Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mailing - jak robić to legalnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambrz

kambrz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 15 02 2015 - 19:11

Jak legalnie wysyłać mailing do klientów? Od czasu do czasu pojawiają się w naszym sklepie nowe oferty. Mamy dużą bazę - ale podobno potrzebne są dodatkowe zgody. Prawda to?

Jak to robić aby było legalnie?



  • 0

#2 PiterBenk

PiterBenk

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 17 02 2015 - 16:52

Mailing sam w sobie nie jest zjawiskiem nielegalnym natomiast spam już tak. Mailing to tzw chciane wiadomośći reklamowe, spam niechciane. Do mailingu potrzebował będziesz adresów e-mail od użytkowników którzy zgodzili się na otrzymywanie tego typu wiadomości. Jest kilka sposób aby to zrobić. Najczęściej przy zakłądaniu konta do serwisu, forum czy sklepu internetowego. Użytkownik musi być świadomy tego na co się decyduje. Dla bezpieczeństwa lepiej nie wysyłać tego ze swojego adresu e--mail bo ktoś może zgłość twoją wiadomość jako spam i trafisz na czarną listę. Najlepiej to wydzierżawić oddzielny serwer do tego lub wykupić taką usługę jak chociażby Mail 3 czyli coś takiego http://mailing.system3.pl/

Działa to przez przeglądarkę, wysyłka realizowana jest z zaufanych adresówi IP. Można też zarządzać i kontrolować wysyłkę.



  • 0

#3 BestiaNoFair

BestiaNoFair

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 20 02 2015 - 20:12

Ja osobiście w regulaminie na moich forach mam krotką notkę że użytkownik zgadza się na przetwarzanie danych i krótkie wiadomości w celach marketingowych.

Dziś właśnie wykupiłem miesięczny pakiet na implebot i zobaczymy jak to pójdzie (pierwszy raz wysyłam mailing).

 

PS. Jak byś chciał kupić mailing do około 350k użytkowników na forach o tematyce gry i konsole, to zapraszam PW.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych