Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konsola naprawy nie otwiera się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafcio2580

rafcio2580

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 05 2011 - 10:13

Mam ograniczone możliwości korzystania z internetu, wybaczcie jeżeli temat się powtarza.
Po zbootowaniu płyty z windowsem xp, najpierw wszystko się ładuje, a później pokazuje się ekran z wyborem partycji do instalacji systemu. Naciskam 'r' bez efektów, nic się nie dzieję. Próbowałem cisnąć 'r' już od ekranu ładowania, też nic to nie dało. Tryb awaryjny nie działa, jak mogę dostać się do konsoli, dlaczego się nie odpala normalnie?
Z góry dzięki.

Użytkownik rafcio2580 edytował ten post 08 05 2011 - 10:41

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 05 2011 - 18:52

A przeczytałeś co na dole ekranu pisze zatwierdzenie formatowania jest kliknięcie na klawisz <ENTER> , kasowanie klawisz <D> (DELETE), wyjście <ESC>.
Proponuję przeprowadzić format tak : jak ma być to format całego dysku HDD to kasowanie i format pod Linux-a, potem znowu kasowanie i format pod system Windowsa.
To samo z samą tylko partycją C, lecz zrób to format programem GPardet lub innym programem startującym z pod BIOS-a.

  • 0

#3 rafcio2580

rafcio2580

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 05 2011 - 20:22

Rzecz w tym, że chcę obyć się bez formatu, dostać się do konsoli naprawy i podmienić pliki systemowe. Powinien pokazać mi się ekran wyboru między instalacja, a naprawą systemu, niestety nie wiem dlaczego, ale jest pomijany, pojawia się od razu wybór partycji do instalacji systemu.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 05 2011 - 21:00

Mhm tylko te komendy mogą cię uratować: bootcfg (tworzy boot.ini) , bootfix (przywraca sektor). Czy od razu w setapie pojawia ci się okienko z prośbą o wybór partycji do instalacji Windows?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych