Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupujemy nowy komputer do gier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#41 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 01 2008 - 14:52

Więcej ramu w wyższych rozdzielczościach się przydaje.

Tylko że na tej karcie nie pogra w wyzszych rozdzielczościach. 1280x1024 to w zasadzie wszystko na co mozna się rzucać z taką kartą, w wielu nowszych grach trzeba ciąc detale i grać w 1024x768

W sumie można sobie go darować...Nie musi dokładać. Może wziąć GT galaxy 256mb z chłodzeniem coolmaster- cena prawie taka sama jak palit, który niestety jest głośny. Proponowałem gts'a gdyż jest wydajniejszy :P Ta 100 by sie nie znarnowała. Po dokładniejszym przemyśleniu tematu doszedłem do wniosku,że najlepszym wyjściem będzie Radeon X1950Pro PowerColor 256MB DDR3 (400pln)Lecz z drugiej strony GTS jak i Radeon mają większy pobór mocy.

Palit Sonic ma jedną zasadniczą zalete - pamieci 1ns. Dzięki temu ma taktowania w zasadzie jak GTS i wydajnościowo wypada na jego poziomie. Dlatego mówiłem że nie warto dokładać 100 zł do tej karty. Takich pamieci nie ma Galaxy (chyba że w wersji GE, odpowiednio drozszej) ani inne, powszechnie dostępne GT. Na głosnośc chłodzenia palita też nie słyszałem zeby ktoś narzekał, pewnie galaxy jest cichsze, ale za to karta mniej wydajna. A gdyby zależało mi na ciszy to brałbym pasywnego gigabyte za 330 zł.

Może już 400 taganów nie ma ale są 380 (sam taki mam) za ok. 150 z roczną gwarancją lub nowy 400 z 3 letnią (222pln) w zenfiscie. Te tagany są ultra ciche i wydajne. Moz szczytowa 380tki to 450W Dołączona grafika! a 400tki to 500W Dołączona grafika! Mocne linie i perfekcyjne wykonanie, ekranowany kabel zasilający itd itp Jak dla mnie nie brzmi to jak przereklamowanie. Nie zrozum mnie źle amacrox jak i chieftec to dobre zasilacze nie ma ich nawet co porównywać do medecomów. Amacrox jest lepszy od szefa i gwarancje ma o rok dłuższą ale w tej konfrontacji i tak wygrywa tagan. Swoją drogą zanim kupiłem tagana spaliłem 4 zasilacze...

Zgadzam się że zasilacze Tagana są lepsze od większości Amacroxów i Chieftecków. To normalne bo to inna półka cenowa. Natomiast to co piszesz o taganach tyczy sie w zasadzie wszystkich firmowych zasiaczy - Anteców, Corsairów, Seasoniców itp. Nie mówię że Tagany są złe, wręcz przeciwnie, ale w tej chwili w podobnej cenie mozesz dostać taki sam albo czesto i lepszy zasilacz innego producenta. Przykładowo gdybym miał wziąc tego Tagana 380W http://zenfist.pl/tagan-tg380u01-black-p-56.html to znacznie lepszym wyborem byłby http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html .
Po prostu na dzień dzisiejszy Tagan na tle konkurencji niczym szczególnym się nie wyróżnia.

  • 0

#42 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 01 01 2008 - 16:08

Tylko że na tej karcie nie pogra w wyzszych rozdzielczościach. 1280x1024 to w zasadzie wszystko na co mozna się rzucać z taką kartą, w wielu nowszych grach trzeba ciąc detale i grać w 1024x768

Palit Sonic ma jedną zasadniczą zalete - pamieci 1ns. Dzięki temu ma taktowania w zasadzie jak GTS i wydajnościowo wypada na jego poziomie. Dlatego mówiłem że nie warto dokładać 100 zł do tej karty. Takich pamieci nie ma Galaxy (chyba że w wersji GE, odpowiednio drozszej) ani inne, powszechnie dostępne GT. Na głosnośc chłodzenia palita też nie słyszałem zeby ktoś narzekał, pewnie galaxy jest cichsze, ale za to karta mniej wydajna. A gdyby zależało mi na ciszy to brałbym pasywnego gigabyte za 330 zł.

Zgadzam się że zasilacze Tagana są lepsze od większości Amacroxów i Chieftecków. To normalne bo to inna półka cenowa. Natomiast to co piszesz o taganach tyczy sie w zasadzie wszystkich firmowych zasiaczy - Anteców, Corsairów, Seasoniców itp. Nie mówię że Tagany są złe, wręcz przeciwnie, ale w tej chwili w podobnej cenie mozesz dostać taki sam albo czesto i lepszy zasilacz innego producenta. Przykładowo gdybym miał wziąc tego Tagana 380W http://zenfist.pl/tagan-tg380u01-black-p-56.html to znacznie lepszym wyborem byłby http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html .
Po prostu na dzień dzisiejszy Tagan na tle konkurencji niczym szczególnym się nie wyróżnia.


przy 512MB na 1280x1024 można zyskać nawet 20% na wydajności :] Fakt lepiej byłoby zainwestować pieniądze z dodatkowych 256MB na lepszą kartę. Choć z drugiej strony jeśli ktoś ma lcd o ww rozdzielczości...

Nie zwróciłem uwagi na ns. W takim razie też polecam palita aczkolwiek ja się spotkałem z opiniami, że są głośne. Gigabyte to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że z obudowy ciepło jest odprowadzane efektywnie czyli wiatrak zamiast na karcie znalazby się w innym miejscu ale wszystko zależy od zestawu.

Ja bym to ujął inaczej to właśnie tagan i corsair się wyróżniają. Ten model, który zlinkowałeś jest naprawdę świetny (60 mcy gw, mocne 12v). Anteca w tym przedziale cenowym nie uważam za konkurencje. Seasonici są stosunkowo za drogie w porównaniu do konkurencji. IMO Tagan dalej się wyróżnia. Kiedyś jeszcze Topower był godny uwagi.
http://zenfist.pl/tagan-tg400u33-2force-ii...v-2-p-1573.html

/nietopyrz

  • 0

#43 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 01 2008 - 16:34

Co do zysku wydajności - nie spotkałem się jeszcze z zadnymi testami, ale trzeba też pamiętac że często producenci wkładają 512 ramu do kart, ale o gorszych parametrach, więc na jedno wychodzi.

Odnośnie anteców: http://zenfist.pl/antec-earth-watts-c-95_83_268.html - jak najbardziej konkurencyjne. Podobnie seasonic-ki http://zenfist.pl/seasonic-s12ii-c-95_81_355.html - ceny zblizone do taganów.
  • 0

#44 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 02 01 2008 - 00:10

Co do zysku wydajności - nie spotkałem się jeszcze z zadnymi testami, ale trzeba też pamiętac że często producenci wkładają 512 ramu do kart, ale o gorszych parametrach, więc na jedno wychodzi.

Odnośnie anteców: http://zenfist.pl/antec-earth-watts-c-95_83_268.html - jak najbardziej konkurencyjne. Podobnie seasonic-ki http://zenfist.pl/seasonic-s12ii-c-95_81_355.html - ceny zblizone do taganów.

Często gęsto dają też mniej ramu gorszej jakości. Dlatego proponowałem ostatecznie radeona x1950 pro z 256b może nie posiada obsługi DX10 ale zanim gry zaczną go naprawdę wykorzystywać to nawet 8600 sobie z nimi nie da rady. Nie zapominajmy także, iż aby się w 10 bawić trzeba mieć Viste do której jak na razie Polacy nie są przekonani i słusznie.
Testy z ramami widziałem bodajże na pclabie. GF proponowałbym bezapelacyjnie gdyby mobo była na nForcie z optymalyzacją ale wtedy mocno bym się zastanawiał nad najmocniejszymi 7900 z aukcji.

Widzę, że nie zagłębiłeś się w specyfikacje. Seasonic z reguły ma słaby stosunek W do ceny, słabsze linie 12V a i moc szczytowa jest mizerna w porównaniu do Tagana. Antec podobnie, z ceną lepiej ale w tym przedziale posiada tylko jeden wentylator. Przypominam Tagan ma dwa, które pracują w technologi pullpush- cichsze rozwiązanie nawet od jednego wentylatora wolnoobrotowego :). Poza tym są "srebrne" a jak Ci zapewne wiadomo czarne lepiej absorbują i oddają ciepło.
Korsarzem mnie zaskoczyłeś i to mocno pozytywnie ale nie wiem dlaczego tak bronisz w/w firm skoro dostajemy od nich mniej za podobną cenę.

PS: jak tam pomysły na energooszczędny zestaw, może mógłbym pomóc?
/nietopyrz
  • 0

#45 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 02 01 2008 - 09:42

Widzę, że nie zagłębiłeś się w specyfikacje. Seasonic z reguły ma słaby stosunek W do ceny, słabsze linie 12V a i moc szczytowa jest mizerna w porównaniu do Tagana. Antec podobnie, z ceną lepiej ale w tym przedziale posiada tylko jeden wentylator. Przypominam Tagan ma dwa, które pracują w technologi pullpush- cichsze rozwiązanie nawet od jednego wentylatora wolnoobrotowego :). Poza tym są "srebrne" a jak Ci zapewne wiadomo czarne lepiej absorbują i oddają ciepło.
Korsarzem mnie zaskoczyłeś i to mocno pozytywnie ale nie wiem dlaczego tak bronisz w/w firm skoro dostajemy od nich mniej za podobną cenę.

Porównam zasilacze tych trzech firm:
W kolejności podaję moc/moc szczytowa/obciążenie 12V/cena - źródło zenfist.pl
380W
Tagan 380/450/264/229zł
Antec 380/430/324/189zł
Seasonic 380/430/324/224zł

430W
Tagan 430/480/312/259zł
Antec 430/480/360/259zł
Seasonic 430/480/360/295zł

Nie wiem gdzie tu widzisz mocniejsze linie 12V u Tagana, lepszy stosunek W do ceny i mizerną moc szczytową - owszem w 380 Tagan ma 20W więcej ale jakie to ma znaczenie skoro nikt nie uzywa zasilacza na 100% jego nominalnej mocy, a co dopiero tak żeby osiągać moc szczytową. Tyle odnośnie zagłębiania się w specyfikację.

Co do wentylatorów - każdy producent daje takie i tyle ile potrzeba. Mnie nie obchodzi co jest w środku dopóki zasilacz jest cichy - a chyba na żaden z tych o których rozmawiamy skarżyć się nie można. Skoro antecowi wystarcza do schłodzenia jeden to chwała mu za to - jest to prawdopodobnie zasługa wysokiej sprawności zasiacza. I nie daj się łapac na marketingowe sztuczki - dwa wolnoobrotowe wentylatory nie bedą cichsze niż jeden wolnoobrotowy wentylator niezależnie od tego jakbyś ich nie nazwał. Moga co najwyżej zapewnić lepsze chłodzenie, ale cichsze nie będą.

Z tym kolorem zasilacza to już dowaliłeś. Gdyby to miało choć w 1% wpływ na oddawanie ciepła to wszystkie zasiłki byłyby czarne.
  • 0

#46 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 02 01 2008 - 13:55

W kolejności podaję moc/moc szczytowa/obciążenie 12V/cena - źródło zenfist.pl
380W
Tagan 380/450/264/229zł
Antec 380/430/324/189zł
Seasonic 380/430/324/224zł

430W
Tagan 430/480/312/259zł
Antec 430/480/360/259zł
Seasonic 430/480/360/295zł


Z tym kolorem zasilacza to już dowaliłeś. Gdyby to miało choć w 1% wpływ na oddawanie ciepła to wszystkie zasiłki byłyby czarne.


Tagan 400/500/336/222zł

Ten Tagan 430 może i ma słabszą linie 12V ale za to ma coś czego nie mają pozostałe z tego zestawienia tzn. konfigurowalne okablowanie.

U mnie ta moc szczytowa uratowała sytuacje. Kupiłem sobie nową kartę grafiki (x1950pro) i wzrosło znacznie zapotrzebowanie na moc. Zasilacz 380 tagana. Żadna inna zasiłka by tego nie wytrzymała przez ponad tydzień zanim kupiłem drugi zasilacz. Zgadnij jakiej firmy. Ta 380 to najcichszy zasilacz jaki miałem okazje testować i wydawałoby się ma 2 wiatraki właśnie. 400 niestety nie jest już tak cicha. Dowód na to, że wszystko zależy od modelu i rozwiązań.

Może i dowaliłem ale jest to fakt naukowo udowodniony.

/nietopyrz

  • 0

#47 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 02 01 2008 - 16:00

Tagan 400/500/336/222zł

Akurat ani Antec ani Seasonic nie mają w ofercie 400W zasilacza (dlatego porównywałem 380 i 430) ale powiem np. Antec 430/480/360/259zł - parę zł drozszy i trochę mocniejszy. Dalej nie widzę żeby Tagan się szczególnie czymś wyrózniał na tle innych zasilaczy. Zasiłka jak każda inna, nie jest zła ale nie jest znowu jakaś super-hiper-wypas. Jak każda ma swoje wady i zalety, jak widzisz 380 i 430W mają słabszą 12 od konkurencji, 400W który z kolei ma już 12V mocne jak sam powiedziałeś jest głośniejszy. Nie mówię że są złe, ale dalej nie wiem co niby jest takiego wyjątkowego w Taganach że niby to właśnie je nalezy kupować?

U mnie ta moc szczytowa uratowała sytuacje. Kupiłem sobie nową kartę grafiki (x1950pro) i wzrosło znacznie zapotrzebowanie na moc. Zasilacz 380 tagana. Żadna inna zasiłka by tego nie wytrzymała przez ponad tydzień zanim kupiłem drugi zasilacz. Zgadnij jakiej firmy. Ta 380 to najcichszy zasilacz jaki miałem okazje testować i wydawałoby się ma 2 wiatraki właśnie. 400 niestety nie jest już tak cicha. Dowód na to, że wszystko zależy od modelu i rozwiązań.

Bez przesady. Radeon 1950Pro pobiera 66W mocy. Jak miałeś jakiegoś np. GF6600 to wzrosło o 30-40W - to tak znacznie?
Zakładając że masz Quada (130W), do tego 2 dyski (2x10W) nagrywarkę (15W) i reszta sprzetu - płyta, pamięć, karta muzyczna albo tv, jakieś wiatraki - 50W. W takim mocno naciąganym konfigu (bo masz pewnie słabszy) pobór mocy wynosi 280W. Do deklarowanych 380 jeszcze daleko, a do szczytowych 450 jeszcze dalej

Może i dowaliłem ale jest to fakt naukowo udowodniony.

Po pierwsze to nie obudowa zasilacza oddaje ciepło tylko radiatory które są wewnatrz - to one powinny być malowane na czarno jak już. Po drugie to o czym mówisz ma największe zastosowanie w zakresie fal widzialnych a nie cieplnych. Po trzecie - gdyby było tak jak mówisz to dlaczego producenci coolerów na procesor nie malują ich na czarno - przecież tam oddawanie ciepła to priorytet? Ano dlatego że to nic nie daje, wręcz przeciwnie, warstwa farby mogłaby stanowić przeszkodę w oddawaniu ciepła.
Spytam tak: jak pomaluję grzejniki na czarno to będę miał cieplej w domu?
  • 0

#48 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 02 01 2008 - 16:12

mam małe zastrzeżenie co do ram bo te ramy są beznadziejne najlepsze są GELI a i jeszcze nagrywarka lg to szajs jak coś to plextor

Zacznę może od dwóch zestawów który według mnie najlepiej wypadają w zestawieniu cena/wydajność.
Zestaw 1 - droższy

Procesor [775] Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHz 2MB 1 403.00
Płyta główna [INT][775] Płyta Abit IP35-E 1 327.00
Pamięć Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/2GDC 1 158.00
Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 8800GT OC BFG 512MB - na zamówienie 1 1040.00
Dysk twardy [SATA2] Dysk Samsung 250GB 7200 8MB HD250HJ 1 222.00
Nagrywarka CD/DVD Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H44N OEM Black 1 98.00
Obudowa [ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black bz RC-331 1 115.00
Inne Zasilacz Amacrox Warrior 400W AX450-PNF 1 152.00
Wartość sprzętu brutto 2515.00
  • 0

#49 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 02 01 2008 - 16:14

A jakieś konkretne zastrzerzenia masz do goodramów? W czym konkretnie giele są lepsze?
  • 0

#50 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 02 01 2008 - 17:49

Akurat ani Antec ani Seasonic nie mają w ofercie 400W zasilacza (dlatego porównywałem 380 i 430) ale powiem np. Antec 430/480/360/259zł - parę zł drozszy i trochę mocniejszy. Dalej nie widzę żeby Tagan się szczególnie czymś wyrózniał na tle innych zasilaczy. Zasiłka jak każda inna, nie jest zła ale nie jest znowu jakaś super-hiper-wypas. Jak każda ma swoje wady i zalety, jak widzisz 380 i 430W mają słabszą 12 od konkurencji, 400W który z kolei ma już 12V mocne jak sam powiedziałeś jest głośniejszy. Nie mówię że są złe, ale dalej nie wiem co niby jest takiego wyjątkowego w Taganach że niby to właśnie je nalezy kupować?

Bez przesady. Radeon 1950Pro pobiera 66W mocy. Jak miałeś jakiegoś np. GF6600 to wzrosło o 30-40W - to tak znacznie?
Zakładając że masz Quada (130W), do tego 2 dyski (2x10W) nagrywarkę (15W) i reszta sprzetu - płyta, pamięć, karta muzyczna albo tv, jakieś wiatraki - 50W. W takim mocno naciąganym konfigu (bo masz pewnie słabszy) pobór mocy wynosi 280W. Do deklarowanych 380 jeszcze daleko, a do szczytowych 450 jeszcze dalej


380 jest najlepszym wyborem dla starych lini 5V i nawet nie powinien sie znaleźć w porównaniu. Poza tym 400 jest tańsza. Ten Antec ma jest droższy a co za to dostajemy? Pare W więcej, okablowanie bez koszulek, nieekranowany kabel zasilający i o jeden wiatraczek mniej w porównaniu do tagana 400 (głośniejszej ale od 380). Im droższe produkty tym bardziej uwidacznia się konsekwencja i profesjonalizm Tagana. Znajdziemy też droższe Seasonici ze słabszą 12... Tagany się w róznych przypadkach wyróżniają ciszą, podzespołami, dodatkami, okablowaniem itd. Wszystko zależy od segmentu cenowego.

Radeon jest zasilany przez dwa złącza 12V a jak wiesz tagan 380 ma tą linie słabą. Konfiguracja jaką posiadałem w tamtym momencie to dwa dyski sata, p4 3GHz prescott, audigy zs , winfast expert, sieciówka na pci, 2 napędy dvd, zajęte usbki itd itp. Było tego sporo dlatego inne zasilacze sobie nie radziły parę tańszych i jeden droższy się spaliły.

mam małe zastrzeżenie co do ram bo te ramy są beznadziejne najlepsze są GELI a i jeszcze nagrywarka lg to szajs jak coś to plextor

Niczym się nie różnią oprócz fajnego wyglądu. Większość firm, GEIL także, produkują drogie bardzo wydajne kości po to aby poprzez efekt halo laicy pozytywniej opiniowali ich tańsze masowe produkty. Wszystkie kości w tej cenie są praktycznie takie same.

Plextor z tego co się orientuje ostatnio wypuścił jeden dobry napęd 800a. Ale czy warto dopłacać do niego prawie drugą nagrywarkę? To jest taki rynek, że wszystko zależy od konkretnego modelu a nie firmy więc nie ma co generalizować.


/nietopyrz

  • 0

#51 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 03 01 2008 - 13:26

Teraz zaczyna się odwracanie kota ogonem, czego nie lubię:

380 jest najlepszym wyborem dla starych lini 5V i nawet nie powinien sie znaleźć w porównaniu.

Sam go podałeś jako przykład, ja się tylko odniosłem jak to wyglada u konkurencji

Poza tym 400 jest tańsza. Ten Antec ma jest droższy a co za to dostajemy? Pare W więcej,

Jak Tagan ma wiekszą moc to jest super i "ratuje sytuacje", jak inny zasilacz to jest nieznaczące pare wat wiecej. To w końcu zdecyduj się jak to jest.

W takim razie porównajmy:
Antec 380W 380/430/324/189zł
Tagan 400W 400/500/336/222zł
Antec 430W 430/480/360/259zł
Jak widzisz Tagan jest dokładnie w srodku - mozesz wydać trochę więcej i mieć parę wat więcej albo trochę mniej i miec parę wat mniej. Gdyby antec miał model 400W to pewnie byłaby podobny do Tagana - cenowo i mocowo. Dalej nie widzę tego wyróżniania się taganów.

okablowanie bez koszulek

To jest drobny szczegół które fajnie jak jest, ale jak go nie ma to też nie ma tragedii. Nikt nie kupuje zasilacza dla koszulek na przewodach.

nieekranowany kabel zasilający

Konkretnie o który chodzi?

i o jeden wiatraczek mniej w porównaniu do tagana 400 (głośniejszej ale od 380).

Na temat ilosci wiatraczków się już wypowiadałem - więcej nie znaczy lepiej. Skoro jeden sobie radzi to po co dwa? Jak wypuszczą zasilacz z 5-cioma wiatrakami to będzie najlepszy na swiecie?

Im droższe produkty tym bardziej uwidacznia się konsekwencja i profesjonalizm Tagana. Znajdziemy też droższe Seasonici ze słabszą 12...
Tagany się w róznych przypadkach wyróżniają ciszą, podzespołami, dodatkami, okablowaniem itd. Wszystko zależy od segmentu cenowego.

To samo mogę powiedziec o innych zasilaczach. Podaj konkretny zasilacz a ja znajdę ci nie gorszy (a często lepszy) innej firmy w podobnej cenie. Nawet jeśli w jakimś przypadku mi się nie uda to nie będzie znaczyło że tagany czymś się wyróżniają tylko ten jeden model

Radeon jest zasilany przez dwa złącza 12V a jak wiesz tagan 380 ma tą linie słabą. Konfiguracja jaką posiadałem w tamtym momencie to dwa dyski sata, p4 3GHz prescott, audigy zs , winfast expert, sieciówka na pci, 2 napędy dvd, zajęte usbki itd itp. Było tego sporo dlatego inne zasilacze sobie nie radziły parę tańszych i jeden droższy się spaliły.

Radeon 1950Pro jest zasilany przez jedno złącze, nawet w wersji AGP. Zakładając że nawet twój jakimś cudem ma 2 to nie zmienia faktu że pobiera 66W

Liczymy:
Radeon 66W
P4 3GHz 84W
Dyski 10Wx2=20W
Napedy DVD - nagrywarka w czasie wypalania pobiera ok 15W, napęd ok 5W = 20W, idle sa to wartości ok 1-2W na napęd
Karta na PCI pobiera 2-5W, masz 3 = 15W
Jedno USB jest w stanie dostarczyć 5W - zakładając że masz 4 urzadzenia ciągnące na maxa - 20W
Płyta głowna liczmy ok 20W
Razem: 245W całkowitego obciążenia
Z lini 12V zasilane są: procesor, karta, częsciowo dyski i napedy ~ 170W

Jak widzisz w twoim zasilaczu pobór mocy nigdy nie zbliżył się nawet do deklarowanej mocy zasilacza, o ratowaniu sytuacji mocą szczytową nawet nie ma co mówić

  • 0

#52 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 03 01 2008 - 21:04

... jak inny zasilacz to jest nieznaczące pare wat wiecej. To w końcu zdecyduj się jak to jest.

Jak widzisz Tagan jest dokładnie w srodku - mozesz wydać trochę więcej i mieć parę wat więcej albo trochę mniej i miec parę wat mniej. Gdyby antec miał model 400W to pewnie byłaby podobny do Tagana - cenowo i mocowo. Dalej nie widzę tego wyróżniania się taganów.

Radeon 1950Pro jest zasilany przez jedno złącze, nawet w wersji AGP. Zakładając że nawet twój jakimś cudem ma 2 to nie zmienia faktu że pobiera 66W

Sam zacząłeś mi udowadniać, że konkurencja lepsza bo ma więcej watów ale waty to nie wszystko.
Gdybyśmy brali pod uwagę tylko W do ceny to najlepiej by wypadały najtańsze pozycje z gorszych podzespołów o gorszej sprawności.

Tagan TG1100-U6 1100W Turbojet Plus
Szukaj udowadniaj jak masz ochotę....

Powiedzmy, że są produkowane na tych samych podzespołach choć różnie to bywa. Zasilacze różnych marek często są produkowane w tej samej fabryce a marka często korzysta z różnych fabryk. Przykład: Modecom MC i Amacrox produkowane u Fortona. W tamtym konkretnym przypadku mamy u Tagana o jeden więcej wiatrak o tych samych rozmiarach co w Antecu o regulowanych obrotach. Jeden pcha powietrze drugi wypycha. Kabel zasilający do zasilacza wyższej klasy . Tagan w kwesti estetycznej też prezentuje sie lepiej.

Cudem? A no takim Sapphire Radeon x1950 Pro 512MB AGP Jeszcze jedna fotka. Zalecany przez firmę jest 450W.

Nie mówmy tutaj o poborze mocy w trybie "idle" a raczej o mocnym "stress". U mnie zawsze często gęsto się gra i to w najnowsze tytuły. Słaba wydolność boxowego wentylatora na p4 też robiła swoje.

  • 0

#53 Zyga102

Zyga102

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 01 2008 - 22:03

Witam Pięknie...Dołączona grafika![775] Procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MBPłyta główna [INT][775] Płyta Abit IP35-EPamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/2GDCDysk twardy [SATA2] Dysk Samsung 320GB 7200 16MB HD321KJNagrywarka CD/DVD Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H66N OEM BlackObudowa Antec Sonata III z zasilaczem: Antec EarthWatts 500W; ATX; cert.80PLUS®, ~20 dBA, SLIKarta grafiki [PCIE] Karta GeForce 8800GT Gigabyte 512MB GV-NX88T512H-B Kolega NUREK pozytywnie ocenił ten zestawik ale;czy płyta Płyta główna ASUS P5KR, P35/ICH9, DualDDR2-1066, SATA2, eRAID, GBLAN, FW, ATX będzie trochę jednak lepsza ,szybsza i mniej problematyczna (awaryjność) a cena prawie taka samaczy karta graf. ZOTAC GF 8800GTS, 320MB DDR3 , TV/DualDVI, PCI-E, BOX nie będzie bardziej szybsza i niezawodna niż w/w chociaż ma tylko 320 MB ale ma więcej bitów bo 320 a to chyba one tu grają pierwsze skrzypce.Bardzo proszę o poradę. Z góry dzięki.....Zyga102Soory...Słowo "awaryjność" występuujące przy płycie Abit...powinno być przy karcie Gigabate.Podobno bardzo problematyczni przy wszelakich zwrotach,awariach itp.Tak słyszałem , ale nie chciałbym opowiadać plotek i obrzucać innych błotkiem .
  • 0

#54 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 04 01 2008 - 10:44

Sam zacząłeś mi udowadniać, że konkurencja lepsza bo ma więcej watów ale waty to nie wszystko.
Gdybyśmy brali pod uwagę tylko W do ceny to najlepiej by wypadały najtańsze pozycje z gorszych podzespołów o gorszej sprawności.

Ja zacząłem? Przeczytaj jeszcze raz wątek.
Oczywiście że gdyby brać moc na naklejce do ceny to najlepiej wypadłby tracer. Ale chyba nie chcesz przez to powiedzieć ze zasialcze anteca czy seasonica są na tym samym poziomie co tracer czy codegen? Uważasz że te firmy wkładają do zasilaczy badziewne części? Tylko tagan robi zasilacze z dobrych podzespołów a reszta wkłada do środka szrot? Odnośnie sprawności - Antec posiada certyfikat 80+ którego tagany nie mają.

Tagan TG1100-U6 1100W Turbojet Plus
Szukaj udowadniaj jak masz ochotę....

Prosze bardzo, daleko szukać nie musiałem:
http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-pro-1000w-p-1665.html

W tamtym konkretnym przypadku mamy u Tagana o jeden więcej wiatrak o tych samych rozmiarach co w Antecu o regulowanych obrotach. Jeden pcha powietrze drugi wypycha.

No wiem że tak jest i co z tego? Dwa razy już pisałem co sądzę o wiatrakach w zasilaczu, mam to napisać trzeci raz? Nie chcie mi się...


Kabel zasilający do zasilacza wyższej klasy
.

To jest przykład marketingu: owinąc gó... w ładny papierek, fajnie nazwać, ciemny lud to kupi. Zdajesz sobie sprawe że zanim prąd popłynie przez te 1,5m ekranowanego kabla, płynie przez dziesiątki metrów starej, czesto pordzewiałej, nieekranowanej instalacji elektrycznej? I co niby ma dać ten kabel? Smiechu warte, myśl samodzielnie a nie dajesz sobie robic wodę z mózgu.

Cudem? A no takim Sapphire Radeon x1950 Pro 512MB AGP Jeszcze jedna fotka. Zalecany przez firmę jest 450W.

Ok, masz starszą kartę z dodatkowym zasilaniem przez molex. AGP może dac coś koło 25W, molex chyba też dlatego są potrzebne dwie wtyczki. W nowszych kartach ze złączem zasilającym pci-e 6pin potrzebna jest jedna. A producent podaje 450W bo wie że możesz kupic np. tracera który będzie miał 300 i słabą 12 - i też musi wystarczyc bo inaczej przyleci klient i będzie miał pretensje.

Nie mówmy tutaj o poborze mocy w trybie "idle" a raczej o mocnym "stress". U mnie zawsze często gęsto się gra i to w najnowsze tytuły. Słaba wydolność boxowego wentylatora na p4 też robiła swoje.

Wszystko liczyłem w stresie, chociaż wątpię żebyś np. jednocześnie grał i wypalał płyty. Nie wiem jakie znaczenie w temacie mocy zasiacza ma wentylator procesora.

@Zyga: Płyta która wybrałeś równiez może być, chociaż nie powiedziałbym żeby abit był jakoś specjalnie awaryjny, ale skoro wolisz asusa to nie ma problemu. Spójrz na to z tej strony: Abit jest płytą popularną, wiele osób ją kupuje więc i statystycznie wiecej osób ma z nia problemy. To nie znaczy że musi być jakaś bardzo awaryjna.
Co do karty - 8800GT jest znacznie lepszy. To że ma 320bit magistralę nic nie zmienia, jest zauważalnie słabszy od 8800GT. Jesli ci nie pasuje Gigabyte to weź inną nie ma to większego znaczenia.
  • 0

#55 Gość_bugmenot_*

Gość_bugmenot_*

Napisano 04 01 2008 - 18:08

...uważasz że te firmy wkładają do zasilaczy badziewne części? Tylko tagan robi zasilacze z dobrych podzespołów a reszta wkłada do środka szrot? Odnośnie sprawności - Antec posiada certyfikat 80+ którego tagany nie mają.

Prosze bardzo, daleko szukać nie musiałem:
http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-pro-1000w-p-1665.html
No wiem że tak jest i co z tego? Dwa razy już pisałem co sądzę o wiatrakach w zasilaczu, mam to napisać trzeci raz? Nie chcie mi się...

To jest przykład marketingu: owinąc gó... w ładny papierek, fajnie nazwać, ciemny lud to kupi. Zdajesz sobie sprawe że zanim prąd popłynie przez te 1,5m ekranowanego kabla, płynie przez dziesiątki metrów starej, czesto pordzewiałej, nieekranowanej instalacji elektrycznej?

Nie wiem jakie znaczenie w temacie mocy zasiacza ma wentylator procesora.


Przecież na ten temat się już wypowiadałem... Nie.

Gdybym się szukał dziury w całym to bym napisał, że ma 100W mniej.
Ok może Antec ma tylko jeden wiatraczek bo sie tak nie grzeje nie wnikam dalej bo też mam swoje zdanie...

Uważasz, że tagan to [beeep] owinięte w ładny papierek?
Marketing marketingiem. Załóżmy, że masz kupić samochód i się zastanawiasz nad dwoma o podobnych osiągach, wrażenia z jazdy podobne. Różnią się tylko materiałami wierzchnimi. Jeden ma tanie plastiki itd ale za to 10km Vmax więcej. Drugi natomiast ładniej sie prezentuje ma więcej dodatków no i materiały lepszę. Co byś wybrał?

Im bardziej nagrzany tym wzrasta pobór mocy. Nie są to duże wartości ale zawsze.

Pozdrawiam
/nietopyrz

  • 0

#56 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 05 01 2008 - 12:00

Gdybym się szukał dziury w całym to bym napisał, że ma 100W mniej.

Ale za to ma odpinane kable, gniazda do zasilania wentylatorów, jest trochę tańszy. Nie powiedziałem że znajdę indentyczny, bo wiadomo że oferty producentów się różnią. Mówiłem ze znajdę w podobnej cenia o podobnych parametrach, który będzie nie goszym wyborem od tego który podasz - i myslę że tak jest.

Ok może Antec ma tylko jeden wiatraczek bo sie tak nie grzeje nie wnikam dalej bo też mam swoje zdanie...

Antec ma wysoką sprawnośc i wydziela mało ciepła wiec mozliwe było zastosowanie jednego wiatraka. Jesli by się grzał za bardzo to pewnie zastosowaliby wiekszy abo dwa.

Uważasz, że tagan to [beeep] owinięte w ładny papierek?
Marketing marketingiem. Załóżmy, że masz kupić samochód i się zastanawiasz nad dwoma o podobnych osiągach, wrażenia z jazdy podobne. Różnią się tylko materiałami wierzchnimi. Jeden ma tanie plastiki itd ale za to 10km Vmax więcej. Drugi natomiast ładniej sie prezentuje ma więcej dodatków no i materiały lepszę. Co byś wybrał?

Nie chodziło mi o tagana tylko konkretnie o ten kabel - rzecz która kompletnie nic nie daje, ale jest opisana jako super-hiper nowa technologa, pozłacane styki bla,bla,bla.
Z samochodem dałeś zły przykład - tanie plastiki i wyglad jak najbardziej robią różnicę w samochodzie. Bardziej pasowałoby mi cos takiego: jeden ma 10km Vmax więcej a drugie miejsce na koło zapasowe pod podłogą wykładane najlepszą cieleca skórą (rzecz kompletnie bezużyteczna, podobnie jak ten super kabel albo dla większości - ładny wyglad zasilacza). Który bys wybrał?

Im bardziej nagrzany tym wzrasta pobór mocy. Nie są to duże wartości ale zawsze.

Nieprawda. Jest na odwrót: czym wiekszy pobór mocy tym bardziej procesor się nagrzewa - a to zupełnie inna sprawa.

Proponowałbym na tym zakończyc naszą dyskusję. Co miało byc powiedziane, powiedziane zostało, jakoś nie udało Ci się przekonac mnie do wyźszości taganów nad reszta zasilaczy, ja tez cię chyba nie przekonam ze od reszty lepsze nie są. Dzięki za dyskusję, miła odmiana po setnym poscie "jaki komputer mam kupić za 1500zł" albo "mam pamięc xxx, czy jak dokupię yyy to będzie działać"
  • 0

#57 swistaczek

swistaczek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 01 2008 - 15:10

Nurek mówisz masz, stęskniłeś się za takim tematem? proszę bardzo ;)

Oto mam sobie taki gorący komputerek (niestety dosłownie):
Typ procesora Intel Pentium 4 530, 3033 MHz (15 x 202)
Nazwa płyty głównej MSI 915P Neo2 Platinum (MS-7028) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Mikroukład płyty głównej Intel Grantsdale i915P
Pamięć fizyczna 1536 MB (DDR2 SDRAM)
Karta wideo RADEON X600 Series Secondary (256 MB)
Karta dźwiękowa Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [B-1]
Dysk fizyczny ST3160023A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Napęd dysków optycznych _NEC DVD_RW ND-3540A SCSI CdRom Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW

Teraz pytanko czy jest sens, aby wymieniać jakąś część w tym zestawie, myślałem głównie o karcie graficznej? Procesor nie jest najgorszy niby ma Hyper Threding itd.

I drugie pytanie czy jest sensik kupować teraz konfiguracje którą proponujesz (tą droższą), gdy wchodzą Penryny i GeForcy z serii 9x?

A to jeszcze trzecie pytanie: jaki procesor proponowałbyś, gdyby wziąć cenę tego droższego zestawu, ale dać najmocniejszy procesor w tej cenie i jakąś cienką karte graficzną, może trochę lepszą od zintegrowanej? Czy wraz ze zmianą w konfiguracji procesora trzeba się zastanowić nad inną płytą? (aby wszystko było jasne: chodzi o to że zamiast geforca 8800 dajemy gorszą kartę, ponieważ chcemy jak najlepszy procesor)



P.S. Mam nadzieje że nie poplątałem za bardzo... ;)
  • 0

#58 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 01 2008 - 17:10

Teraz pytanko czy jest sens, aby wymieniać jakąś część w tym zestawie, myślałem głównie o karcie graficznej? Procesor nie jest najgorszy niby ma Hyper Threding itd.

Jesli chcesz w coś pograć to rzeczywiście wymiana karty by się przydała ale nie na nic przesadnie mocnego - myslę że radek 1950Pro/GF860GT byłby optymalny, szybsze karty dusiłby procesor, a płyta nie obsługuje C2D więc go nie zmienisz.


I drugie pytanie czy jest sensik kupować teraz konfiguracje którą proponujesz (tą droższą), gdy wchodzą Penryny i GeForcy z serii 9x?

Penryn będzie z 10% szybszy od zwykłego quada, pytanie tez jakie będa ceny na poczatku. Podobnie z GF - w zasadzie trudno powiedziec co wyjdzie, jak będzie wydajne i ile będzie kosztować. Prawda jest taka że nvidia jest w tej chwili niezagrozona przez ATI w segmencie wydajnych kart i nie wydaje mi się żeby miało z ich strony sens wypuszczanie jakiegos wydajnosciowego potwora. Raczej bedą nam kapać kartami 10-20% wydajniejszymi od poprzedników żeby wyciagnąć od nas kasę. Jak już to powalczą ceną a nie max wydajnością bo tu ati "podgryza" nvidię.

A to jeszcze trzecie pytanie: jaki procesor proponowałbyś, gdyby wziąć cenę tego droższego zestawu, ale dać najmocniejszy procesor w tej cenie i jakąś cienką karte graficzną, może trochę lepszą od zintegrowanej? Czy wraz ze zmianą w konfiguracji procesora trzeba się zastanowić nad inną płytą? (aby wszystko było jasne: chodzi o to że zamiast geforca 8800 dajemy gorszą kartę, ponieważ chcemy jak najlepszy procesor)
P.S. Mam nadzieje że nie poplątałem za bardzo... :)

W takim przypadku bierzesz radka 2600Pro za 250 zł a resztę kasy przeznaczasz na procka. Albo e6750 (e6850 nie polecam bo jest o 300MHz szybszy i 300 zł drozszy) albo quad - pytanie do jakich zastosowań. Chyba że masz zamiar kręcić to aktualny zostaje e4500 - kręcisz go na 3-3,2 i cieszysz się wydajnością za 370 zł. Płyta mogłaby zostać, chyba że chciałbyś ostro kręcić quada, to wtedy brałbym coś z mocniejszym zasilaniem
  • 0

#59 swiatek94

swiatek94

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 20 01 2008 - 01:56

NUREK mam pytanie czy taki sprzęt będzie Dobry Do Gierek :banana:

ProcesoR - Intel Core 2 Quad Q6600 LGA775 910zł
KartA GraficznA - GeForce 8800 GT Palit 512mb Wersja SONIC 999zł
PłytA GłównA - Abit IP35 395zł
RaM - Corsair Twin2x DDR2 2x 1GB 800MHZ 264zł
DysK - Seagate 500GB Barracuda 7200.11 477zł
NapęD - LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H55L LightScribe 151zł
ObudowA - RaidmaX Ninja 918 WB 250zł
ZasilacZ - Chieftec 500w 204zł
KieszeŃ HDD - Lian-Li RH-06 :) 45zł
TuneR TV - Leadtek WinFast DTV 2000 H PCI 173zł

Z Góry Dzięki Za Odp :banana:

Załączone miniatury

  • jumpstyle.jpg

  • 0

#60 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 20 01 2008 - 02:48

Zestawik spoko, tylko ze za 1000 zł to juz można miec 8800GTS 512 http://allegro.pl/item298578921_szok_bfg_8...5_lat_gwar.html albo tego sonica miec dużo taniej http://allegro.pl/item299113085_palit_gefo...0_1900_gra.html
Podobnie z pamieciami, jeśli nie miałbys zamiaru ich wysoko kręcić to za ta cenę masz 4gb goodrama albo kingstona 800MHz.
Ogólnie ceny masz dośc wysokie, quada mozna kupic poniżej 800 zł, dysk tez jakis drogi, poszukaj tańszego sklepu. Ale pod względem komponentów zestaw dobrany dobrze
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych