Skocz do zawartości


Zdjęcie

Linux podobny do Windowsa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukman

Lukman

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 22 02 2007 - 21:40

Witam poszukuje Linuxa który posiada podobne opcje windowsa i czy w ogóle taki istnieje jak tak prosze podac mi nazwe

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 22 02 2007 - 21:48

Linux, który wyglądem przypomina Windows to Linux XP, link do niego

http://www.idg.pl/ftp/linux_1360/Linux.XP.2006.SR.2.html

Nie wiem jak to dokładnie wygląda z opcjami bo nie sprawdzałem

  • 0

#3 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 23 02 2007 - 15:02

Domyślam, się, że chodzi Ci głownie o obsługę, a nie o wygląd, dlatego polecam Ubuntu.
  • 0

#4 incognito

incognito

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 23 02 2007 - 20:29

Hmm...jest środowisko podobne do tego "windows'owskiego"...WindowMaker?
  • 0

#5 Lukman

Lukman

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 25 02 2007 - 17:53

na dysku posiadam 3 systemy Linux(Ubuntu),XP,vista ale jak narazie siedzę na Ubuntu a poszukuje takiego linuxa który będzie otwierał aplikacje Windowsa ale czy taki istnieje? nie wiem.
Teraz siedzę na Ubuntu jest to pierwszy mój system Linux jak narazie jest dla mnie ciężki ale daje sobie rade:D
  • 0

#6 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 25 02 2007 - 22:10

Do uruchomienia prostych aplikacji windows wystarczy Ci Wine (sprawdź czy masz zainsalowany, w konsoli wpisz. np. winecfg i jeśli jest obecny otworzy się okno konfiguracyjne, jeśli go brak sprawdź w repozytoriach ubuntu na 100% musi być). Do uruchomienia gier potrzebujesz Cedega, niestety jest to płatny emulator... . Do większości windosowskiego oprogramowania masz darmowe zamienniki np. OpenOffice, Gimp, Inkscape, Mplayer, itp. nie wiem dokładnie jakie aplikacje masz w swoim środowisku (Gnome), bardziej "windosowopodobne" jest jednak KDE (Kubuntu). Na kartach nVidia można pobawić się Berylem i dobajerzyć efekty ala Vista (kwestia gustu).
  • 0

#7 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 14 08 2007 - 18:53

Środowisko graficzne wiernie imitujące Windows XP (jednak nie polecam - Linux to Linux :rolleyes: ) - XPde

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych