Skocz do zawartości


Zdjęcie

LCD zwykły, czy panoramiczny, a może CRT?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 marakeusz

marakeusz

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 02 04 2007 - 19:35

Witam.
Planuję kupić monitor LCD. Waham się pomiędzy modelami 19 i 20,1 calowymi (ok 1300zł). Jakie są plusy i minusy monitorów panoramicznych?

Użytkownik makensis edytował ten post 02 04 2007 - 20:10

  • 0

#2 marakeusz

marakeusz

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 02 04 2007 - 23:48

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Skuszę się chyba na monitor panoramiczny.

  • 0

#3 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 03 04 2007 - 09:41

Ja mam CRT i LCD (na dwóch różnych kompach) i muszę powiedzieć, że chociaż LCD dzięki małym gabrytom uznaję za lepszy, to moja Nokia (CRT) świetnie odwzorowuje kolory i ogólnie daje świetną jakość wyświetlanego obrazu, także osobą np. oglądają na komputerzy filmy (i mającym trochę zbędnego miejsca na biurku) polceam wychodzące z mody monitory CRT.

ja miałem tak, że się zastanawiałem jak mogłem nie dostrzec beznadziejnej ostrości textu w CRTku

U mnie jest idealnie, nawet lepiej niż na LCD. Może miałeś ze dużo hecrów ustawionych, bo ja kiedyś sobie zmieniłem z ciekawości, to później miałem text tak rozmazany, że nie mogłem znaleźdź w panelu odpowiednich opcji żeby to naprawić :rolleyes: .
  • 0

#4 marakeusz

marakeusz

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 03 04 2007 - 13:55

A co myślicie o tych monitorach:
http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/31740
http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/30274
http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/32779
http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/30293
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 04 2007 - 09:32

Ciężko stwierdzić, są to nowe linie monitorów, więc nie spodziewaj się, że ktokolwiek tutaj z nas będzie miał coś takiego, generalnie omijaj markę Acer, ponadto patrz na parametry monitorów, a przede wszystki osobiście sprawdź jakość obrazu w sklepie (a przy okazji czy nie ma żadnych badpixelów).
  • 0

#6 marakeusz

marakeusz

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 05 04 2007 - 10:30

Dzięki za wszystkie rady. Zamówiłem już monitor panoramiczny 20cal LG. Myślę, że będę zadowolony, bo LG to jednak dobra marka.
  • 0

#7 Zuoo

Zuoo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 04 2007 - 17:38

Ja się dopiszę do tematu. Czy mógłby mi ktoś polecic jakiś dobry monitor CRT 19' lub więcej? :blink: Chodzi mi o to żeby był dobry do filmów i gier.
  • 0

#8 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 09 04 2007 - 18:59

(...) że LCD często mają kijowy kont widzenia - (...)


...kąt...

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Skuszę się chyba na monitor panoramiczny.


Dobry wybór tym bardziej, że wybrałeś 20". Bo trzeba dodać do wyczerpującej i bardzo obszernej i rzetelnej wypowiedzi mekensisa, że monitor panoramiczny 19" jest w pionie o 1 cm niższy niż zwykły 19" (4:3). Zmierzyłem linijką w sklepie!
  • 0

#9 RonyPL

RonyPL

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 20 05 2007 - 01:00

Witam szanownego forumowicza i wiec ja używam obecnie od 2 m-cy LCD panoramę heh i jestem zadowolony a posiadam LG FLATRON WiDE z Kontrastem 2000:1 19" i jestem naprawde zadowolony oczy sie nie meczą :P
  • 0

#10 BECKETT

BECKETT

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 11 2007 - 19:27

Witam, panowie mam pytanko jaki byscie montor polecili LCD panoramiczyny tj. jakiej firmy nalepiej i cos słuszalem o kontrascie, jesli ktos uzywa juz dobrego monitora lcd panoramicznego to prosze o podanie marki i symbola. I jeszcze jedno czyli im wiekszy kontras tym lepszy obraz tak. dzieki.
  • 0

#11 KendI

KendI

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 18 11 2007 - 21:46

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/iiyama/20_i_wieksze/22_iiyama_ProLite_E2201W_black/pelny,id,45297/ (1000:1)
Polecam ci tej firmy monitor nie raz doceniony przez graczy .

Albo cos takiego jeszcze tylko plamke ma 5ms a tamten 2.

http://allegro.pl/item269626517_nowy_samsu..._jacka_fva.html (3000:1)

  • 0

#12 psychokiller

psychokiller

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 02 2008 - 00:28

Trudno się nie zgodzić z argumentami za lcd, tymbardziej, że większość monitorów crt jest/były nienajlepszej jakości a na znalezienie czegoś z wyższej półki zawsze stać bylo tylko profesjonalistów i/lub mających kasę, dlatego skazani byliśmy na średniej jakości sprzęt psujący oczy.
Myślę, jednak, że teraz w dobie mody na lcd i praktycznie wyparcia crt można to wykorzystać tak jak ja zrobiłem kupując monitor 19 za 165 zł. Jest to HP D2842A. Właściwie kupiłem go bo popsul się 8 letni Hyundai 15', tak się przypadkowo trafiło, że sprzedawca na allegro okazał się człowiekiem z osiedla, mniejsza o to, powiem wam, że bardzo mnie ten monitor zaskoczył, nie spodziewałem się, że monitor crt może być tak ostry! bo też przyznam, że nigdy takiego nie widziałem. Monitor z 99 roku, więc jak na tamte czasy to był high-end profesjonalny raczej bo kogo było stać wydać 3500 zł na monitor, nie jest wypalony, ostry jak brzytwa w środku i co też rzadkość na rogach! po prostu rewelacja. Leżę sobie w fotelu i mogę czytać czcionkę 8 z odległości 1,5 m. Kineskop z tego co wiem Hitachi. O kolorach oczywiście nie wspominam bo wiadomo, że są idealne, w końcu to crt, na dodatek można świetnie regulować jasność i kontrast i składowe kolorów i temp. barwową. Tekst jakością i ostrością w niczym nie jest gorszy od najnowszych lcd. Myślę, ze gdyby wszystkie monitory crt były takiej jakości jak mój to lcd tak szybko by nie weszło bo jedyną różnicą byłaby ilość zajętego miejsca na biurku (pomijając lepszą jakość kolorów tego crt) Po prostu mnie zadziwia ten monitor dosłownie, kupiony tak od tak tymczasowo, a okazał się rewelacją! dosłownie! widziałem wiele monitorów lg, np. 19' i nie umywały się do tego, którego mam, na dodatek jakoś się nie chce psuć, działa codziennie ok 8 godzin albo więcej.
Konkludując, jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji, ma malutko kasy, popsuł mu się stary crt czy coś podobnego to polecam rozejrzeć się za jakimś używanym crt od 19" wzwyż . Kiedyś kosztowały ponad 5000 zł (np Eizo w 2002r.) teraz można taki mieć za góra 500 w idealnym stanie, i co ważne, na pewno poświeci co najmniej kolejne 5 lat, jak się coś popsuje to telefon do elektronika. a tak na marginesie co sięrobi kiedy psuje się lcd?

  • 0

#13 alex777

alex777

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 04 2008 - 14:01

poszukaj sobie monitora firmy Lg sa bardzo wytzymałe a w razie gdyby w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania wyskoczył ci badpixel to Ci wymienią monitor więć nie trzeba az tak dokładnie sie przy kupnie przyglądać a gdybys napisał do czego jest potrzebny ten monitor było by łatwiej cos doradzic konkretnie.
  • 0

#14 Sani

Sani

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 13 02 2009 - 21:46

Witam, panowie mam pytanko jaki byscie montor polecili LCD panoramiczyny tj. jakiej firmy nalepiej i cos słuszalem o kontrascie, jesli ktos uzywa juz dobrego monitora lcd panoramicznego to prosze o podanie marki i symbola. I jeszcze jedno czyli im wiekszy kontras tym lepszy obraz tak. dzieki.

Przy wyborze nie można pominąć LG, które robi jedne z najlepszych monitorów. Ich matryce mają bardzo wysoką jakość. A jeśli chodzi o polecanie, to trudno coś zaproponować bez znajomości przedziału cenowego i przeznaczenia.

Im większy kontrast tym większa różnica pomiędzy czarnym a białym kolorem (to oczywiście bardzo uproszczone tłumaczenie)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych