest od tamtej pory nie do użytku. Zmiana systemu operacyjnego. Nie działający Windows Store. Nie działające biblioteki. I wiele innych dziwnych rzeczy, które zobaczyłam po naprawie. Nie kłóciłam się z serwisem, ponieważ totalnie się na tym nie znam i nie wiedziałam czy to panowie popełnili jakiś błąd czy to mój laptop jest już do niczego i nic więcej nie dało się z nim zrobić. Moje problemy i pytania brzmią:

1. Facet wgrał Windows 8 Enterprise, dzięki któremu nie mogę zaktualizować systemu do 8.1 - czy da się wrócić do mojego starego, oryginalnego systemu?

2. Nie działą biblioteki. Kiedy wejdę np. w obrazy wyskakuje komunikat "Pictures-library.ms już nie działa" i można go usunąć. - można to jakoś naprawić?

3. WiFi rozłącza i łączy się co pół minuty przez co pobranie aktualizacji czy jakiegoś programu jest praktycznie niemożliwe - da się coś z tym zrobić?

4.Wentylatorek po naprawie zaczął "wydmuchiwać" gorące powietrze, wcześniej mimo tego, że się przegrzewał to to powietrze było zimne - kiedy tylko zaczyna działać, a robi to od samego włączenia przeglądarki oglądanie filmów czy włączenie czegoś na yt jest niemożliwe, bo wszystko się klatkuje. Jedynie kiedy przestaje wiatraczek chodzić to filmy działają płynnie - można to jakoś poprawić/naprawić?

5. Nie działa Sklep Windows. Ładuje się przez dłuższy czas, a później pojawia się informacja, że przekroczono czas - da się coś z tym zrobić?

 

Laptop: HP Pavilion g7-2225sw

Procesor: AMD A8-4500M APU with Radeon™ HD Graphics 1,90GHz

Pamięć RAM: 6GB

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny, procesor x64

 

Nie znam się na tym wszystkim, więc jeśli potrzebujecie więcej informacji odnośnie systemu czy laptopa to napiszcie gdzie mogę to znaleźć albo jakim programem i wtedy podam.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 10 07 2015 - 17:49

Więc wróć do tego "serwisu" i przedstaw jak wygląda sytuacja po ich "naprawie". Z resztą to Pawulon więc nie dziwię się że nikt nie chciał tego przyjąć na serwis, tego się po prostu nie kupuje. Czy możesz przywrócić system do stanu początkowego z partycji Recovery? 



  • 0

#3 nieudolnyinformatyk

nieudolnyinformatyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 07 2015 - 18:14

Więc wróć do tego "serwisu" i przedstaw jak wygląda sytuacja po ich "naprawie". Z resztą to Pawulon więc nie dziwię się że nikt nie chciał tego przyjąć na serwis, tego się po prostu nie kupuje. Czy możesz przywrócić system do stanu początkowego z partycji Recovery? 

Tak jak pisałam, nie jestem w tym dobra. Mam recovery, ale jak kliknę to nie wiem co dalej. Musiałby mnie ktoś krok po kroku przez to przeprowadzić, bo nie jestem w stanie stwierdzić czy mogę przywrócić.


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 07 2015 - 18:31

http://support.hp.com/pl-pl/document/c01904674#N73

LG G2 ®
  • 0

#5 nieudolnyinformatyk

nieudolnyinformatyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 07 2015 - 18:49

Nie posiadam czegoś takiego jak Recovery Manager



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych