Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfiguracja cyrkulacji powietrza w jednostce stacjonarnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Garuu1

Garuu1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 07 2013 - 16:55

Witam.
 
W te bardzo upalne dni, tworzy m się mini-sauna w moim komputerze, temperatura GPU sięga 47*C a przy grach ponad 60*C. Na procesorze było czasem ponad 100*C ale wymiana pasty termo przewodzącej obniżyła temperaturę CPU  do 39-46*C przy "nic nie robieniu". Wnętrze elegancko wyczyszczone.
 
Posiadam obudowę Tracer Blaster tro-406 500w seria e+ black
Spoiler

 
Oto jak to wygląda na chwilę teraźniejszą:
1. 
Spoiler

2. 
Spoiler

 
Czerwone strzałki to kierunek strumienia powietrza, niebieskie wskazują aktualne położenie wentylatorów, a żółta byłe miejsce tej tulejki czy co to jest :D
 
Łącznie posiadam cztery wejścia na wentylatory:
- 2 x 80 mm (bok i tył)
- 2 x 100 mm (bok i przód)
 
Zajęte są tylko dwa opisane w/w obrazkach.
 
Sedno:
Czy układ przeprowadzanego powietrza jest prawidłowy?
Czy muszę dokupić jakiś wentylator? (jeden? dwa? 80mm? 100mm?) Jeśli tak to jak je ustawić?
 
Dziękuje za uwagę oraz życzę miłego ;)
 
PS: Jeśli zajdzie potrzeba mogę zrobić więcej zdjęć oraz podać więcej informacji!
PS 2: Mam nadzieję że dobry dział!

  • 0

#2 q2+

q2+

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 29 07 2013 - 17:01

Zamykasz obudowę? czy pozostawiasz rozkręconą tak jak na zdjęciu powyżej.



  • 0

#3 Garuu1

Garuu1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 07 2013 - 17:20

Zamykam i oczywiście podpinam do zasilania, jeden wentylator do płyty głównej, drugi prosto z zasilacza.

Użytkownik Garuu1 edytował ten post 29 07 2013 - 17:21

  • 0

#4 q2+

q2+

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 29 07 2013 - 17:56

To nie zamykaj :) 


  • 0

#5 Garuu1

Garuu1

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 07 2013 - 18:43

Muszę mieć zamkniętą, ponieważ zaraz obok nóg mam komputer.
Kiedyś na moim starym komputerze tak miałem to mnie coś cholernie ugryzło w nogę i moja kończyna uderzyła w jakiś tam punkt płyty głównej, nastąpiło tam jakieś spięcie czy coś i się coś popaliło. Nie miłe przeżycie ;)
Dwa lata temu :)
  • 0

#6 BAKUN

BAKUN

    Zaawansowany użytkownik

  • 470 postów

Napisano 29 07 2013 - 21:00

To nie zamykaj :)

Napisałeś nie zamykaj, to może opisz co miałeś na myśli.Zapewne masz na względzie lepsze chłodzenie lub coś w tym stylu,ale czy autor się domyślił, że o to ci chodzi?.Można by było też odpowiedzieć na pytanie,a nie zadawać kolejne.Odpowiadając na pytanie to nie dawałbym wiecej jak 3 wentylatory, ponieważ wzrasta hałas maks 3 wg mnie.Na przedni panel na dole, można dać 120mm wdmuchujący powietrze.A obecnie jak na to patrze, wydaje się spoko.


Użytkownik BAKUN edytował ten post 29 07 2013 - 21:01

  • 1

#7 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 07 2013 - 22:14

Otwarta obudowa to najgłupszy pomysł na jaki można wpaść. Sam będzie tylko zaciągał do środka.

 

Autorze, te 80mm wywal i kup 120mm na tył bo widzę że jest sporo miejsca tam. Z przodu 100/120mm i jeden z boku 100/120mm.

Dwa niech wtłączają zimne a zasilacz i ten z tyłu będą wywalać ciepłe na zewnątrz.

Innych możliwości ta buda nie posiada bo jest kiepska.


  • 2

#8 q2+

q2+

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 29 07 2013 - 22:56

- Otwarta obudowa z boku bardzo pomaga .. ale jeżeli kopię nogą w płytę główną i robi spięcie to lepiej niech nie ryzykuje  :ohh: ps. możesz otworzyć z drugiej strony  :yo:

 

- Naprawdę czasami szkoda kasy.. mi np laptop się przegrzewa to odkręcam pokrywkę na dysk i elegancko śmiga. 

 

- Możesz też założyć specjalną siątke.. po za tym co mu tak nalata do tego komputera? kurz? ile ... to sobie wyczyści bo będzie widział czy się zbiera czy nie. 

 

- Użytkujesz w nocy? to im większy zasilacz kupisz .. to wiadome zdeka głośniej .. mnie tam osobiście rybka nie przeszkadza nie wiem jak tobie

 

- Na wstępie spróbuj coś łatwego.. i prostego bo czasami się okaże, że zbędnie wydasz kasę.


Użytkownik q2+ edytował ten post 29 07 2013 - 23:01

  • 1

#9 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 30 07 2013 - 06:54

Otwarta buda nie pomaga a szkodzi! Jak masz jakiekolwiek otwory na wentylatory to je odpowiednio obsadź i wtedy będzie taka cyrkulacja i temperatury jak trzeba, buda marna ale 3 wentyle jak w każdej innej lepszej zamontuje i już obieg będzie właściwy a jak zdejmie bok to obiegu nie będzie żadnego i w czym to ma pomóc? Chyba tylko w tym aby pecet sie szybko zakurzył.



Q2+

 

Deskop to nie LAPTOP! nie wprowadzaj w błąd ludzi skoro sam pojęcia nie masz o czym gadasz.... laptop to inna bajka i jemu zdjęcie spodu pomaga choć mądre to też nie jest.... bo laptopy sie trzyma na podstawkach chłodzacych a nie kolanach i kołdrze.


  • 2

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 30 07 2013 - 16:07

Prawidłowy układ to taki co z dołu pobiera powietrze, a z góry je wyciąga. Najlepiej też jak byś zamontował wiatrak z przodu na frontowym panelu o ile jest taka możliwość. Gorące powietrze unosi się do góry i powinno być wyciągane przez zasilacz i dodatkowe wentylatory.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych