Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktoś (coś) wysyła maile podszywając się pod moją firmę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 slavo_s2k

slavo_s2k

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 15 08 2017 - 10:01

Wiele osób w ostatnim okresie otrzymało rzekomo ode mnie takie maile:

 

Dear Customer,


Our records indicate that some payments on your account are still due.
If the amount has already been paid, please disregard this notice. Otherwise, please forward us the total amount stated below.

Amount: $1979.83 08/14/2017.

See Invoice Here.
http://cloudhaven.org/AQHR824316/


Thanks for your business,
XXXXXX - xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Gdzie podpis, czyli " XXXXXX - xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx" to jest nagłówek tytułowy z mojej strony internetowej, adres nadawcy to jakieś przypadkowe zagraniczne adresy, jako nazwa wyświetlana też nazwa mojej firmy (często nagłówek w uciętej formie). Podpisu w takiej wersji nigdzie nie używam, całkiem inaczej wygląda nasz podpis w mailach, więc zakładam że w jakiś sposób został skopiowany z mojej strony. Rozumiem, że nagłówek strony można prosto skopiować, ale te maile generalnie trafiają do osób, które znam (i to nawet do takich co nie miałem z nimi kontaktu przez 10 lat), więc zastanawiam się jakim cudem i jak to zablokować! Niektórzy klienci mają (narazie) lekkie pretensje, że próbuję im wirusa wysłać. Wszystkie komputery mamy chronione Kaspersky interenet Security, przeskanowałem jeszcze Malwarebytes, nic nie znalazło. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić?



  • 0

#2 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 17 08 2017 - 22:19

nic nie możesz zrobić, bo to włamanie na serwerze, a nie u Ciebie.

.



  • 0

#3 slavo_s2k

slavo_s2k

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 08 2017 - 11:35

Ale patrząc na źródło podpisu to włamanie do serwera hostingowego gdzie leży moja strona?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych