Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop dla architekta (cad, 3ds max), co najmniej 17'', karta quadro lub fire pro, ok ~4000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tkaczuu

tkaczuu

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 20 02 2012 - 01:00

Poszukuję odpowiedniego laptopa do zastosowań architektoniczno-inżynierskich.(Autocad, 3ds max, photoshop, V-ray, corel) Interesuje mnie matryca co najmniej 17" (17.3").Dysk 500GB i wyżej. Przeszukując net znalazłem informacje, że do tego typu zastosowań najlepiej nadają się jednostki z kartami graficznymi NVIDIA Quadro lub ATI FirePro. Mam do dyspozycji ok 4000 zł. Proszę o konkretne propozycje co za taką kwotę mogę dostać i czy faktycznie karty z takiej serii sprawdzają się do tego typu zastosowań. Być może macie inne propozycje. Większą możliwość doboru części miałbym przy złożeniu stacjonarnego, lecz sprzęt czasem będzie musiał zostać przeniesiony. Znalazłem laptop który zwrócił moją uwagę
Asus X73SV K73SV i7-2670QM 4GB 750GB GT540. Nie jest on wyposażony w karty o których wspomniałem. Jego cena w okolicach 3100zł.
Proszę o opinie co myślicie o tym modelu. Są też podobne z większą ilością pamięci RAM. Czy jednak kupowanie np 8GB RAM jest racjonalne w tym wypadku? Procesor wydaje się być w tym Asusie z górnej półki.

Użytkownik tkaczuu edytował ten post 20 02 2012 - 01:11

  • 0

#2 kutzzz

kutzzz

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 28 08 2013 - 16:19

Chyba najbliżej do tych wymagań mobilnym stacjom roboczym HP EliteBook 8570w, tyle że mają ekran 15,6" i kosztują raczej od 5 tysięcy w górę, dobre laptopy dla architektów ze zdolnością do wielowątkowej pracy w środowiskach 2D, 3D czy CAD są raczej drogie, a z mniejszymi budżetami zaczynamy chodzić na kompromisy. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli ktoś potrzebuje ekranu 17 i więcej najlepiej po prostu pracować na zewnętrznym monitorze. 



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: architekt quadro fire pro laptop od 4000 do 4999zł laptop do CAD AutoCAD laptop do renderingu laptop 17 cali ASUS K73SV



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych