Skocz do zawartości


Zdjęcie

M-Disc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Drakeon

Drakeon

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 12 2012 - 17:23

Hej, dosłownie kilka dni temu natknąłem się na ten oto artykułhttp://cyfrografia.pl/articles/260/p-yty-dvd-millenniata-m-disc-zapisuj-wspomnienia-na-tysi-c-lat

I teraz tak, zastanawia mnie pewna rzecz, bo wiem, że jest tutaj sporo osób które znają się na komputerach etc. w stopniu o wiele większym niż ja. Ok więc wszystko wygląda fajnie, M-Disc jak dla mnie prezentuje się fajnie. To znaczy, ja wiem...nośniki optyczne już powoli odchodzą do lamusa, problem polega na tym, że zawsze chciałem mieć coś na kształt hmm...pudełka ze zdjęciami i z muzyką, które mógłbym na przykład odtworzyć za 20-30 lat bez większych problemów. Z natury jestem oldscholowcem i wolałbym zachować dane na tego typu nośnikach, tak po prostu^^. W końcu do teraz trzymam dyskietki na SNES-a, NES-a etc. i jak dla mnie działa to na podobnej zasadzie. No i tak teraz odnośnie tego artykułu płyty M-Disc miałyby zapewnić gwarancję na 1000 lat a ich specyfikacja techniczna (jak i badania) wskazują, na znacznie większą trwałość niż zwykłe płyty dvd etc. (które również wytrzymują u mnie wiele lat). Teraz pytanie do was, to znaczy czy pomysł trzymania tego typu dysków, jest w waszej opinii ok? Znaczy dla mnie ogólnie jest ok, ale chcę wiedzieć, co wy o tym sądzicie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych