Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konto nieznane przejęło uprawnienia/zabezpieczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Heimdall

Heimdall

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 07 2015 - 02:42

Witam wszystkich gorąco :) W ostatnim czasie zdarzyło mi się zainstalować - wiem, kajam się - pewien syf o nazwie "Pazera Converter" idąc za czyjąś radą. Zainfekowało mi to i komputer, i rejestr masą malware, których już dałem radę się pozbyć. Natomiast po restarcie komputera okazało się, że zrobiło coś jeszcze...

 

Otworzyłem plik, w którym coś piszę, i po wprowadzeniu zmian spróbowałem go zapisać. Wyskoczył mi błąd: "odmowa dostępu". Sprawdziłem opcje zabezpieczeń i oto, co znalazłem:

 

54ugqs.png

 

Mowa o koncie z dziwnym ciągiem liczbowym. Wcześniej nie istniało ono, nie ma więc mowy o pozostałości po poprzednim koncie.

 

To "coś" przejęło uprawnienia do większości folderów na partycji C i do wszystkich na partycji D, ręcznie nie da się tego usunąć (naprawdę, mam tego od groma).  Co więcej, polecenie "cm_EditPermissionInfo" po prostu nie działa w moim TotalCommanderze.

 

W związku z tym mam pytanie: czy istnieje jakikolwiek inny sposób niż manualny, by pozbyć się tego konta? Jestem niemal pewien, że to próba przejęcia informacji zgromadzonych na moim komputerze.

 

Pozdrawiam :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych