Skocz do zawartości


Zdjęcie

MIO DigiWalker P560 PDA Navigation - fotorecenzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 23 02 2008 - 11:45

MIO DigiWalker P560 PDA Navigation

Odkąd zacząłem częściej podróżować (nie tylko po Polsce) zauważyłem potrzebę zaopatrzenia się w urządzenia, które będzie mi towarzyszyło nie tylko w samochodzie, ale również pieszo czy na rowerze. Ze względu na gabaryty laptop zdecydowanie odpadł (ewentualnie modele z matrycą 11", które kosztują sporo). Wybór padł na palmtopa - urządzenie, które zapewni mi nawigację w terenie oraz trochę rozrywki (muzyka, zdjęcia, filmy, internet). Wybór nie był łatwy, głównie ze względu na mnogość urządzeń wielu producentów i podobne funkcje. Przemyślałem dokładnie czego potrzebuję, a co będzie zbędne i tym samym unicestwiłem pomysł zakupu palmofona. Ostatecznie wybór padł na MIO P560 - sprzęt estetycznie wykonany i funkcjonalny...

Specyfikacja techniczna:

Procesor: Samsung 2443-400Mhz
Pamięć: ROM 2048MB / RAM 64MB
Wyświetlacz: 3,5" TFT, 240x320, 65536 kolorów, antyodblaskowy z podświetleniem, dotykowy, obsługiwany piórkiem
Interfejsy: 1x gniazdo SD/MMC, 1x miniUSB, 1x mikrofon, 1x wyjście audio (słuchawkowe), 1x głośnik
Komunikacja: USB, Bluetooth, Wireless Lan,
System operacyjny: Windows Mobile 6.0 PL
Oprogramowanie: Windows Media Player 10 for Mobile oraz Pocket Office
Wymiary i waga: 117 x 70 x 15,5 mm / 170g
GPS: wbudowany moduł, SiRFstar III GPS, Antena zintegrowana z obudową
Gwarancja: 24 m-ce gwarancji producenta na urządzenie MIO, 12 m-cy na ekran LCD, 6 m-cy na akumulator
Zasilanie: Bateria litowo-jonowa o pojemności 1350 mAh

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Palmtop zapakowany jest w takie właśnie pudełko. W środku znajdziemy: kabel USB, ładowarka sieciowa (wtyk do gniazda Polskiego oraz UK), ładowarka samochodowa, uchwyt samochodowy, oprogramowanie oraz instrukcja obsługi. Instalacja oprogramowania z CD nie wiedzieć czemu nie przebiegła poprawnie pod Windows XP. Pomogło jedynie użycie pliku instalacyjnego pobranego ze strony Microsoft.

Dołączona grafika

Taki widok ujrzymy po otwarciu pudełka - o to nasz MIO P560!

Dołączona grafika

Tak urządzenie wygląda po wyjęciu z pudełka. Duży plus za ogólny design. Połączenie czerni ze srebrem dało przyzwoity efekt. Dwa przyciski otaczające joystick można dowolnie zaprogramować. Dla przykładu: lewy ustawiłem jako skrót do Automapy, prawy zaś do szybkiego obracania ekranu.

Dołączona grafika

Od lewej: mikrofon, miniUSB, gniazdo słuchawkowe, włącznik/wyłącznik (całkowity). Urządzenie ładujemy poprzez podłączenie kablem USB do komputera, lub ładowarką sieciową/samochodową (obie mają końcówkę miniUSB).

Dołączona grafika

A tutaj wyjaśnienie dlaczego lewy przycisk przypisałem do automapy (wygrawerowana ikona satelity) ;)

Dołączona grafika

Na górze widoczne symbole WiFi oraz Bluetooth wraz z diodami, oraz napis GPS.

Dołączona grafika

Tutaj spojrzenie z nieco innej perspektywy. Z lewej strony (bok urządzenia) widać klapkę slotu kart SD/MMC. Z prawej strony na górze urządzenia przycisk włączania i wyłączania, którego działania można porównać do hibernacji w Windows XP.

Dołączona grafika

Tylny panel urządzenia. Przy samej górze słabo widoczna antena GPS, poniżej głośnik. Na samym dole z boku rysik schowany w obudowie palmtopa.

Dołączona grafika

MIO P560 podczas pracy w Windows Mobile 6.0. Ekran "Dzisiaj" można dowolnie konfigurować, zmieniając motyw czy ułożenie elementów. U mnie wyróżnia się Gadu Gadu, Skype oraz Automapa. Z lewej strony rysik, którego długość można zmieniać na zasadzie działania anteny w radiu (pneumatycznie). Pozwala to również zaoszczędzić miejsce wewnątrz obudowy urządzenia.

Dołączona grafika

Powiększenie.

Dołączona grafika

Zdjęcie przedstawia Palmtopa podczas pracy w Automapie. Co ważne, szybko łączy się z satelitami, a przeglądanie map oraz wytyczanie tras przebiega szybko i sprawnie. Podczas jazdy testowej (miasto, drogi krajowe) przejechałem ponad 300km i nie stwierdziłem żadnych wad urządzenia. Poziom akumulatora spadł raptem o 5%, lecz w samochodzie nie jest to problemem gdy zabraliśmy ładowarkę samochodową.
Uchwyt (aktualnie nie posiadam zdjęcia gdyż został zamontowany w samochodzie) pozwala na precyzyjne dobranie odpowiadającego nam ustawienia palmtopa. Osobiście wolę korzystać z nawigacji poziomo, przez co musiałem się trochę pomęczyć w samochodzie (Astra H ma mniejszy kąt nachylenia przedniej szyby w porównianiu z moim poprzednim autem).


Plusy: :thumbup:

- ładny wygląd,
- 2GB wbudowanej pamięci,
- WiFi, Bluetooth,
- szybkość działania,
- długi czas pracy na akumulatorze,
- cena (od 970zł)

Minusy: :thumbdown:

- po miesiącu użytkowania nie stwierdzono...
- ...na upartego: trochę utrudniony montaż uchwytu samochodowego poziomo

Moja ocena: 6/6



  • 0

#2 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 25 02 2008 - 00:01

dzięki za opis, właśnie chce sobie kupić tego palmtopa i teraz już jestem w 100% zdecydowany :D
P.S. dodatkowe aplikacje instaluje się plikami exe czy java?
P.S. 2 jak na tym pisać jak nie ma klawiatury? jest jakaś wyświetlana?

  • 0

#3 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 03 2008 - 20:17

dzięki za opis, właśnie chce sobie kupić tego palmtopa i teraz już jestem w 100% zdecydowany :rolleyes:
P.S. dodatkowe aplikacje instaluje się plikami exe czy java?
P.S. 2 jak na tym pisać jak nie ma klawiatury? jest jakaś wyświetlana?


1. Exe i inne jakieś tam formaty :(
2. Klawiatura ekranowa albo pisanie rysikiem (przekształca na tekst drukowany) :(
  • 0

#4 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 12 07 2008 - 15:43

1. Exe i inne jakieś tam formaty :P
2. Klawiatura ekranowa albo pisanie rysikiem (przekształca na tekst drukowany) :P

Czy taki mio p560 jest jakos zablokowany czy wystarczy kupic z jakiego kolwiek sklepu i juz moge wgrywac mapy swoje czy tak?
Czy obsluguje karty sdhc jezeli tak maksymalnie ile jest wstanie?
  • 0

#5 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 17 07 2008 - 14:33

Jest już odblokowany wgrywasz co tam chcesz.
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 19 07 2008 - 19:20

Witam.

Czy taki mio p560 jest jakos zablokowany czy wystarczy kupic z jakiego kolwiek sklepu i juz moge wgrywac mapy swoje czy tak?


To praktycznie czysty windows, możesz na nim postawić co będziesz chciał.

Czy obsluguje karty sdhc jezeli tak maksymalnie ile jest wstanie?


Tak, obsługuje. Na pewno 4GB, czy 8GB głowy uciąć sobie nie dam - zorientuje się w poniedziałek.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych