Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monitor do laptopa, problem z wyborem i dylemat.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 thedogg

thedogg

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 12 2009 - 20:30

Planuje kupić monitor do mojego laptopa tylko ze nie wiem za bardzo jaki gdyż mam troche wątpliwości, oraz kilka pytań.

W moim laptopie jest rozdzielczosc 1980x1080, wejscie na monitor to d-sub. Czy osiagne taką rozdzielczość na monitorze (zakładam że monitor bedzie FullHD)?
W domu mam telewizor plazmowy i ogladam filmy właśnie przez d-sub. Maksymalna rozdzielczość jaka moge uzyskać o ile dobrze wiem to 1360x768.
Czy w takim razie na monitorze bedzie tak samo?

Telewizor plazmowy nadaje się tylko do ogladania filmów. Jak patrze na pulpit to bardzo szybko się męczą oczy i zaczynaja boleć (ekran lekko miga)
Czy tak samo bedzie w przypadku telewizora LCD?
Może lepiej zamiast monitora kupić sobie telewizor LCD, ale czy bedę mogł na nim też pracować np w programach CAD i czy będzie to wygodne?

Czy warto w coś takiego inwestować skoro monitor może nie wyciągnać rozdzielczośći 1908x1080 z powodu d-sub? Czy ewentualny zakup przejsciówek coś pomoże?

Proszę jeszcze o przykładowe modele telewizorów i monitorów które możecie polecic.

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 15 12 2009 - 08:51

jeżeli laptop nie posiada złacza HDMI to nie jest w stanie wyświetlić obrazu na mnonitorze zewnetrznym w Full HD

  • 0

#3 sub5even

sub5even

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 16 12 2009 - 12:15

a co sadzicie o tym wyborze samsunga t220 ?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 12 2009 - 15:30

Mam Samsunga T220 i jestem z niego zadowolony, po pierwsze duża przekątna - do tego panorama, ma bardzo dużą jasność, którą ustawiamy według potrzeb (jest kilka ustawień z boku monitora). Wadą jest "niska" rozdzielczość, bo tylko 1680 x 1050, gdy tymczasem inne monitory potrafią wyświetlać obraz w 1920 x 1080(wiadomo to także rozdzielczość pracy!). Poza tym gniazdko zasilania jest średnio sprytnie zrobione i kilka razy udało mi się wyrwać kabel przesuwając monitor. W tej cenie ~550zł dostaniesz LG FULL HD np. W2243S :) - tylko zobacz czy odpowiada ci taka matryca.

ps. rozdzielczość możesz zmienić, w zależności czy chcesz mieć tryb klonowania obrazu czy wyświetlać obraz tylko na monitorze zewnętrznym.

ps2. niestety plazma tak ma, że obraz jest co jakiś czas odświeżany, aby nam te piksele nie zapamiętały na zawsze ostatniego zdjęcia :)
  • 0

#5 sub5even

sub5even

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 18 12 2009 - 11:20

makensis a jakbys mial wybierac pomiedzy lg w2254tq a samsungiem sm 2233bw to ktory bys wybral ?
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 12 2009 - 11:51

Kwestia indywidualna :) , idź do Saturna i porównaj sobie jak wyświetlają oba monitory, bo na pewno nie są identyczne.
  • 0

#7 Sani

Sani

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 30 12 2009 - 20:10

jeżeli laptop nie posiada złacza HDMI to nie jest w stanie wyświetlić obrazu na mnonitorze zewnetrznym w Full HD

a jaką według ciebie można osiągnąć rozdzielczość na dsub..?
według mnie rozdzielczość pozostaje niezmienna ale jakośc obrazu znacznie się pogarsza ze względu na podwójną konwersję...dowód - monitory full HD ze złączem analogowym.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych