Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Kradziony komputer - jak sprawdzić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   malwaa9

malwaa9

Nowy

• 3 postów

Napisano 30 06 2008 - 20:28

Witam,

W jaki sposób można sprawdzić, czy komputer jest kradziony?

Proszę o pomoc,
Dziękuję.

Pozdrawiam!

• 0

#2 OFFLINE   Celdur

Celdur

HI-FI Music Enthusiast

• 6038 postów

Napisano 30 06 2008 - 22:06

Wiesz co , tak naprawdę to się nie da. Gdyby komputery były gdzieś rejestrowane imiennie, to może byłoby łatwiej. A tak instalujesz nowy system, lub jak ktoś przezorny wymienia płytę główną, co i tak jest bez sensu, i komputer jest jak świeży. A poza tym to interesuje mnie skąd takie pytanie..

• 0

#3 OFFLINE   malwaa9

malwaa9

Nowy

Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 30 06 2008 - 22:10

Wiesz co , tak naprawdę to się nie da. Gdyby komputery były gdzieś rejestrowane imiennie, to może byłoby łatwiej. A tak instalujesz nowy system, lub jak ktoś przezorny wymienia płytę główną, co i tak jest bez sensu, i komputer jest jak świeży. A poza tym to interesuje mnie skąd takie pytanie..

Hm...a przez numer seryjny jakoś?
  • 0

#4 OFFLINE   Killaz

Killaz

Profesjonalista

• 2300 postów

Napisano 30 06 2008 - 22:12

NIE.
  • 0

#5 OFFLINE   Weksel

Weksel

Intel inside

• 643 postów

Napisano 30 06 2008 - 23:24

Hm...a przez numer seryjny jakoś?

Jest... karta sieciowa ma MAC adres (nie ma na świecie dwóch takich samych MAC adresów), ale nikt nie rejestruje (chyba tego) poza tym to trudne do sprawdzenia i tak by było... Chociaż jakby ktoś się uparł (większość dzisiejszych płyt głównych ma zintegrowane sieciówki), to napisałby odpowiedni soft...
Ale teraz komu by się chciało skanować wszystkie kompy w sieci ;)

Poza tym niektórzy producenci kompów (np. IBM, Dell, Acer) mają jakieś swoje wewnętrzne kody kompów. Często na lapkach widzimy jakieś numery seryjne (i nie mówię tu o kluczu do windy), ale nie wiem czy te numery są jakoś wykorzystywane... (chyba tylko w celach gwarancyjnych).

Zresztą numer seryjny to i tak tylko nalepka, którą można zerwać i po problemie ;-) Nigdzie indziej nie ma o nim informacji.
Natomiast adres MAC karty sieciowej jest zapisany elektronicznie i nie da go się przeprogramować.
  • 0

#6 OFFLINE   malwaa9

malwaa9

Nowy

Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 01 07 2008 - 08:11

A poza tym to interesuje mnie skąd takie pytanie..

Kumpel chce mi sprzedać kompa za 100 zł, a wygląda na zupełnie nowego. Po za tym takie kompy stoją po 1000zł... Dlatego doszukuję się czy nie jest przypadkiem kradziony... :|
  • 0

#7 OFFLINE   konrad18

konrad18

Zaawansowany użytkownik

• 535 postów

Napisano 01 07 2008 - 09:40

Podaj konfiguracje kompa a zresztą spytaj się kumpla czy kradziony

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych