Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lexx1

lexx1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 06 2007 - 00:53

Witam jestem nowy na tym forum mam laptopa packard bell dziś laptop się wyłączył i wskakuje ekran packard bell i się wyłancza i tak na zmiane przy próbie zainstalowania windowsa xp proces urywa się po wgraniu poczatkowych sterowników potem komunikat błąd sprawdź dyski twarde usuń nowo zainstalowane co z nim jest prosze o pomoc

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 19 06 2007 - 13:14

Jaki to jest dokładnie laptop? Jaki tam jest dysk? Przy jakiej czynności po raz pierwszy się wyłączył? Sformatuj dokładnie dysk. Masz oryginalnego XP'ka?

PS. Piszesz strasznie chaotycznie, używaj w przyszłości znaków interpunkcyjnych.

  • 0

#3 lexx1

lexx1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 06 2007 - 13:37

laptop to packard bell dysk ma 50 gb raz wcześniej się wysypał przy twardym resecie ,teraz posypał się w czasie pracy znikneło mu wszysko z pulpitu i zawiecha po restarcie taki objaw jak napisałem .Dysku niemoge sformatować bo nawet niedochodzi do tego momętu i wywala błąd mam nie oryginalny xp
  • 0

#4 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 20 06 2007 - 12:49

laptop to packard bell dysk ma 50 gb raz wcześniej się wysypał przy twardym resecie ,teraz posypał się w czasie pracy znikneło mu wszysko z pulpitu i zawiecha po restarcie taki objaw jak napisałem .Dysku niemoge sformatować bo nawet niedochodzi do tego momętu i wywala błąd mam nie oryginalny xp


na poczatek wyjalbym dysk i sprawdzil czy laptop uruchamia sie z jakiejs plyty live (np. knoppix, ubuntu)

pozniej test pamieci. np memtest byle nie byl to program dzialajacy pod windowsem.

i sprawdzenie twardego dysku. nie z pood windowsa. Polecam Ultimate boot CD

(w packardach pamiec jest wbudowana w plyte glowna wiec jesli padla to d...pa blada, chyba ze w twoim modelu inaczej)
napisz dokladnie jaki to model, powinno byc na plakietce na spodzie komputera.
  • 0

#5 lexx1

lexx1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 06 2007 - 18:02

na poczatek wyjalbym dysk i sprawdzil czy laptop uruchamia sie z jakiejs plyty live (np. knoppix, ubuntu)

pozniej test pamieci. np memtest byle nie byl to program dzialajacy pod windowsem.

i sprawdzenie twardego dysku. nie z pood windowsa. Polecam Ultimate boot CD

(w packardach pamiec jest wbudowana w plyte glowna wiec jesli padla to d...pa blada, chyba ze w twoim modelu inaczej)
napisz dokladnie jaki to model, powinno byc na plakietce na spodzie komputera.

u mnie jest pamięć wyciągalna 512ram to packar bell R 1935 PRACUJE TERAZ NA BLIŹNIACZYM Z NIEGO NIR MOŻNA JAKOŚ ZROBIĆ KOPI SYSTEMU POD MOJEGO?
  • 0

#6 aclen

aclen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 06 2007 - 22:06

Jezeli nie wykrywa dyskow Twardych memtest idzie - a knopp sie bootuje - to sprawdzilbym ustawienia w Biosie i dysku, ostatnio mialem problem taki ze na desktopie dyski byly ustawione w trybie innym niz IDE i windows glupial :D - prawdopodobnie na raid byly ustawione nie pamietam teraz dokladnie nie pamietam ;-) sprawdz

Pozdrawiam
  • 0

#7 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 22 06 2007 - 12:16

najlepiej przywrocic ustawienia domyslne biosu.
opcje "reset configuration " ustawic na enable.

jesli masz jak to nazwales blizniaczego laptopa to przeloz dysk twardy z niego do twojego i odwrotnie i sprawdz jak sie beda zachowywaly.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych