Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modem SpeedTouch 330


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 27 04 2007 - 19:32

Na początek - witam Wszystkich, jestem tu nowy, trafiłem przypadkowo etc. etc...

Jak wspomniałem w temacie mam ogromny problem z modemem dodawanym do Neostrady TP - SpeedTouch 330. Problem pojawił się po sformatowaniu komputera (wszystkie dyski dokladnie wyczyszczone) i ponownym zainstalowaniu Windy, poniewaz wczesniej wszystko dzialalo na takiej samej konfiguracji sprzetowej bez najmniejszego problemu. Otóż modem przy próbie połączenia wyrzuca błąd "678: Komputer zdalny nie odpowiedział". Żeby nie było niedomówień - mam zainstalowane wszystkie sterowniki płyty głównej, karty graficznej, modemu (instalowane zgodnie z zaleceniami, przed podłączeniem modemu), neostrada jest sprawna sama w sobie, nie założyłem żadnego filtra na kabel doprowadzający linię do modemu, modem jest podłączony bezposrednio do usb bez korzystania z jakiegokolwiek HUBa. Jeżeli ktoś poradzi telefon do biura obslugi klienta TP - nic nie pomogło - po 40 min rozmowie pan powiedzial ze jak odnajda rozwiazanie zadzwonia.

Zadziwiło mnie jeszcze jedno - po podłączeniu modemu SpeedTouch 330 wyświetla go w menedżerze urzadzen w sumie jako 2 urządzenia:
- Karty sieciowe -> SpeedTouch USB ADSL PPP
- SpeedTouch USB Modem -> SpeedTouch330 USB ADSL Modem

W momencie gdy poprzez menedzera urzadzen wylacze urzadzenie "SpeedTouch USB ADSL PPP" oprogramowanie traci kontakt z modemem jednak nadal świecą sie na nim dwie diody.
Według mnie po prostu sterowniki modemu widzą go jako karte sieciową albo coś. Koń z rzędem dla tego kto rozwiąże ten problem.

Na koniec moja konfiguracja komputera:
-AMD Sempron 3000+
-MoBo: MSI K8N Neo Platinum (nForce3)
-Grafika: NVIDIA GeForce 6600GT
-512 MB RAM Kingston

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.

  • 0

#2 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 27 04 2007 - 20:50

Mam ten sam modem i jest widoczny tak jak u Ciebie.
Rozwiąż problem dzwoniąc do pomocy technicznej neostrady.

Dokładnie przed chwilą (mam innego usługodawce) miałem ten sam problem "678: Komputer zdalny nie odpowiedział" - zadzwoniłem i problem rozwiązano:)

Komunikat świadczy o tym, że wina leży po stronie usługodawcy (najprawdopodobniej).


#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 27 04 2007 - 22:05

Saletra, on dzwonił i nie potrafili rozwiązać.

Spróbuj usunąć w menadżerze wszystko związane z modemem, odinstaluj w DODAJ/USUŃ PROGRAMY, "przeleć" rejestr i usuń wszystkie wpisy związane z modemem (wpisz w znajdź np. nazwę modemu).
Odłącz modem, zresetuj kompa, zainstaluj sterowniki od nowa, zresetuj kompa, i dopiero wtedy podłącz modem.
Prawdopodobnie stało się tak dlatego, że podczas reinstalacji WINA miałeś modem cały czas podłączony pod port USB.
  • 0

#4 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 27 04 2007 - 22:19

Modem nie był podłączony przy instalacji Windy, to nie jest rozwiązanie problemu... Wszystko robiłem zgodnie z instrukcjami... Zatem - czy ktoś zna rozwiązanie problemu? ;)
  • 0

#5 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 30 04 2007 - 17:20

To forum zostało mi polecone jako jedne z najlepszych w dziedzinie komputerów, jednak przekonałem się że jest tu mało kompetentnych uzytkowników... Ehh...
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 30 04 2007 - 18:36

Jeżeli ktoś poradzi telefon do biura obslugi klienta TP


Ja bym uważał na nich ;) , jak nie radzą to niech przyjeżdżają, do mnie przyjechali facet spocił się co nie miara, w końcu wymienili urządzenie a problem pozostał ten sam ;)



Zadziwiło mnie jeszcze jedno - po podłączeniu modemu SpeedTouch 330 wyświetla go w menedżerze urzadzen w sumie jako 2 urządzenia:
- Karty sieciowe -> SpeedTouch USB ADSL PPP
- SpeedTouch USB Modem -> SpeedTouch330 USB ADSL Modem



To normalne kontroler USB, oraz urządzenie sieciowe ST USB.



Zainstaluj sterowniki manualnie, wejdź w menedżer i do każdego ręcznie w sieci katalogowej zgodnej ze specyfikacją twojego modelu. Potem jesli pojawi się połaczenie sieciowe pogrzeb* w ustawieniach:


Dołączona grafika
*) Zaznacz zgodne z USB ADSL

Jesli to nie pomoże to nie męcz się z TP i popros o zmianę marki modemu.




To forum zostało mi polecone jako jedne z najlepszych w dziedzinie komputerów


Dzięki ;)
  • 0

#7 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 30 04 2007 - 22:41

Gdzie mam zaznaczyć "Zgodne z ADSL" bo nigdzie nie widze takiej zakładki?

A po drugie - orientuje sie ktos moze jak wyglada procedura wymiany modelu modemu w neostradzie? Czy za to sie płaci, a jeśli tak to ile?
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 05 2007 - 12:12

Zgodne znaczy się takie gdzie pisze w dalszej części ..Protokół internetowy... twój model modemu, bądź USB. Nie mam teraz pod ręką neo to ci nie powiem.
Procedura jest banalna, idziesz do punktu mówisz jaki jest problem, a najlepiej jak poprosisz o przyjazd specjalisty (i powiedz w infolinii, niech weźmie inny model modemu) i załatwiasz, nic nie płacisz.
  • 0

#9 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 01 05 2007 - 15:18

Właśnie po raz kolejny dzwoniłem do tepsy i okazało się że w momencie gdy modem jest zepsuty trzeba kupić nowy albo od tepsy (ten sam model za 149zł) lub we własnym zakresie ponieważ na moj skonczyla sie juz dwuletnia gwarancja... ;/
  • 0

#10 blaaa

blaaa

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 02 05 2007 - 10:41

Właśnie pozyczyłem od znajomego modem Siemensa SpeedStream 4100. Dostałm do niego tylko zasilacz. Zatem czy ktoś mógłby opisać mi jak sie takie cudo podłącza i jak konfiguruje? (szperałem w necie ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania)
  • 0

#11 snake363

snake363

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 05 05 2007 - 15:52

w wlasciwosciach polaczenia lokalnego odznaczas pierwsze 3 opcje czyli
klient...
udostepnienie plikow...
charmonogram....
w protokole w wlasciwosciach wpisujesz adres ip, maske, brame, preferowany i alternatywny serwer dns
zatwierdzasz i po sprawie:)

  • 0

#12 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 06 05 2007 - 00:28

http://portforward.com/english/routers/por.../BitTorrent.htm

  • 0

#13 flashrider

flashrider

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 01 2008 - 07:30

Siema. Hmm mam problem no w sumie nie ja tytlko moja laska. Wczesniej miala neta z Neostrady ni i ma ten modem speed touch 330.... Teraz problem bo nie moze sie polaczyc z netem... czy to moze byc problem z modemem czy jak??? I czy ma ktos sterownik do pobrania do niego. Z gory wielllkkiiieeee Dzieki.
Pozdro

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych