Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lenovo Z510 i zrywające połączenie wi-fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Piasek80

Piasek80

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 29 11 2014 - 12:24

Mam problem z tym kompem. Lenovo Z510 (ozn. kodowe modelu 59-413910)

Notorycznie zrywa mi połączenie wi-fi z ruterem. Potrafi co 5 min, potrafi godzinę pracować i trzymać połączenie albo i dłużej, a potrafi zerwać po paru minutach i nie mieć ochoty ponownie go nawiązać.

Konfiguracja rutera(ów) prawidłowa
Sygnał max

z resztą, w 3 różnych miejscach, pod 3 różnymi urządzeniami dostępowymi sprawdzałem i w każdym to samo.

W domu mam ruter Netgear, na działce TP-Link`a, u kobiety jakaś przystawka wi-fi do kablówki i w każdym środowisku robi to samo.

 

Kompilacja debilnych komunikatów:

- brak połączenia z siecią

- ograniczony dostęp do sieci

- brak dostępu do sieci

i parę innych

 

Zazwyczaj pomaga wejście w ustawienia połączeń i wyłączenie oraz włączenie modułu wi-fi w lapku co sprawia że odnajduje sieć i łączy (żeby np za 3 min ponownie zerwać połączenie, albo za 30sek albo za godzinę). Nieraz mimo tego i tak nie ma ochoty połączyć się, nieraz pomaga ponowny restart, ogólnie loteria.

 

I teraz kolejna rzecz z która się spotkałem szukając rozwiązania w googlach:

że to podobno problem systemu W7 jaki mam zainstalowany na tym kompie a nie samego sprzętu. Na pozostałych komputerach mam albo XP albo W2000 Prof i na żadnym wspomniane problemy nie występują (stacjonarka na XP łączy się z wi-fi za pomocą stickera USB wi-fi), dwa pozostałe laptopy za pomocą wbudowanych modułów wi-fi (na jednym XP, na drugim W2000 Prof) a Lenovo z W7 cuduje

 

Jak rozwiązać problem ??



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych