Skocz do zawartości


Zdjęcie

Livebox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej0227

maciej0227

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 02 11 2006 - 08:40

Witam chciałbym sie dowiedziec co zrobić gdy ma sie podlaczony komputer przez wi-fi, lan, lan, usb, aby
calosc polaczyc w sieci i móc wymieniac miedzy soba dane ewentualnie grac ?
Z góry dzieki!Dołączona grafika!Dołączona grafika!

ykoops// móc i mogę przenieść ten topik do działu innego ja :(

Użytkownik Hugster edytował ten post 18 05 2007 - 19:18

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 02 11 2006 - 09:45

Musisz na wszystkich komputerach skonfigurować ten sam zakres IP sieci na jednej podmasce np. przydzielić komputerom IP z zakresów 192.168.x.x lub 10.1.1.x (192.168.0.1 - 192.168.0.254 itd, 10.1.1.1-10.1.1.254) maska podsieci 255.255.255.0 następnie jeśli mają mieć dostęp do internetu należy ustawić numer IP komputera z dostępem do Internetu (to jest tzw. brama) a na nim udostepnić połączenie dla pozostałych (ICS - włączyć współdzielenie łącza we właściwościach połączenia z Internetem). Na wszystkich komputerach ustawiasz też adresy serwerów DNS. Jeśli komputery nie będą miały dostępu do Internetu dwa ostatnie kroki sobie odpuszczamy. Na każdym komputerze włączamy udostępnianie wybranych katalgów (czasami trzeba się z tym trochę pobawić zmieniając czy definiując nowe prawa dostępu do współdzielonych zasobów). Tak mętnie i skrótowo to wygląda.

  • 0

#3 maciej0227

maciej0227

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 02 11 2006 - 10:36

Wiesz nie zabardzo rozumiem
jakbyś mógł napisać w wersji wydłużonej (co gdzie kliknąć, w jaką zakładkę wejść itp) to byłbym bardzo wdzięczny. Ale mam nadzieje ze wiesz ze chodi mi oto aby livebox był włączony a 2 kompy np. wyłączone a drógie 2 włączone i żeby one miały tylko dostęp do swoich plików itp. .
Z góry dziex
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 02 11 2006 - 11:02

Opisz konfigurację tej sieci, jak dokładnie łączą się komputery (kabel, WiFi) chcesz robić wszystko bezprzewodowo? Z tego co znalazłem w sieci wynika, że przy mieszanej konfiguracji (ethernet i WiFi) bywają problemy. LiveBox z zamierzenia działa jak AccesPoint i najlepiej sprawdza się w tej roli, stąd zalecane zrobienie jednolitej sieci po WiFi (musiałbyś dokupić odpowiednią liczbę adapterów USB-WiFi). Razem z Liveboxem dostałeś instrukcję instalacji, zajrzyj najpierw do niej, przejrzałem ją i jest dość zrozumiale napisana. Czeka Cię instalacja sterowników do adapterów oraz konfiguracja połączenia WiFi (wprowadzenie SSID i 26-cyfrowego klucza z pudełka) na każdym komputerze. LiveBox konfiguruje się z przeglądarki internetowej wpisując w pasku adresu jego IP czyli http://192.168.1.1 w pudełku i w instrukcji masz podany domyślny login i hasło. Pamietaj o rejestracji nowych urządzeń (adapterów WiFi) przyciskiem REG w liveboxie.
  • 0

#5 flashup

flashup

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 11 2007 - 12:56

Witam!
Mam problem tego typu:
Chce połączac komputer do sieci, mam juz podłączony jeden komputer za pomocą skrętki i dwa bezprzewodowo chce dodać trzeci komputer bezprzewodowo i tutaj pojawia się problem : w zakładce do konfiguracji liveboxa Siec bezprzewodowa konfiguracja sieci bezprzewodowej Edytuj listę filtrów MAC dodaję adres mac karty której która właśnie chce podłączyc przy tym ów adresie pojawia się komunikat Niedostepne Dołączona grafika!
Czym to jest spowodowane? przecież wczsniejsze numer są o.k. ruter nie wpuczsza tej karty dlaczego co mam robic? proszę o rade. Pozdrawiam!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Livebox



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych