Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja komputra , porada.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 05 06 2011 - 15:38

Witam serdecznie :) Jestem tu nowy lecz z komputerami mam troszkę do czynienia więc nie trzeba mi jak krowie na granicy tłumaczyć co i jak :)
Sprawa tyczy się wymiany już można powiedzieć starszych bebechów kompa na coś lepszego nie koniecznie nowego :)

A więc mój komputerek ma w swoich bebechach takie cuda na chwilę obecną bo zamierzam nieco wymienić ^^

Płyta główna: ASUS P5GC-VM PRO (Najmocniejszy model z tej serii (chyba^^))
BIOS: Uaktualniony do najnowszej wersji
Procesor: Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80GHz (Puki co nie był nigdy podkręcany)
Karta graficzna: GF 8600 GTS Silent-Pipe 3 (256MB;128BIT)
Ram: DDR2 3GB (667MHz)
Zasilacz: 350W nie chce mi się rozkręcać obudowy by zobaczyć firmę:P
System operacyjny: Windows 7 Professional

A więc tak to wygląda na chwilę obecną i teraz podam co chciałbym zmienić i mniej więcej na co:
Płyta główna: ZOSTAJE
Procesor: ZOSTAJE ---> Mam zamiar przesmarować go pastą termo przewodzącą firmy Revoltec oraz wygrzanie go dla uzyskania najlepszej efektywności :)
Karta graficzna: WYMIANA na ---> GF 9800GX2 1GB (Ponoć porównywalna karta do GTX280 i zależy mi na HDMI ponieważ mam bardzo dobry TV z FULLHD) lecz czekam na Wasze sugestie
RAM: puki co by został
Zasilacz: Wymiana na 600W ze względu na podkręcenie procka i wymiana grafiki
System: Pewnie zostanie, a jeśli nie to poleci XP po odchudzeniu w celu uzyskania najlepszej wydajności :)

Chciałbym jak najniższym kosztem troszkę podrasować kompa lecz nie przekraczając przy tym kwoty ok. 400 zł.
Również chciałbym podkręcić procesor (Przede wszystkim to) do jak wiadomo ten model bardzo ładnie się kręci i można niezłe wyniki uzyskać. Co do podkręcenia procka to nie ma problemu ponieważ ta płyta z aktualnym biosem ma opcję OC więc nie musiałbym kombinować z napięciami itp. bo samo mi to się dostosuje do GHz procesora by nie obciążać pozostałych komponentów :)

Ogólnie mówiąc co Wy o tym wszystkim sądzicie i jak widzicie np. Gry na tym co zamierzam zrobić (Wiedźmin 2, Test Drive 2 i inne gry na topie z można powiedzieć wygórowanymi wymaganiami sprzętowymi :P)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zapaleńców komputerów stacjonarnych, którzy lubią się bawić w OC :)

Z wyrazami szacunku Tomasz :confused:

Ps. Dopiero teraz zauważyłem iż nie w tym dziale umieściłem temat, pośpiech nie popłaca;/ Prosiłbym o przeniesienie do działu Zestawy Komputerowe :) Przepraszam za problem i malutki bałaganik:)

Użytkownik jackass edytował ten post 17 06 2011 - 10:28

  • 0

#2 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 05 06 2011 - 15:47

Witam serdecznie :) Jestem tu nowy lecz z komputerami mam troszkę do czynienia więc nie trzeba mi jak krowie na granicy tłumaczyć co i jak :confused:
Sprawa tyczy się wymiany już można powiedzieć starszych bebechów kompa na coś lepszego nie koniecznie nowego :P

A więc mój komputerek ma w swoich bebechach takie cuda na chwilę obecną bo zamierzam nieco wymienić ^^

Płyta główna: ASUS P5GC-VM PRO (Najmocniejszy model z tej serii (chyba^^))
BIOS: Uaktualniony do najnowszej wersji
Procesor: Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80GHz (Puki co nie był nigdy podkręcany)
Karta graficzna: GF 8600 GTS Silent-Pipe 3 (256MB;128BIT)
Ram: DDR2 3GB (667MHz)
Zasilacz: 350W nie chce mi się rozkręcać obudowy by zobaczyć firmę:)
System operacyjny: Windows 7 Professional

Jak oceniacie obecny stan sprzętu ????

A więc tak to wygląda na chwilę obecną i teraz podam co chciałbym zmienić i mniej więcej na co:

Płyta główna: ZOSTAJE
Procesor: ZOSTAJE ---> Mam zamiar przesmarować go pastą termo przewodzącą firmy Revoltec oraz wygrzanie go dla uzyskania najlepszej efektywności :)
Karta graficzna: WYMIANA na ---> GF 9800GX2 1GB (Ponoć porównywalna karta do GTX280 i zależy mi na HDMI ponieważ mam bardzo dobry TV z FULLHD) lecz czekam na Wasze sugestie
RAM: puki co by został
Zasilacz: Wymiana na 600W ze względu na podkręcenie procka i wymiana grafiki
System: Pewnie zostanie, a jeśli nie to poleci XP po odchudzeniu w celu uzyskania najlepszej wydajności :)

Chciałbym jak najniższym kosztem troszkę podrasować kompa lecz nie przekraczając przy tym kwoty ok. 400 zł.
Również chciałbym podkręcić procesor (Przede wszystkim to) do jak wiadomo ten model bardzo ładnie się kręci i można niezłe wyniki uzyskać. Co do podkręcenia procka to nie ma problemu ponieważ ta płyta z aktualnym biosem ma opcję OC więc nie musiałbym kombinować z napięciami itp. bo samo mi to się dostosuje do GHz procesora by nie obciążać pozostałych komponentów :)

Ogólnie mówiąc co Wy o tym wszystkim sądzicie i jak widzicie np. Gry na tym co zamierzam zrobić (Wiedźmin 2, Test Drive 2 i inne gry na topie z można powiedzieć wygórowanymi wymaganiami sprzętowymi :P)


Serdecznie pozdrawiam wszystkich zapaleńców komputerów stacjonarnych, którzy lubią się bawić w OC :)

Z wyrazami szacunku Tomasz :)

Użytkownik jackass edytował ten post 05 06 2011 - 16:16

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 06 2011 - 16:06

po pierwsze napewno odpuść sobie 9800GX2 to stara karta nie warta zachodu , po drugie proc i tak będzie ją ograniczał

zasilacz wystarczy markowe 500W , powtarzam markowe a nie jakiś Tracer , modecom czy inne badziewia.

kup GTS250 lub Radka 4850 do tego jakieś chłodzenie na procka i kręć go na 3GHz

http://allegro.pl/gigabyte-ati-hd4850-512mb-accelero-twinturbo-pro-i1651265460.html

Użytkownik jackass edytował ten post 05 06 2011 - 16:10

  • 0

#4 RafaLStyle

RafaLStyle

    Początkujący

  • 65 postów

Napisano 05 06 2011 - 16:09

Wszystko zależy oczywiście od Ciebie ale ja dałbym Intel Core2Duo E7500 tym bardziej że chcesz wsadzić taką grafe. Jeśli chcesz zrobić OC to kup dobre chłodzenie na klocek np. Sądzę że spokojnie będzie wystarczające to chłodzenie Scythe Shuriken Rev B. A co do zasilacza do 600W to polecam Ci Corsair CX600 V2 80 PLUS ATX albo OCZ StealthXStream 600W SLI :)


  • 0

#5 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 05 06 2011 - 16:26

Pastę termo to bież Arctic Silver 5 a nie Revoltec. Chłodzenie na procku masz boxowe?

Co do zasilacza, zajrzyj do tego tematu po listę dobrych markowych zasilaczy oraz czarną listę :)

A co do chłodzenia to tutaj masz listę polecanych :confused:
  • 0

#6 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 05 06 2011 - 18:22

Procka na pewno nie będę kręcił do 3GHz ale myślałem o 2.5-2.7GHz (Uzyskanie stabilności przy obecnym chłodzeniu). Co do pasty to puki co zostanę przy tej bo mam ją na stanie i po prostu zobaczę jakie temperatury będę uzyskiwał na Niej i jak będzie trzeba to się zainwestuje w lepsze chłodzenie i pastę bo w chwili obecnej mam oryginalny wentylator od Intela pod ten procek. Obecnie temperatury mam w granicy 45-50 stopni, a procek wytrzymuje spokojnie nawet 70 :)

Co do grafiki to też o tej troszkę myślałem, więc może dorzucę parę grosza i ją zapodam tylko mam pytanie bo tą co mi podałeś ma 512MB ale są też 1GB więc na czym ta różnica polega ??? Lepsza 512MB czy 1GB ????

Zasilacz jak najbardziej jakiś markowy się zapoda 500W-600W :)

I w sumie też ważne pytanie czy tą płytę, którą mam na stanie podoła tym modyfikacją ???

Co do grafiki to też o tej troszkę myślałem, więc może dorzucę parę grosza i ją zapodam tylko mam pytanie bo tą co mi podałeś ma 512MB ale są też 1GB więc na czym ta różnica polega ??? Lepsza 512MB czy 1GB ????



No i pipa z tą kartą graficzną bo potrzebuje z HD bo zależy mi na FULLHD z racji na TV :confused: A więc jaką mi polecicie najbardziej wydajną kartę pod gry w cenie 350-400 zł????

Użytkownik Abback edytował ten post 05 06 2011 - 18:23

  • 0

#7 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 06 2011 - 18:31

http://allegro.pl/palit-gtx-260-oc-896mb-216-core-gwarancja-i1639320768.html choć i tak będzie ograniczana
http://allegro.pl/radeon-4890-his-1gb-2xdvi-pci-e-turbo-i1646460359.html

Użytkownik jackass edytował ten post 05 06 2011 - 18:33

  • 0

#8 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 05 06 2011 - 20:29

Te ograniczenia pewnie od procka zależą tak ??? To może inaczej zadam pytanie, a Wy mi po prostu kilka propozycji dacie co i jak:)

Chcę przede wszystkim zagrać w GTAIV, Ewentualnie Wiedźmin 2 i jakieś najnowsze wyścigówki typu Test Drive 2 w FULLHD nie koniecznie na pełnych detalach gry. Chcę byście mi doradzili jaką kartę graficzną i zasilacz mam dobrać do tego co mam w chwili obecnej w kompie (procek podkręce z 1.8 do ilu się da przy tym zachowując optymalną temperaturę), reszta pozostaje bez zmian z racji na fundusze. Przypuśćmy iż mam na to do wydania ok 600 zł na chwilę obecną ale z zakupem będę decydował się gdzieś dopiero w lipcu więc w tedy podam dokładnie ile mogę wydać :) Chcę też wiedzieć ewentualnie co mógłbym oprócz tych 2 rzeczy wymienić przy minimalnych funduszach (kupuje mieszkanie na kredyt dla tego nie zaszaleje z kasą :confused:

Za wszelkie propozycję dziękuję i oczywiście jak dla mnie Wasze opinie są cenne i na pewno z którejś skorzystam, nie jak co nie którzy piszą tematy, a i tak robią po swojemu, a potem pretensje :)

Pozdro

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 06 06 2011 - 09:17
Cytat no need

  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 06 2011 - 21:00

GTA IV w fullhd ?? zapomnij ta gra potrzebuje mocnego 4 rdzeniowego procka , u mnie GTA IV ( proc OC na 3GHz ) ledwo na min chodziła bo proc za słaby.

grafa któraś z tych 2 wyżej , zasilacz http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-450w,20096.html
lub http://allegro.pl/zasilacz-corsair-500w-cx-cmpsu-500cxeu-promocja-i1645977333.html

oba mają jednakowo mocną linie 12V - 408W

Użytkownik jackass edytował ten post 05 06 2011 - 21:01

  • 0

#10 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 05 06 2011 - 21:31

Też tam właśnie myślałem z tym GTAIV ale pomarzyć nie zaszkodzi :confused: Suma sumarum można powiedzieć, żeby można było spokojnie pograć na FULLHD trzeba by było wymienić all i mieć przy ok 2 kafli jak nic ^^ No cóż się zobaczy puki co zbieram ifo co i jak :) A co do kasy to jak pisałem wszystko okaże się w lipcu :) Więc będę się z Wami tutaj kontaktował w celu porady.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 06 06 2011 - 09:17
Cytat no need

  • 0

#11 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 05 06 2011 - 22:01

sama grafa do granie w fullhd na max to wydatek od 750zł w góre

  • 0

#12 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 06 06 2011 - 09:06

Kurde to faktycznie :confused: A mógłbym prosić propozycje zestawu do gry na FULLHD razem z łączną ceną (procesor, płyta, ram, grafika, zasilacz) żebym mniej więcej wiedział na czym stoję i ewentualnie w tedy przemyśle zakup na raty bo z gotówką nie zaszaleje :) Dzięki :)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 06 06 2011 - 09:16
Cytat no need

  • 0

#13 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 06 06 2011 - 10:38

na te 5 części potrzeba minimum 2k
  • 0

#14 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 07 06 2011 - 11:28

Mam pytanie co do procka bo ostatnio sporo tego sprzętu przeglądałem i w sumie najbardziej wydajny i w przystępnej cenie wytypowałem ten:
http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1055t-6x2-8ghz-am3-p-fv-zabrze-i1636142000.html

Co o nim myślicie bo koleżanka ma wersje X4 i powiem że całkiem nieźle się spisuje, a tutaj miałbym w trybie turbo 6x3,3GHz :confused::D
  • 0

#15 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 06 2011 - 10:40

to bdb proc , można brać śmiał , sory ale nie ma takiego czegoś jak 6x 3,3GHz bo rdzeni się nie mnoży.

I kupuj w sklepie:
http://www.techplanet.pl/produkty/procesory/amd-phenom-ii-multi-core-x6-1055t-am3-box,17.html
taniej i pewniej

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych