Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lenovo G570 - blue screeny, zawieszanie się etc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kannill112

kannill112

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 10 2014 - 22:26

Witam wszystkich,

 

tak jak w temacie posiadam laptopa Lenovo G570. Od jakiegoś czasu pojawił się w nim problem.

 

Jakiś czas temu wszystko było bez najmniejszego ,,ale''. Któregoś dnia uruchomiłem laptopa, chciałem otworzyć przeglądarke - Operę (z niej korzystam), jej okno się otworzyło ale nic nie dało się kliknąć ani wpisać etc. Zacząłem działać na IE - domyślnie zainstalowanym i jakoś chodziło. Postanowiłem, że zrobię reinstalkę systemu, ponieważ na dysku panował mały bałagan. Z racji, iż miałem wtedy mało czasu przeciągałem ową reinstalkę na później a w między czasie korzystałem z IE oraz ze ściągniętej drugiej Opery - o wiele starszej wersji. Jakoś to działało, jednak laptop chodził wolno, przy większej ilości zakładek, folderów etc. czasami łapał blue screeny. Z czasem stawało się to coraz częściej, dlatego postanowiłem podejść do reinstalki systemu. Zrobiłem ją około 2-3 dni temu, jednak nic ona nie dała wręcz pogorszyła. Po 1 włączeniu pokorzystałem z chroma przez godzinkę i było w miarę ok, jednak później stało się z nim tak samo jak z Operą. Wróciłem do IE ponieważ on jedyny działał. Doinstalowałem ponownie starszą wersję Opery. Obecnie w laptopie nie działa już nawet IE, otwieram tę przeglądarke wpisuje adres np. google.pl i po chwili wyskakuje błąd. Jedynie Opera ledwo bo ledwo, ale chodzi, czasem po 5-6 razy muszę wpisywać adres ponieważ wyskakuje jakiś bład wczytywania. Co więcej co chwile laptop pokazuje blue screen, strony przewijaja się poklatkowo - nie płynnie, wszystko chodzi jak żółw.

 

Jeżeli chodzi o blue screen z ostatniego udało mi się spisać - igdpmd64.sys

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc z tym problem. Sam za wiele nie wiem w temacie komputerów. Gdzie zacząć szukać źródła problemu? Co najpierw sprawdzić? Być może dodać coś jeszcze na forum co pomoże Wam pomóc w miom problemie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 10 2014 - 17:56

1. Podaj SMART dysku z HDtune (health+ error scan)
2. Przeskanuj system najlepiej programem MBam.
3. W jaki sposób reinstalowales system? Z partycji recovery?
Wracając do BlueScreena narazie się tym nie przejmuj, wrócimy do tego później.

Sent from my I8190 using Tapatalk

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 24 10 2014 - 18:55

To może od początku... Nie podałeś nawet podstawowych parametrów laptopa, jaki OS jest zainstalowany, antywirus. Czy wszystkie sterowniki masz zainstalowane poprawnie oraz zaktualizowane? Czy po reinstalacji coś instalowałeś dodatkowo lub modyfikowałeś w systemie? Instalowałeś jakieś poprawki, rozszerzenia, aktualizacje, fixy cokolwiek?

 

Ponadto brakuje informacji o temperaturach podzespołów, stanie dysku (SMART), czy wykryte zostały jakiekolwiek infekcje przez antywirusa. Próbowałeś przywracania systemu?


  • 0

#4 kannill112

kannill112

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 10 2014 - 00:33

Quake:

 

1. Jeżeli chodzi o error scan to wszystko na zielono, a w okienku health pusto. 

 

 hdtunejp.jpg

 

2. Przeskanowałem komputer poleconym MBam i niestety wykryło 67 plików.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

Tak to mniej więcej wygląda. 

 

3. Tak, system był z partycji recovery, ponieważ przy kupnie nie dostałem płytki i chyba to jest jedyny sposób na przywrócenie systemu, przynajmniej mi znany.

 

 

Viris33:

 

System zainstalowany to Win7, zawsze korzystałem z Avasta - wersji free. Sterowniki wszystkie są, nigdy w laptopie nic nie zmieniałem, ani nie modyfikowałem. Nie znam się na tym i nie potrzebuje tego tak na prawde. Po ponownym zainstalowaniu systemu laptop jest czysty, jedynie pobrałem przeglądarkę, nic więcej, żadnych modyfikacji. Skany tak jak widać w tym poście powyżej. 

 

 

Dodając jeszcze nie wiem czy nie jest to wina wirusów, czasami przekierowuje mnie na zupełnie inne strony niż wpisywałem oraz tak jak widać na jednym ze screenów, widać w dolnym rogu, wyskakujące okienko blokujące - zdarzyło się, że wyskakiwała informacja o blokowaniu strony internetowej, mimo iż nie miałem nawet włączonej przeglądarki. 

 

Coś jeszcze dodać?


Użytkownik kannill112 edytował ten post 25 10 2014 - 00:33

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 25 10 2014 - 02:06

To co wykrył MBAM wszystko usuń, co do programu HDTune z zakładki health.. pusto?tzn brak jakichkolwiek wartości?

Sent from my I8190 using Tapatalk
  • 0

#6 kannill112

kannill112

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 10 2014 - 09:40

Zgadza się, klikam w zakładkę health i nic w niej nie wyskakuje. Powinny wartości chyba automatycznie się pojawić prawda? Ponieważ nie widzę tam przycisku typu ''start'' tak jak jest to w innych zakładkach. 


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 25 10 2014 - 17:22

Ściągnij program MHDD nagraj go na płycie DVD i pokaż z niego SMART swojego dysku.

Sent from my I8190 using Tapatalk
  • 0

#8 kannill112

kannill112

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 10 2014 - 10:58

Pobrałem, wypaliłem na płycie, bootuje przy uruchamianiu komputera, ale dalej niestety nie wiem co zrobić. Czytałem w necie jak to zrobić ale nie pokrywa się to z tym co mi się wyświetla. Mogę prosić o pomoc?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych