Skocz do zawartości


Zdjęcie

Likwidacja okna logowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 piterjazz

piterjazz

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 27 12 2006 - 20:02

Witam,

Chcialem sie dowiedziec w jaki sposob moglbym zlikwidowac okno logowania do systemu windows XP. Chce po prostu wylaczac komputer i dostac sie do windows XP. Teraz kiedy go wlaczam jest to okienko z moja nazwa uzytkownika, jak nacisne na to to wchodze do windows. Jak to zlikwidowac.

pozdrawiam

  • 0

#2 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 27 12 2006 - 21:27

Masz jedno konto użytkownika? Jak tak to wejdź w Menu Start>Kliknij na swój obrazek>powinien być:

Nazwa usera
Administarator komputera i Konto gościa. Jak masz więcej np. Microsoft.NET x23231 to usuń to konto. Powinno działać poprawnie.

  • 0

#3 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 27 12 2006 - 23:51

Witam.

Ja proponuje włączyć automatyczne logowanie do systemu.

Po uruchomieniu się XPka przejdź do Menu Start / uruchom / control userpasswords2 i jest tam opcja "użytkownik musi wprowadzić hasło..". Kliknij na liście użytkownika, który ma być logowany automatycznie i odznacz wspomnianą funkcje. System poprosi Cię w nowym oknie o hasło do tego profilu - jeśli nie jest on zabezpieczony to dajesz tylko OK.

Po kolejnym uruchomieniu systemu nie pokaże Ci się już okno wybory profilu.

/ps. Automatyczne logowanie nie oznacza braku możliwości korzystania z innych kont bo owa opcja pozostaje - ale przy ładowaniu systemu nie będziesz mógł tego zrobić...
---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#4 Raver

Raver

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 03 2007 - 13:48

Witam

Mam Windowsa Xp Proffesional i do momentu gdy zainstalowałem Officea Xp to włączałem kompa i wszystko mi sie włączało automatycznie nie musialem nic naciskac.

Teraz gdy włączam kompa przy ładowaniu wyskakuje mi Nazwa użytkownika i hasło chociaz nic tam nie zmienialem w ustawieniach kont i nie posiadam tez hasła, poprostu wystarczy dać ok i sie ładuje system ale moim zdaniem jest to calkiem nie potrzebne i chciałbym sie dowiedziec jak to zlikwidowac. Ale oczywiscie w ten sposób zebym kiedys mógł spowrotem ustawic hasło na kompa :) :) W razie potrzeby.

Jeszcze jedna sprawa, konto mam nazwane "Raver" a gdy wlacza sie ono powitalne to jako nazwa uzytkownika wyskakuje "user". gdy daje: Mój komputer -> własciwosci to pisze: "Zarejstrowno dla: user". To juz nie jest takie konieczne ale przy okazji wartosie spytac czy to tez mozna zmienic :)

Pozdrawiam
Mariusz
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 03 2007 - 14:22

Zdaje mi się, że ta nowsza wersja Offica zawierała w sobie poprawkę Framework, która z kolei powodowała powyższe zjawisko. Usuńmy konto użytkownika "Framework", wejdź do Start->Ustawienia->Panel Sterowania->Konta użytkowników, kliknij na konto Framework i albo je wyłącz albo usuń. Po restarcie komputera zniknie problem z logowaniem do systemu.
  • 0

#6 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 10 03 2007 - 16:15

Nie musi usuwać użytkownika framework tylko włączyć domyślne logowane dla konta:
Wybieramy Start > Uruchom > control userpasswords2
1. Wybieramy w Uzytkownicy tego komputera konto które ma być automatycznie logowane
2. Odznaczamy: Aby używać komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło
3. Klikamy Zastosuj
Powinno pojawić sie okno, w które wpisujemy i potwierdzamy hasło konta, potwierdzamy: Zastosuj
  • 0

#7 Raver

Raver

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 03 2007 - 13:50

Po usunieciu konta framework okno zostało ale zrobiłem to w ten drugi sposób z automatycznym logowaniem i wszystko gra, Wielkie dzieki :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych