Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lenovo y50-70 kiepska wydajnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 puchus

puchus

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 23 11 2014 - 15:07

Witam ok. 10 dni temu kupilem sobie ten oto laptop bez systemu. Po uporaniu sie z wgraniem tej cholernej 8 mam inne problemy otóż:

1. Swiezo po wlaczeniu komputera wlaczam sobie fife i wszystko hula niemalze idealnie (sa drobne sciencia ale to rzadkosc - tez nie mam pojecia ale wydaje mi sie ze to optymalizacja gry) gdy wylacze gre i powiedzmy wlacze przegladarke puszcze muzyke itd. komputer dziala w porzadku ale gdy w znow wlacze np. FIFE tnie ona niemilosiernie tak ze musze resetowac komputer by ta gra mogla chodzic poprawnie. 

Co moze byc przyczyna tak niestabilnej pracy komputera ? Podejrzewam ze ten przeklety windows 8. Dodam jeszcze ze po sciagnietych aktualizacjach komputer tak mulił ze musialem je usunac.

Wszystkie sterowniki sa aktualne, komputer wyczyszczony nie posiada zadnych smieci.

2. Assasin Creed unity - ogladajac filmy na YT ludzie na tym sammym sprzeie wyciagaja w assasinie na ultra po 20-25 fps. Ja na srednich detalach i niskiej rozdzielczosci wyciagam max 35... Bawilem sie troche Evga precision ale nic to nie dalo niestety.

3. Pierwszym systemem jaki zainstalowalem był Windows 7  Na stronie producenta znalazlem sterowniki pod windowsa 7 lecz niestety wiekszosc z nich nie dziala - Sterownik Wiereles nei chce sie zainstalowac  jak i sterownik karty graficznej Nvidia rowniez.. Po co umieszczaja na tej swojej cholernej stronie sterowniki ktore nie dzialaja ? A moze dziala tylko ja cos zle robie ? Co jest raczcej nieprawdopodobne.

4. Jest w windows 8 mozliwosc ustawienia limitu ladowania baterii np. do 90 % ? Bo z tego co wiem ma to wielki wplyw na zywotnosc baterii ja szperajac po internecie i przeanalizowaniu kazdej z opcji w panelu zasilania nic nie znalazlem..

 

Prosze o pomoc i odpowiedz na tych kilka pytan bo nie mam juz slow do tego chinskiego szajstwa. 

 

 

 

Specyfikacja Laptopa:

Intel i5 4200H (2,6 GHz)

8 GB RAM

Ge Force GTX 860 GTX

Windows 8 Pro

 

 

PS. Po odbiorze sprzetu gdy wrocilem do domu i zdjalem folie z obramowek matrycy okazalo sie ze ramka jest peknieta (nie wiem jak to sie stalo) i rozwarstwiona. Na szczescie sprzedawca zachowal sie po ludzku i wymienił sztuka w sztuke.



Użytkownik puchus edytował ten post 23 11 2014 - 15:19

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 24 11 2014 - 01:01

1. Z tego co zaóważyłem u siebie win 8 już tak ma. Sytuacje(przynajmniej to moje subiektywne odczucie) poprawia aktualizacja do 8.1.

3. Wgrywałejś w pierwszej kolejności sterownik od chipsetu? Jeśli nie to możliwe, że właśnie to Twoja wina.

4. Spojrze jutro jak będę w firmie. Teraz mogę tylko powiedzieć żebyś szukał w panelu sterowania: klawisz win+r->control->enter



Użytkownik bipiw edytował ten post 24 11 2014 - 01:01

  • 0

#3 puchus

puchus

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 24 11 2014 - 14:25

zauwazylem ze gry takie jak FIFA 15 i BF3 dzialaja w 30 fps mimo ze jeszcze wczoraj chodzily duzo plynniej i bylo ok60 fps. Gdzie jest blad?  

Vsync wlaczony jak i wylaczony. probowalem programem RivaTuner ustawic limit ale i tak wiecej niz 30 nie pociagnie,,



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych