Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleczny obraz na filmach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wrobelj

wrobelj

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 08 04 2008 - 21:02

Witam! Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, a mianowicie, w czasie odtwarzania filmu takimi programami jak:
1. Vplayer
2. SubEdit
3. Windows media player
na ekranie jest obraz zamglony, natomiast odtwarzając filmy programami takimi jak:
1. VirtualDub
2. VirtualDubMod
3. ACDSee
4. PocketDivXEncoder
5. Dr.DivX
obraz jest dobry i wyraźny.Za sugestie co może być przyczyną tej usterki serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


#2 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 08 04 2008 - 21:29

Odinstaluj kodeki i zainstaluj najnowszy K-lite Codec Pack. Wymienione programy korzystają z kodeków systemowych, zaś te w których problem nie występuje mają własne wbudowane dekodery

  • 0

#3 wrobelj

wrobelj

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 09 04 2008 - 21:15

Witam! Niestety nic nie daje ustawienie sterowników karty graficznej, ani odinstalowanie kodeków i zainstalowanie nowych. Nie daje efektów odinstalowanie tych trzech programów i zainstalowanie ich na nowo.Efekt jest taki sam jak na początku.

#4 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 10 04 2008 - 17:19

Problem na 99% leży po stronie kodeków a nie sterowników karty graficznej. Postaraj się w opcjach np k-lite codec pack, przywrócić domyśle opcje, wyłączyć postprocessing i inne opcje "poprawiające" obraz
  • 0

#5 jackowski007

jackowski007

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 13 05 2008 - 17:21

sterowniki do karty graficznej zainstaluj rekomendowane ze strony producenta karty graficznej
  • 0

#6 wrobelj

wrobelj

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 13 05 2008 - 21:11

Witam! Temat już nie aktualny. Nie pomogło przeinstalowanie kodeków ani instalacja sterów do grafiki. Nie pomogło dosłownie nic, poza tym i tylko tym: defragmentacja dysku systemowego i instalacja Windowsa na nowo.Dzięki za wszystkie porady i zainteresowanie moim problemem.Pozdrawiam.

#7 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 14 05 2008 - 09:11

a wystarczyło zmienić ustawienia nakładki wideo , kiedyś tez tak kombinowałem ,ale jak to mówią najprostsze rozwiązanie znaleźć najtrudniej .
  • 0

#8 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 14 05 2008 - 13:23

Nigdy nie używałem nakładki wideo, dlatego też nawet o tym nie pomyślałem. Ale odintalowanie starych sterów karty graficznej i instalacja na nowo-po czyszczeniu DriverCleanerem powinny pomóc jeśli problem leży w nakładce..
  • 0

#9 Lukasz1990

Lukasz1990

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 14 05 2008 - 14:48

Miałem podobny problem. Musisz wyłączyć przyśpieszenie DirecDraw i DirectX. Ale do gier i innych programów muszą być włączone. Włącza i wyłącza się to w rozwiązywaniu problemów. prawym na pulpit "właściwości"->"ustawienia"->"zaawansowane"->"Rozwiązywanie problemów" tu jest sówak niżej jest opis. Natępnie zastosuj i działa ;)
  • 0

#10 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 14 05 2008 - 21:08

U mnie z kolei po wyłączeniu przyspieszenia komputer działał bardzo wolno - np przewijanie okna albo strony internetowej tak klatkowało...że można było mieć dosyć
  • 0

#11 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 14 05 2008 - 22:38

by już nie zakładać tematu,wszystkie filmy mi działają ale jest mały problem,z filmikami nagranymi przez cyfrówke otórz zamiast obrazu mam obraz czarny i słychać dźwięk kodeki aktualne jakie posiadam to ACE Mega CoDecS Pack.Ma ktoś jakiś pomysł? ;)

  • 0

#12 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 14 05 2008 - 23:47

Napisz jakiej firmy masz cyfrówkę i w jakim formacie jest zapisany plik (Gspot codec information - dobry prog do sprawdzenia jakim kodekiem jest plik zakodowany). VLC też Ci tych filmów nie odtwarza??

  • 0

#13 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 15 05 2008 - 09:28

Napisz jakiej firmy masz cyfrówkę i w jakim formacie jest zapisany plik (Gspot codec information - dobry prog do sprawdzenia jakim kodekiem jest plik zakodowany). VLC też Ci tych filmów nie odtwarza??



Prakica Dpix 530 Z inne filmy działają


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55d34cc5a1fa18a6.html


tu masz screena z tego programu
  • 0

#14 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 15 05 2008 - 12:38

Ściągnij z tej stronki kodek:
link
Jeśli nie pomoże to napisz jaki pack kodeków masz w tej chwili, bo np w k-lite codec pack masz ffdshow wbudowane i tam w "ffdshow video decoder" - folder configuration w menu start, możesz sobie włączać i wyłączać obsługę kodeków:
w codecs zmieniasz z disabled na cokolwiek innego...

Ja mam np w ffdshow przy MJPEG wybrane libavcodec więc powinno być ok i mi powinien taki film działać, jak masz disabled to nie będzie działał
  • 0

#15 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 15 05 2008 - 15:42

Ściągnij z tej stronki kodek:
link
Jeśli nie pomoże to napisz jaki pack kodeków masz w tej chwili, bo np w k-lite codec pack masz ffdshow wbudowane i tam w "ffdshow video decoder" - folder configuration w menu start, możesz sobie włączać i wyłączać obsługę kodeków:
w codecs zmieniasz z disabled na cokolwiek innego...

Ja mam np w ffdshow przy MJPEG wybrane libavcodec więc powinno być ok i mi powinien taki film działać, jak masz disabled to nie będzie działał



jeee działa zainstalowałem ten kodek co mówiłeś i ffdshow i tam zmieniłem obok MJPEG na disabled i działa dzięki ci o panie :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych