Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multimedialne źródła informacji cz.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 30 10 2008 - 18:57

Świat multimediów.. Cóż to takiego.? Jest to coś co w epoce komputerów stoi przed tobą otworem. Na multimedia składa się tekst, grafika, animacja, filmy i dźwięki. Dzisiaj poruszymy trochę temat multimedialnej nauki. Przygotujemy listę programów multimedialnych, z którymi nauka z różnych dziedzin stanie się o wiele prostsza.. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie jesteś jedynie odbiorcą treści multimedialnych. W tym momencie stajesz się również ich twórcą. Pokażę ci jak za pomocą komputera można przygotować prostą prezentację multimedialną. W tutorialach, które pisałem wcześniej również uczyłem was tworzyć coś multimedialnego. Były to strony internetowe.


Zgromadzone przeze mnie programy edukacyjne pozwolą ci sprawdzić w jakim stopniu opanowałeś zdolność pisania nie popełniając błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych, jak również powtórzyć oraz poszerzyć swoje umiejętności np. z biologii. Mam nadzieję, że praca z tymi programami multimedialnymi pomoże ci w sposób przyjemny poszerzyć swoją wiedzę.



ORTOGRAFIĘ, NALEŻY ĆWICZYĆ. DYKTANDO W PRAKTYCE.


Jak to napisać..? Z pewnością nie raz wzdychałeś bezradnie zadając sobie to pytanie. Aby uniknąć błędów ortograficznych musisz stale ćwiczyć, opanować podstawowe zasady ortograficzne i mieć stale pod ręką słownik, w którym sprawdzisz pisownie wyrazów i w najgorszym wypadku poprawisz błędy :lol:. Jako program służący do nauki ortografii polecam wam DYKTANDO W PRAKTYCE, w którym wcielasz się w postać mitycznego Tezeusza i zmagasz z uwięzionym w labiryncie minotaurem rozwiązując problemy ortograficzne jakie przed tobą stawia.

Zaraz po uruchomieniu programu przenosisz się na grecką wyspę Kretę, przed labirynt, w którym został zamknięty potwór z ciałem ludzkim o głowie byka. Do twoich uszu dobiega głos jakiegoś instrumentu. Jest nim lira, która wyjaśniać będzie ci wszystkie polecenia, do niej także będziesz mógł zwrócić się o pomoc ortograficzną. Przed wyprawą możesz nakłonić bestię by wykłasza w twoim kierunku pochwały lub nagany. Uczynisz to klikając na odsyłacz w postaci miecza i zaznaczając odpowiednią opcję.
Jeżeli jestes gotowy rozpocząć naukę zabawę kliknij na lustrze leżącym na kamiennej płycie przed schodami.

Pierwszym zadaniem będzie wpisanie bezbłędnie zaklęcia składającego się z 15 wyrazów zawierającymi trudności ortograficzne.
Jeżeli ci się udało kliknij na lustrze aby przejść dalej.
Kolejnym zadaniem będzie wyjście z lochu. Czynimy to odnajdując ruchomy kamień i w wyświetlających się kolejno zdaniach wpiszesz, zgodnie z nakazem Minotaura brakujące wyrazy lub litery.
Ostatnim etapem podróży stanie się krypta, w której będziemy musieli stworzyć ortograficzne dyktando. Podczas wykonywania tego ćwiczenia masz do dyspozycji szereg przycisków, których znaczenie wyjaśni ci lira.

Powodzenia.! :P


C.D.N


Był to krótki tutorial, których postaram się napisać całą serię o podstawowych czynnościach, które można wykonywać na komputerze, a o których nikt nie pamięta.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 08 11 2008 - 11:09

Aby uniknąć błędów ortograficznych musisz stale ćwiczyć, opanować podstawowe zasady ortograficzne i mieć stale pod ręką słownik, w którym sprawdzisz pisownie wyrazów i w najgorszym wypadku poprawisz błędy ;].

Zapomniałeś o najważniejszej rzeczy. Aby umieć ortografię, trzeba czytać, czytać i jeszcze raz CZYTAĆ. Niektórzy mają to wrodzone (nie chwaląc się ja mam), i nawet nie znają zasad ortografii, korzystając z intuicji. Posiadanie Internetu uczy nas złych zwyczajów, które trzeba zwalczać niepopularnym ostatnio czytaniem książek. ;]
Polecam więc poza wymienionymi przez Ziela programami dobrą książkę na długie jesienne wieczory. ;]

// BTW Zielku sam zaczynasz zdania od skrajnie niegramatycznego "no więc". ;]

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 11 2008 - 20:40

Moje "no więc" jest skrajnie gramatyczne :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych